חדשות תל אביב

משחק הזיכרון

חדשות תל אביב1 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

בסוף השבוע יתקיים בחוף גורדון טורניר כדורעף חופים לזכר סגן רועי פלס ז"ל, שנפל במבצע צוק איתן • “האירוע מרגש את כולנו”, אומר מאמנו לשעבר של פלס. בחוף הוקמה חורשה לזכרו, שבה נטועים 21.5 עצי דקל, כמספר שנות חייו של רועי”

משחק הזיכרון
רועי פלס ז”ל, מפגין את כישוריו בחוף גורדון. אהב את הים ׀ צילום: באדיבות המשפחה

למעלה מ-100 ספורטאים צפויים להשתתף בסוף השבוע בטורניר כדורעף חופים, שיתקיים בחוף גורדון בעיר, לזכרו של סגן רועי פלס ז”ל שנפל ברצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן, כשהוא בן 21 וחצי.
סגן פלס גדל בתל אביב, ליד הים שכה אהב. הוא למד בבית הספר היסודי א.ד. גורדון, ובלט כתלמיד וכספורטאי מצטיין, עם כושר מנהיגות טבעי. בהמשך למד בתיכון עירוני ה’. במקביל ללימודיו, הוא השקיע שעות ארוכות בכדורגל וכדורעף. בין היתר, היה שחקן צעיר בנבחרת כדורעף חופים, שהתאמנה בחוף גורדון.
עם תום לימודיו התיכוניים, הצטרף פלס למכינה הקדם-צבאית “מיצר” שברמת הגולן. לאחר מכן הוא שירת כלוחם בחטיבת הנח”ל, ובהמשך יצא פלס לקורס מ”כים. הוא פיקד על כיתת טירונים בסיירת עורב נח”ל ויצא לקורס קצינים, שאותו סיים ב-25 ביוני 2014, כשבועיים לפני פרוץ מבצע צוק איתן.
ב-25 ביולי נהרג פלס מפגיעה ישירה של טיל נ”ט, ומאז בני משפחתו וחבריו מנציחים את זכרו. פלס, שהיה ספורטאי מצטיין בעצמו, נהג להגיע לחוף גורדון ולשחק כדורעף חופים. “רועי היה חלק בלתי נפרד ממשפחת כ”ח תל אביב וחוף גורדון”, ציינו חבריו לקבוצה.
טורניר כדורעף החופים לגברים ולנשים, שהפך למסורת בעיר, יתקיים בימי חמישי עד שבת. את הטורניר מארגנת העמותה לכדורעף חופים ע”ש רועי פלס. בשבת בבוקר – טורניר “מלכת ומלך הילדים”, בהמשך – משחקי חצי גמר נשים וחצי גמר גברים, ולאחריהם משחקי הגמר. בסיום יתקיים טקס הגביעים והמדליות
“הטורניר קיבל הכרה, כחלק מסדרת הטורנירים הרשמיים של כדורעף החופים”, ציין מאמן כ”ח תל אביב, עומרי בן פורת. “האירוע מרגש את כולנו. סמוך למגרשי הכדורעף שבחוף גורדון הוקמה חורשה לזכרו של פלס, שבה נטועים 21.5 עצי דקל, כמספר שנות חייו של רועי”.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה