חדשות תל אביב

מי מפחד ממרפאה למסתננים?

חדשות תל אביב20 בדצמבר 2018    2 דקות
0

פעילים בדרום תל אביב זועמים על פתיחת סניף של קופת חולים מאוחדת שמיועד לעובדים זרים ושוהים בלתי חוקיים: "במקום לעזור למסתננים להשתקע - צריך לגרש אותם" • שולה קשת, חברת מועצה מדרום העיר: "אם לא ייתנו להם שירותי קופת חולים, סיר הלחץ יתפוצץ"

מי מפחד ממרפאה למסתננים?
מסתננים ופליטים בדרום ת"א. נושא טעון בקרב תושבי האזור ׀ צילום: הדס פרוש 

ביום ראשון התקיים טקס פתיחת מרפאת קופת חולים מאוחדת החדשה "לב פלורנטין" שברחוב סלמה בדרום תל אביב, שנועדה להעניק טיפול, בין היתר, למשפחות המסתננים ועובדים זרים. הפתיחה עוררה את כעסם של חלק מהפעילים נגד המסתננים בדרום העיר. "הם הורגים אותנו ואתם נותנים להם עזרה ראשונה", אומר אחד הפעילים. "הגיע הזמן שמישהו יתעורר ויבין שבמקום לעזור למסתננים להשתקע פה – צריך לגרש אותם, ויפה שעה אחת קודם".
מאי גולן, מנכ"לית עמותת "העיר העברית", אומרת: "מדובר בעוד צעד שקט והומני כביכול, אך מסוכן וחתרני בפועל. רק השבוע התבשרנו כי ממשלת ישראל מתכוונת להעביר תקציב לא מבוטל כדי להתמודד עם האלימות בקרב משפחות המסתננים, ועכשיו בדרך לא דרך מאזרחים אותם תחת הרדאר של כולנו, כשהופכים אותם להיות חלק רשמי ממערכת הבריאות הישראלית. זו צביעות של כל הגורמים הרשמיים במדינה. לו אותם גופים היו באמת יפי נפש כמו שהם מכתירים את עצמם, המרפאה הזו הייתה נפתחת מתחת לעיריית תל אביב ולא שוב בחצר האחורית – דרום תל אביב".
שפי פז, ממובילות המחאה בדרום תל אביב כנגד המסתננים, אמרה: "כל פעולה שיש בה כדי לחזק ולבסס את היאחזות המסתננים הלא חוקיים בשכונות שלנו היא לא לגיטימית, גם אם צובעים אותה בצבעים הומניים, כמו טיפול רפואי. אני יכולה להבין למה הם זקוקים לטיפול רפואי, כי חלקם מעורבים בקטטות, אך זה עניין לטיפול המשטרה".
שולה קשת, חבר מועצת העיר ופעילה חברתית בדרום תל אביב, מביעה עמדה הפוכה: "אני מברכת על פתיחת המרפאה. גם לאנשים האלה יש צרכים רפואיים, וזה לא הומני לא לספק להם את זה. גם מבקר המדינה מתח ביקורת על כך שלא מספקים להם את השירותים האלה. התושבים שמתנגדים חייבים להבין שאם לא ייתנו להם שירות של קופת חולים, סיר הלחץ יתפוצץ ורק הם יסבלו מכך".
מקופת חולים מאוחדת מסרו עם פתיחת המרפאה: "אנחנו הקופה היחידה שמעניקה שירותי רפואה לילדי העובדים הזרים בישראל. מדובר במרפאה קהילתית ייחודית שחרתה על דגלה הענקת שירות רפואי לכלל תושבי האזור ולילדיהם של מהגרי עבודה בארץ. הילדים מגיעים מארצות מוצא שונות וביניהן: אריתריאה, פיליפינים וסודן".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה