חדשות תל אביב

משחק הזיכרון

חדשות תל אביב1 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

בסוף השבוע יתקיים בחוף גורדון טורניר כדורעף חופים לזכר סגן רועי פלס ז"ל, שנפל במבצע צוק איתן • “האירוע מרגש את כולנו”, אומר מאמנו לשעבר של פלס. בחוף הוקמה חורשה לזכרו, שבה נטועים 21.5 עצי דקל, כמספר שנות חייו של רועי”

משחק הזיכרון
רועי פלס ז”ל, מפגין את כישוריו בחוף גורדון. אהב את הים ׀ צילום: באדיבות המשפחה

למעלה מ-100 ספורטאים צפויים להשתתף בסוף השבוע בטורניר כדורעף חופים, שיתקיים בחוף גורדון בעיר, לזכרו של סגן רועי פלס ז”ל שנפל ברצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן, כשהוא בן 21 וחצי.
סגן פלס גדל בתל אביב, ליד הים שכה אהב. הוא למד בבית הספר היסודי א.ד. גורדון, ובלט כתלמיד וכספורטאי מצטיין, עם כושר מנהיגות טבעי. בהמשך למד בתיכון עירוני ה’. במקביל ללימודיו, הוא השקיע שעות ארוכות בכדורגל וכדורעף. בין היתר, היה שחקן צעיר בנבחרת כדורעף חופים, שהתאמנה בחוף גורדון.
עם תום לימודיו התיכוניים, הצטרף פלס למכינה הקדם-צבאית “מיצר” שברמת הגולן. לאחר מכן הוא שירת כלוחם בחטיבת הנח”ל, ובהמשך יצא פלס לקורס מ”כים. הוא פיקד על כיתת טירונים בסיירת עורב נח”ל ויצא לקורס קצינים, שאותו סיים ב-25 ביוני 2014, כשבועיים לפני פרוץ מבצע צוק איתן.
ב-25 ביולי נהרג פלס מפגיעה ישירה של טיל נ”ט, ומאז בני משפחתו וחבריו מנציחים את זכרו. פלס, שהיה ספורטאי מצטיין בעצמו, נהג להגיע לחוף גורדון ולשחק כדורעף חופים. “רועי היה חלק בלתי נפרד ממשפחת כ”ח תל אביב וחוף גורדון”, ציינו חבריו לקבוצה.
טורניר כדורעף החופים לגברים ולנשים, שהפך למסורת בעיר, יתקיים בימי חמישי עד שבת. את הטורניר מארגנת העמותה לכדורעף חופים ע”ש רועי פלס. בשבת בבוקר – טורניר “מלכת ומלך הילדים”, בהמשך – משחקי חצי גמר נשים וחצי גמר גברים, ולאחריהם משחקי הגמר. בסיום יתקיים טקס הגביעים והמדליות
“הטורניר קיבל הכרה, כחלק מסדרת הטורנירים הרשמיים של כדורעף החופים”, ציין מאמן כ”ח תל אביב, עומרי בן פורת. “האירוע מרגש את כולנו. סמוך למגרשי הכדורעף שבחוף גורדון הוקמה חורשה לזכרו של פלס, שבה נטועים 21.5 עצי דקל, כמספר שנות חייו של רועי”.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

נחלת יצחק נגד מגדלים ברחוב תוצרת הארץ

"בניית המגדלים ברחוב תוצרת הארץ תגרום לבעיות תחבורה קשות מאוד", מתריעה יו"ר ועד שכונת נחלת יצחק נחמה גולדווסר, המובילה את...

חדשות תל אביב14 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

עיר עם הפסקה

בסבב הלחימה הנוכחי בדרום, תל אביב לא הייתה “בועה”. בדומה לאזור הדרום, היו במהלך יום שלישי שיבושים קשים בחיי העיר....

חדשות תל אביב14 בנובמבר 2019    2 דקות

כתיבת תגובה