חדשות תל אביב

מתיחת פנים לדירות ולתשתיות

חדשות תל אביב26 ביולי 2018    3 דקות
0

פרויקט התחדשות עירונית בשכונת עג'מי ובנייה חדשה בנווה שאנן • הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת הקלה יוצאים לדרך

מתיחת פנים לדירות ולתשתיות

תנופה אדירה של בנייה וחידוש תשתיות ברחבי תל אביב-יפו. שכונת עג'מי ביפו תעבור בקרוב מתיחת פנים – כך עולה מפרויקט התחדשות עירונית שאושר בוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

התכנית, אשר מקודמת בשיתוף רשות מקרקעי ישראל, כוללת את מבני השיכון במתחם קדם, והיא תאפשר עיבוי ותוספת קומות במבנים קיימים. התכנית תאפשר תוספת של כ-200 יחידות דיור חדשות בנוסף לכ-100 דירות קיימות.

התכנית נעשתה בתכנונה של האדריכלית אילה רונאל, בליווי המישלמה ליפו ומחלקת תכנון יפו ודרום.

בתוך כך, חברת אלדר השקעות השלימה הריסת בניין ישן ברחוב יסוד המעלה 27 שבאזור התחנה המרכזית הישנה. במסגרת הפרויקט "Eden in the city" ייבנו במקום 23 יחידות להשכרה לטווח ארוך. עלות הפרויקט: 40 מיליון שקל.

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה את תכנית העיצוב למרכז הספורט הימי במתחם הדולפינריום. התכנית כוללת את המשך רצף הטיילת והקמת פארק חופי ומרכז ספורט ימי קהילתי.

לפני כשלושה חודשים החלו עבודות הריסת מבנה הדולפינריום, שהפך ל"פיל לבן" ולמטרד החוסם את קו החוף ואת רצף הטיילות. על פי התכנית, במתחם יוקם פארק חופי, שיהווה המשך לרצף הטיילת הפתוחה, וזאת לצד מרכז ספורט ימי קהילתי.

תכנית העיצוב של מרכז הספורט הימי גובשה לאחר מפגשי התייעצות עם הציבור, בדגש על השימושים בשטחים הציבוריים הפתוחים.

בתוך כך, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב שבמִנהל התכנון החליטה להפקיד תכנית לשטח שדה התעופה דב, שאמור להתפנות עד נובמבר 2019.

התכנית על שטח שדה התעופה דב כוללת את בנייתן של כ-16 אלף יחידות דיור, מתוכן 6,900 עבור דיור בהישג יד, שאמור לבוא לידי ביטוי בשכר דירה מופחת, דיור ציבורי, בתי גיל זהב ודירות לסטודנטים.

 

הסתיים שדרוג סבידור וההגנה

שני הפרויקטים הענקיים של הרכבת הקלה בגוש דן – הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת הקלה – יוצאים לדרך. חברת נת"ע, האחראית על הקמת רשת הסעת ההמונים במטרופולין תל אביב, מתחילה בהליך רכש הקרונות, המערכות והתחזוקה של שני הקווים.

ועדת המכרזים של נת"ע החליטה לפרסם היום (חמישי) את מסמכי המיון המוקדם (PQ) למכרז לאחר שאושרו על ידי שרי התחבורה והאוצר. זה המכרז הגדול שפורסם בישראל, בהיקף של כ-15 מיליארד שקל. המכרז המורכב נכתב בהתייעצות עם גורמי המקצוע במשרדי התחבורה, באגף החשב הכללי ובאגף התקציבים במשרד האוצר.

בנת"ע הבהירו כי  בחודשים הבאים יתפרסמו בהדרגה גם מכרזים לביצוע עבודות ההנדסה האזרחית והטיפול בתשתיות.

בתום עבודות ממושכות ומורכבות, הסתיים פרויקט שדרוג והארכת הרציפים בתחנות סבידור וההגנה בתל אביב.

במסגרת הפרויקט, שעלותו מוערכת בכ-100 מיליון שקל, הוארכו חמשת רציפי התחנות באורך של 100 מטר כל אחד ובשטח כולל של כחצי קילומטר. ברכבת ישראל צופים כי בשנת 2030 יעברו בשתי התחנות כ-6.4 מיליון נוסעים בחודש, לעומת 1.65 מיליון נוסעים כיום, בדומה לנתב"ג.

לאחרונה חנכה רכבת ישראל את טרמינל מודעי החדש בתחנת תל אביב סבידור מרכז, בעלות של 31.8 מיליון שקל, בשטח כולל של כ-1,000 מ"ר. הטרמינל מחבר את תחנת הרכבת לגשר מודעי במתחם בורסת היהלומים.

לצד פתיחת הטרמינל החדש, נפתחה לאחרונה הכניסה החדשה לטרמינל הדרומי הקיים בתחנה. הכניסה החדשה מאפשרת זרימת נוסעים טובה יותר אל אולמות הנוסעים ולרציפים, וכן שודרגו בה עמדות הביטחון והשיקוף בכניסה לתחנה, דבר התורם לקיצור ההמתנה ולכניסה לתחנה ביתר קלות ומהירות. בתוך כך, נמשך פרויקט שדרוג תחנת השלום, בעלות של 50 מיליון שקל. העבודות כוללות, בין היתר, הקמת אולם יציאת וכניסת נוסעים נוסף, לצד האולם הקיים בצדו הצפוני של גשר השלום.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה