חדשות תל אביב

משרד הביטחון פינה: נווה צדק מתרחבת

חדשות תל אביב28 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

הושלם פינוי מוזיאון בתי האוסף לתולדות צה"ל מהשכונה * בשטח הסמוך לחוף הים ולמתחם התחנה, על אחת מפיסות הקרקע היקרות בעיר, מתוכננות כ-650 יחידות דיור ועשרות אלפי מ"ר של מסחר ומלונאות

משרד הביטחון פינה: נווה צדק מתרחבת
צילום משה כהן

עוד מוסד תל אביבי נכנס להיסטוריה. משרד הביטחון השלים את פינוי מוזיאון בתי האוסף לתולדות צה"ל, שבשכונת נווה צדק. על פי התכנית, בשטח המפונה, סמוך לחוף הים ולמתחם התחנה, יוקמו כ-650 יחידות דיור ועשרות אלפי מ"ר של מסחר ומלונאות.

תכולת המוזיאון שפונתה תעבור ללטרון, בסמוך למוזיאון השריון. בטקס מרגש בחצר המוזיאון, מסר נציג משרד הביטחון אבי מערבי את מפתחות המתחם, בשטח של כ-22 דונם, לנציג רשות מקרקעי ישראל (רמ"י). הפינוי מהווה חלק ממהלכי משרד הביטחון להוציא את מחנות צה"ל ממרכזי הערים הגדולות ולהעבירם לפריפריה.

המוזיאון הכיל יותר מ-9,000 פריטים ייחודים, מתקופת המנדט הבריטי והמחתרות ועד ימינו. בין היתר, שימש כבית לנגמ"ש של מוטה גור, לרכב השרד של דוד בן גוריון ולעשרות טנקים, נגמ"שים ומשוריינים, שהם חלק מסיפורו של צה"ל. "מבצע הפינוי חייב תכנון קפדני שארך יותר משנה", ציין מנהל יחידת המורשת וההנצחה במשרד הביטחון, שלומי מעיין. יובל גבאי, שהיה אחראי על הפינוי, הוסיף: "זהו אחד מהמבצעים הלוגיסטיים המורכבים שניהלנו. הוא כלל סגירת רחובות בעיר לצורך העברת שיירות טנקים ונגמ"שים למשכנם החדש".

יצוין, כי תכנון המתחם כאזור מגורים, מלונאות ומסחר, החל כבר בתחילת שנות ה-90, עם הקמת ול"ל (ועדה לבנייה למגורים), במטרה לקלוט את גלי העלייה ממדינות חבר העמים. התכנית קודמה על ידי המדינה, אבל נבלמה על ידי עיריית תל אביב. בחלוף השנים, ועם פיתוח אזור נווה צדק, פלורנטין ויפו, החליטה העירייה על קידום התכנית.

"מתחם בתי האוסף הוא חלק מתכנית מנשייה תא/4408 המקודמת על ידי רמ"י והעירייה. בתחומה מתחם התחנה ההיסטורית ושטחי מלונאות, מגורים מסחר ומשרדים", ציינה מתכננת מחוז ת"א ברמ"י גילי טסלר. לדבריה, שטחי הציבור והרחובות תוכננו כדי לייצר רציפות מאזור קצה רוטשילד, דרך נווה צדק וכרם התימנים, לכיוון דרום מערב, פלורנטין ויפו. "כעת ניתן יהיה להתקדם בתכנון המתחם, שימור המבנים ויצירת אזור מיוחד נוסף בעיר", הוסיפה.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

פועל בניין נפל מגובה

לקראת הצהריים התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על פועל שנפל מגובה במהלך עבודה בבניין מגורים ברחוב דבורה...

חדשות תל אביב19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

הארכת מעצר היום לחשוד שנהג ללא רישיון...

אתמול (18.9) כחלק מפעילות מוגברת באכיפה הבחינו השוטרים ברכב שנסע באופן המסכן חיי אדם באזור תל אביב. השוטרים הורו לנהג לעצור...

חדשות תל אביב19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה