חדשות תל אביב

מינואר: לוחיות רישוי לקורקינטים

חדשות תל אביב17 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

כ-7,500 כלים שיתופיים בעיר יחויבו בהתקנת מספר, בעוד שעל כ-30 אלף כלים פרטיים לא תחול חובת הזיהוי • “לשם כך דרושה חקיקה בכנסת, ואין מי שיקדם אותה בגלל המצב הפוליטי”, אומרת סגנית ראש העירייה מיטל להבי

מינואר: לוחיות רישוי לקורקינטים
קורקינטים בעיר. “צעד ראשון ומשמעותי” ׀ צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

על רקע עבירות התנועה והזינוק במספר הנפגעים בתאונות, החל מ-1 בינואר יחויבו כל הקורקינטים השיתופיים בעיר להתקין לוחית רישוי. כך הודיעה סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק התחבורה מיטל להבי (מרצ). לדבריה, “התקנת הלוחית עם מספר לכל קורקינט תאפשר לזהות את הרוכב, גם במקרים שהוא נמלט אך תועד בעת ביצוע העבירה”.
להבי הבהירה כי בשלב הנוכחי מדובר בחובת זיהוי רק לקורקינטים השיתופיים, שמספרם בעיר מוערך בכ-7,500. “על פי תנאי רישיון ההפעלה, יש לנו אפשרות לחייב התקנת לוחית זיהוי, אבל בינתיים אין לנו סמכות לחייב התקנה על כלים פרטיים. לשם כך דרושה חקיקה בכנסת, ובינתיים אין מי שיקדם אותה בגלל המצב הפוליטי. נמשיך לדרוש חקיקה מהירה, כדי שלכל כלי יהיה מספר רישוי וניתן יהיה לזהותו”.
על פי ההערכות, מספרם של הקורקינטים והאופניים החשמליים בעיר בבעלות פרטית עומד על יותר מ-30 אלף. “למרבית הכלים לא יהיה מספר זיהוי, כי הם בבעלות פרטית, אבל התקנת המספר על הכלים השיתופיים היא צעד ראשון ומשמעותי”, העריכה להבי.
במקביל, ניכרת בשבועות האחרונים הגברת האכיפה של המשטרה והעירייה נגד רוכבים המבצעים עבירות תנועה, ומי שנתפס סופג קנסות כספיים, ולעתים אף מוחרם הכלי שעליו הוא רוכב. עם זאת, רוכבים טוענים כי היעדר תשתית מספקת של שבילים מאלץ אותם לנסוע בכבישים הסואנים תוך סיכונם.
בתוך כך, תיירת כבת 30 שרכבה על קורקינט חשמלי נפצעה ביום ראשון באורח קשה, לאחר שנפלה ברחוב נחלת בנימין. בתאונה נוספת, בין רכב פרטי לרוכב אופניים ברחוב הירקון, נפצע רוכב כבן 30 באורח בינוני. באירוע נוסף, רוכב קורקינט כבן 13 נפצע בינוני לאחר שנפגע מאופניים חשמליים ברחוב נחום גולדמן ביפו.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה