חדשות תל אביב

מס שפתיים

חדשות תל אביב26 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

לעמותות ולעסקים שאליהם הגיעו פקחי מס הכנסה - שלל תירוצים • מתוצאות המבצע עולה כי בקרב 14% מבין 118 המקומות שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כנדרש לפי החוק • מדובר בהעלמות מס בהיקף של מאות אלפי שקלים

מס שפתיים
כסף. תירוצים ועוד תירוצים ׀ צילום אילוסטרציה

העלמות מס בהיקף של מאות אלפי שקלים נחשפו במהלך ביקורת של מפקחי מס הכנסה במשרדי עמותות באזור תל אביב.
בעמותה מתחום החינוך לא נרשמה תרומה בסך של 4,000 פאונד, אף שניתנה כחודשיים לפני הביקורת. תגובתה של מנהלת העמותה למבקרים: “עוד לא הספקתי לרשום”. בעמותה מתחום התיירות נמצאה העברה בנקאית בסכום של 28,891 שקל, שלא נמצא בגינה כל רישום או תיעוד בספרים. מנהל העמותה מיהר להסביר למבקרים: “אני מחכה למזכירה, שתגיע בעוד מספר ימים, ותפקידה לרשום קבלות”.
בעמותה בתחום הרוחני-דתי נמצאו הכנסות משמונה שוברי כרטיסי אשראי, שלא נרשמו בספרי העמותה. מנהל העמותה הסביר: “הייתי בחופשה, והעובדים בטעות לא רשמו את שוברי האשראי הללו”. בעמותה המשמשת גם כישיבה, ובה מנוהלת חנות למזכרות, נמצאו דפים שעל גביהם נרשמות המכירות ובגינן לא הוצאו קבלות או תיעוד כלשהו כנדרש, בסכום כולל של 136,425 שקל. חשב העמותה: “עשיתי טעות מחוסר ידיעה מוחלטת, להבא אוציא על כל מכירה קבלה”.
ביקורות אלה הן רק חלק מ-118 ביקורות, שערך משרד פקיד שומה תל אביב 5 בעיקר במלכ”רים (עמותות). מתוצאות המבצע עולה כי בקרב 14% מהעסקים שנבדקו לא נרשמו הכנסות כנדרש לפי החוק.
בנוסף לעמותות, ביקרו הפקחים בבתי עסק נוספים. בעסק נדל”ן נמצאו שלוש המחאות בסכום כולל של 10,667 שקל שלא נרשמו בספרי העסק. מנהל העסק: “כיוון שהצ’קים הללו מתחלקים ביני לבין אנשים נוספים, לא ידעתי איך לרשום אותם”. בעסק של מטפלת אלטרנטיבית נמצא שהכנסות בסכום של 7,350 שקל לא תועדו בספרי העסק. המטפלת: “זה מעצלות”.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

צב השעה

שוטרים מיחידת השיטור הימי ופקחים מהיחידה הימית של רשות הטבע והגנים שחררו בחזרה ללב הים צבת ים, שטופלה ושוקמה במרכז...

חדשות תל אביב22 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

מטפסים על הקירות

על רקע עבודות השיפוץ הנרחבות בנמל יפו, הפכו קירות הנמל ההיסטורי למצוירים. קבוצת אמני גרפיטי, מהידועים בעולם, בהם אמנים מספרד,...

חדשות תל אביב22 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה