חדשות תל אביב

מקורב לחולדאי: "נקים קואליציה רחבה מאוד"

חדשות תל אביב10 בינואר 2019    2 דקות
0

אמש חתם ראש העירייה על הסכם עם מיטל להבי (מרצ), שתכהן כסגנית ראש עירייה בשכר • מגעים מתקדמים מתקיימים עם אסף הראל (אנחנו העיר) • לראשונה מאז הבחירות הטעונות, נפגש חולדאי גם עם סגנו לשעבר אסף זמיר (רוב העיר), שבשלב זה לא יצטרף לקואליציה

מקורב לחולדאי:  "נקים קואליציה רחבה מאוד"
הראל. יקבל את הבינוי והתשתיות ׀ צילום: ינאי יחיאל

התפתחויות דרמטיות במשא ומתן הקואליציוני במועצת עיריית תל אביב. אמש חתם ראש העירייה רון חולדאי על הסכם עם מרצ, בראשות מיטל להבי, שתכהן כסגנית ראש העירייה בשכר. במקביל, מתקיימים מגעים עם סיעת אנחנו העיר, בראשות אסף הראל, שגם הוא צפוי לכהן כסגן בשכר.
בנוסף, מתקיימים מגעים מתקדמים גם עם סיעת הגמלאים וסיעת מאמינים. על פי המסתמן, הראל ולהבי עשויים להתמנות לסגני ראש העירייה בשכר. אנחנו העיר, שקיבלה ארבעה מנדטים, תקבל שורת תיקים, בהם בינוי ותשתיות. עם זאת, עדיין לא סוכמו נושאים עקרוניים, שיש לגביהם חילוקי דעות, כמו תכנית הבנייה בכיכר אתרים. מרצ, שקיבלה שלושה מנדטים, תקבל שוב את תיק התחבורה, שבו תמשיך להחזיק להבי.
לסיעת הגמלאים הוצעו תיקי הגמלאים והקליטה. עם זאת, ראש הסיעה נתן וולוך לא יכהן, ככל הנראה, כיו"ר מועצת העירייה, וייתכן שהוא יקבל תפקיד אחר בנוסף לתיק הגמלאים. חבר המועצה השני מטעם סיעת הגמלאים, שלמה מסלאווי, צפוי להמשיך להחזיק את תיק הקליטה. עוד נודע, כי ארנון גלעדי מהליכוד צפוי להמשיך לכהן כיו"ר איגוד ערים דן לביוב.
לחולדאי יש מרחב גדול יותר לשיבוץ סגני ראש עירייה בשכר, לאחר שהכנסת אישרה לתל אביב שבעה סגנים בשכר, במקום שישה עד הקדנציה האחרונה.
אם הראל ולהבי אכן יתמנו לסגני ראש עירייה בשכר, ניתן יהיה למנות עוד ארבעה סגנים. לסיעתו של חולדאי, תל אביב 1, יהיו שני סגנים בשכר. אחד מהם כבר נבחר – עו"ד דורון ספיר, המכהן כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. הסגן השני יהיה ככל הנראה ברוטאציה בתוך סיעת תל אביב 1.
ההערכות הן שלסיעות עם שני מנדטים תוצע רוטציה בסגנות ראש עירייה בשכר. במסגרת זו, עשויה להיות רוטציה בין סיעת חי – חילונים ירוקים, בראשות עו"ד ראובן לדיאנסקי, לסיעה נוספת המונה שני מנדטים – הגמלאים או מאמינים. במקביל, מתקיימים מגעים עם ש"ס על כניסה לקואליציה, אך הם עדיין לא הבשילו.
השבוע התקיימה, לראשונה מאז הבחירות הטעונות, פגישה אישית בין חולדאי וסגנו לשעבר אסף זמיר. ההערכות הן שחולדאי לא ימנה בשלב זה שניים מתוך שבעת סגני ראש העירייה וישמור אותם לסיעת רוב העיר של זמיר, שייתכן כי בשלב מאוחר יותר תיכנס לקואליציה. במערכת הפוליטית נפוצו השבוע שמועות שזמיר עשוי להתמודד ברשימה ארצית לכנסת, אבל בינתיים מדובר בשמועות בלבד, ובשבועות הקרובים התמונה תתבהר.
"אנחנו הולכים להקים קואליציה רחבה מאוד", העריך מקורב לחולדאי. זאת לאחר יותר מחודשיים שבהם לא הייתה קואליציה שמנתה יותר ממחצית מחברי המועצה.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה