חדשות תל אביב

מטרד סדרתי

חדשות תל אביב24 בפברואר 2020    דקה אחת
0

בעירייה בונים על מיליוני צופים בסדרה “HIT AND RUN", המצולמת בימים אלה בעיר • את מחיר התהילה משלמים הדיירים הגרים סמוך לאתרי הצילום • “חוסמים לי את הכניסה לבית, וזה מרגיז ומקומם", אומר דייר מתוסכל בכרם התימנים

מטרד סדרתי
רז. “שיר הלל לתל אביב" ׀ צילום: אוהד רומנו

 

תל אביב צפויה לזכות במיליוני צופים, אבל עבור רבים בעיר מדובר בסרט רע. זאת, לאחר שמתחילת השבוע ולמשך כחודשיים ייסגרו לסירוגין רחובות בעיר, לטובת צילומי סדרת המתח של נטפליקס “HIT AND RUN”.
לקראת הצילומים לסדרה, בכיכובו של ליאור רז (“פאודה”), נתלו בעיר שלטים המודיעים על חסימת רחובות מרכזיים, בהם רחובות בקרבת שוק הפשפשים ביפו, רחוב תרס”ט, בין דיזנגוף לשדרות בן ציון (סמוך לתיאטרון הבימה), הרחובות גדרה, נג’ארה, רבן גמליאל ורבי מאיר באזור כרם התימנים ורחוב הרב קוק, בין הטיילת לשוק הכרמל.
“חוסמים לי את הכניסה לבית למשך יום שלם. זה מרגיז ומקומם. פעם התירוץ הוא מרוץ, ופעם צילומים של סרט”, אמר השבוע דייר מתוסכל באזור כרם התימנים. דיירים אחרים ביקשו שבמהלך החסימות ברחוב תרס”ט יתאפשר להם לנסוע בנתיב התחבורה הציבורית ברחוב מרמורק, אולם, לטענתם, בקשתם נדחתה. בעירייה טוענים, כי החשיפה לתל אביב מהקרנת הסדרה תהיה גבוהה פי עשרה מזו שבאירוויזיון, וכי יהיו לכך השלכות ארוכות טווח.
מהעירייה נמסר: “בעיר מצטלמות מדי שנה יותר מ-300 הפקות, ובחלק לא מבוטל מהן יש סגירה זמנית של רחובות לטובת הצילומים, על פי נוהל העירייה לאישור צילומים במרחב הציבורי. בהתאם לנוהל, נגבית מההפקה אגרת צילום, וההפקה משלמת עבור כל השירותים העירוניים שבהם נעשה שימוש, כדוגמת חניונים, פיקוח וגרירה.
“לצורך הצילומים, ייחסמו באופן זמני כעשרה רחובות על פני כמה ימים. העירייה דרשה מחברת ההפקה טיפול אישי ופרטני בתושבים, כולל הודעות אישיות, פתרונות בזמן אמת, קלנועיות שתסענה את התושבים למקום חפצם ופיצוי לעסקים בקומת הרחוב, הנפגעים כתוצאה מהחסימות, כמקובל בצילומים בערים אחרות בעולם. אומנם תהיה אי-נוחות זמנית, אבל התוצאה תהיה שיר הלל לתל אביב, שישודר בצפיית שיא בעשרות מדינות בעולם ויחשוף את עירנו האהובה לעשרות מיליוני צופים נלהבים”.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה