חדשות תל אביב

מעבר לשיא

חדשות תל אביב11 בפברואר 2020    דקה אחת
0

מרתון תל אביב, אירוע הספורט הגדול בישראל, ייצא לדרך ב-28 בפברואר בפעם ה-12 • פרס מיוחד, בסך כ-40 אלף דולר, יוענק לרץ שישבור את שיא המרתון של העיר, העומד על 2:10:30 שעות

מעבר לשיא
מרתון תל אביב. שישה מסלולים ׀ צילום: רונן טופלברג

 

מספר שיא של כ-42 אלף משתתפים, בהם יותר מ-2,500 מחו”ל, ירוצו במרתון סמסונג תל אביב שיתקיים ביום שישי, 28 בפברואר. מדובר באירוע הספורט הגדול בישראל.
תקציב המרתון, שיתקיים בעיר בפעם ה-12, יעמוד השנה על כ-13.5 מיליון שקל ויכלול שישה מסלולים, בהם מרתון מלא, חצי מרתון ומירוץ לעשרה ק”מ. פרס מיוחד בסך כ-40 אלף דולר יוענק לרץ שישבור את שיא מרתון תל אביב, העומד על 2:10:30 שעות. המארגנים מצפים שרצים מצטיינים, שיגיעו השנה מקניה ואתיופיה, יצליחו להוביל לשבירת השיא.
בניסיון לדרג את מרתון תל אביב כבינלאומי, יגיעו לכאן נציגים מטעם איגוד האתלטיקה העולמי כדי לבחון את האירוע, והשנה גם ייערכו לראשונה בדיקות סמים בשטח האירוע. על פי הערכות, כ-40% ממשתתפי המרתון הן נשים. בחברת כפיים, המפיקה את המרתון, ציינו כי יותר מ-30 אלף משתתפים כבר הבטיחו את מקומם – עלייה ניכרת ביחס לתקופה זו אשתקד.
נקודת הזינוק של כלל המקצים תהיה בשדרות רוקח, בין פארק גני יהושע למרכז הירידים, משם ימשיכו הרצים למסלולים המסומנים לפי צבעים, שיעברו באתרים מרכזיים בעיר. לאורך המסלול, יעברו הרצים בשדרות רוטשילד, נמל תל אביב, חופי הים, טיילת רידינג, גני יהושע, רחוב דיזנגוף, כיכר רבין, רחוב הירקון, רחוב אבן גבירול, יפו העתיקה ונמל יפו. כ-10 קילומטרים מהמסלול הם לאורך הים.
מי שייהנו פחות יהיו כרגיל הנהגים, לנוכח הסגירה הצפויה של רחובות מרכזיים בעיר במהלך המרוץ.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

“דניאל בן ה-13 קיפח את חייו בגלל...

  מותו הטרגי של דניאל כהן (13) ז"ל מפגיעת משאית מערבל בטון, בעת שנסע על קורקינט חשמלי שיתופי ברחוב משה...

חדשות תל אביב25 בפברואר 2020    9 דקות
0

בוטיק על הים

  על רקע התיירות הגואה, מלונות בתל אביב ממשיכים לצוץ כפטריות לאחר הגשם. רשת המלונות אוליב פותחת שני בתי מלון...

חדשות תל אביב25 בפברואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה