חדשות תל אביב

מרכיבים קואליציה

חדשות תל אביב11 בנובמבר 2018    2 דקות
0

כיצד תיראה הקואליציה שירכיב בפעם החמישית ראש עיריית תל אביב רון חולדאי? • המשא ומתן הקואליציוני כבר יצא לדרך, והשאלות הפתוחות עדיין רבות, בהן האם רשימת "רוב העיר" בראשותו של אסף זמיר, תיקח חלק, או שתוביל את האופוזיציה?

מרכיבים קואליציה
רון חולדאי. צילום: אבשלום ששוני

לאחר מערכת בחירות סוערת, החלו המגעים להרכבת הקואליציה העתידית.
לחולדאי יש אפשרות להציע שישה סגני ראש עירייה בשכר וארבעה תפקידים נחשקים נוספים: יו"ר איגוד ערים דן לביוב, יו"ר איגוד ערים דן לתברואה, יו"ר מועצת העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.
רשימת "רוב העיר", בראשותו של אסף זמיר, הגדילה את כוחה מארבעה לשישה מנדטים, אבל עדיין לא ברור אם היא תהיה בקואליציה, נוכח המשקעים שנוצרו.
נראה שמנהלי המשא ומתן הקואליציוני מטעמו של חולדאי ינסו לצרף לפחות בתחילת המשא ומתן סיעות אחרות, ובינתיים סיעת "רוב העיר" תצטרך להחליט האם פניהם לקואליציה או לאופוזיציה.
"אם נהיה שותפים מלאים בניהול העיר והדברים שהבטחנו במערכת הבחירות ייושמו – נשקול להצטרף לקואליציה", אמר גורם בסיעה.
בינתיים, המשא ומתן מתמקד בשתי סיעות מרכזיות נוספות: "אנחנו העיר", בראשותו של אסף הראל, שקיבלה ארבעה מנדטים, ומרצ, בראשותה של מיטל להבי, שלאחר ספירת החיילים ירדה לשלושה מנדטים.
ההערכות הן שלכל אחת מהן יוצע סגן ראש עירייה בשכר.
עו"ד ראובן לדיאנסקי, שהצליח להגדיל את כוחה של רשימת "חי – חילונים ירוקים", מבקש אף הוא להתמנות לסגן ראש עירייה בשכר. השני ברשימה, השר לשעבר אברהם פורז, ירצה ככל הנראה להתמנות ליו"ר מועצת העיר, תפקיד שבו החזיק ראש רשימת הגמלאים, נתן וולוך.
בסביבתו של חולדאי כעסו על רשימת הגמלאים, וטענו שבפועל חלק מחברי הרשימה תמכו בזמיר לראשות העירייה. זאת, חרף שיתוף הפעולה הפורה לאורך השנים בין חולדאי לוולוך.
עם זאת, נראה שגם רשימת הגמלאים, שקיבלה שני מנדטים, תיכנס לקואליציה, אבל עדיין לא ברור אלו תיקים יוצעו לה, בנוסף לתיק הגמלאים.
הצלחתה של רשימת "מאמינים" להגיע לשני מנדטים תביא ככל הנראה לצירופה לקואליציה. ההערכות הן שיו"ר המועצה הדתית ייבחר בתיאום איתה.
עדיין לא ברור האם גם רשימת ש"ס, בראשותו של נתן אלנתן, שקיבלה שני מנדטים, תהיה בקואליציה.
רשימת הליכוד, שקיבלה מנדט אחד בלבד, נפרדה כנראה מהתפקיד שמילא ארנון גלעדי בקדנציה הקודמת – יו"ר איגוד ערים דן לביוב והמשנה לראש העירייה.
במערכת הפוליטית מעריכים שחולדאי ימנה שניים מחברי "רשימת תל אביב 1", שבראשותו, לסגני ראש עירייה בשכר. ייתכן שאחד מהם יהיה ברוטציה.
לאור זאת, נראה שבשלב הראשון חולדאי יציע ארבעה סגני ראש עיר – לאסף הראל, מיטל להבי ושניים מחברי סיעתו.
זהות שני הסגנים הנוספים עדיין לא ברורה. תלוי אם זמיר יהיה חבר בקואליציה או שיוביל את האופוזיציה.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה