חדשות תל אביב

מסייעים לסייעות

חדשות תל אביב18 בנובמבר 2019    2 דקות
0

הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה בנושא סייעת השנייה בגני הילדים בעיר תל אביב. אם העירייה לא תענה לדרישות יושבתו בעוד שבועיים, גני הילדים השייכים לעירייה ובהן גננות משרד החינוך

מסייעים לסייעות
צילום: ingimage

הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה מול עיריית תל אביב סביב הדיון בנושא ניוד סייעות בעיר. לדברי נציגי ההסתדרות, עיריית תל אביב ממשיכה לפגוע קשות בתנאי העבודה של הגננות וביכולתן לספק חינוך איכותי לילדי העיר, בכך שאינה דואגת שיבוץ סייעת שנייה בגני ילדים שבהם ילדים בגילאי 3-4. אם לא יוסדר סייעת נוספת לגני הילדים בעיר, נמסר מהסתדרות המורים כי ישביתו את הלימודים בכל גני העירייה שבהם עובדות גננות משרד החינוך. השביתה מתוכננת להתקיים ביום רביעי ה-2.12.19 .

מהסתדרות המורים נמסר כי "למרות פניות רבות שהעירייה קיבלה מאיתנו בנושא, בכתב ובעל פה ולמרות שהתקן מחייב הפעלת גן בהרכב של גננת ושתי סייעות, שעבורו העירייה מקבלת תקציב ממשרד הפנים. למרות כל זאת, העירייה ממשיכה להתעלם מההנחיות הנ"ל ופועלת בניגוד לנהלים.

בין היתר, העירייה לא שולחת סייעת מחליפה לסייעת שנעדרת, מוציאה סייעת מגן אחד ומעבירה אותה לגן אחר ואף לעיתים נמנעת מהצבת סייעת שנייה מלכתחילה, כך שהגן נותר לפעול בתקן חסר. מדובר בגני ילדים שבהם מתחנכים ילדים צעירים, חלקם לא גמולים הזקוקים לסיוע רב ולנוכחות של אדם מבוגר וסיוע במילוי צרכים בסיסיים."

צילום מתוך ההודעה על סכסוך העבודה שהגישה הסתדרות המורים לעירייה אתמול 17.11

יושבת ראש המחלקה לגננות בהסתדרות המורים, ענת דדון: "לא יתכן שרק שני מבוגרים ישגיחו על גן שבו יש למעלה מ-30 ילדים. מספיק שילד אחד יהיה זקוק להחלפה והמבוגר השני בגן נותר לבד לטפל בעשרות ילדים בגן. משרד החינוך לא פועל להגנת הזכויות של הגננות המועסקות אצלו. הוא אינו מתערב בנושא ומפקיר את הגננות והילדים לבד במערכה. אנחנו לא ניתן לכך יד. לא סתם נקבע בדוח טרכטנברג שהכנסת ילדים בני 3 למערכת החינוך הציבורית מחייבת תוספת של מבוגר אחראי בגן".

 :תגובת עיריית תל אביב-יפו
למרות בקשות חוזרות ונשנות של העירייה לאורך השנים, משרד חינוך לא דואג למילוי מקום של גננות הנעדרות מהעבודה, ולכן העירייה נאלצת לשלוח את הסייעות השניות שיחליפו אותן וזאת כדי לא לסגור כתות גן. מה שמוביל לצערנו הרב למחסור בסייעות.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה