חדשות תל אביב

מחלף הראל

חדשות תל אביב7 בפברואר 2019    2 דקות
0

יו"ר סיעת אנחנו העיר, אסף הראל, הצטרף לקואליציה של חולדאי ויכהן בחמש השנים הקרובות כסגן ראש העירייה • חברתו לסיעה שולה קשת העדיפה להישאר בחוץ

מחלף הראל
הראל. "הזדמנות אמיתית" ׀ צילום: ינאי יחיאל

לאחר כשלושה חודשי מו"מ עם עליות ומורדות, חתם אסף הראל על הסכם הצטרפות לקואליציה בעיריית תל אביב. אבל לא כל ארבעת חברי סיעת אנחנו העיר יהיו בקואליציה. חברת הסיעה שולה קשת הודיעה שאינה מצטרפת ובכוונתה לפעול משורות האופוזיציה.
על פי ההסכם הקואליציוני, שנחתם בין אנחנו העיר לתל אביב1 בראשות של ראש העירייה רון חולדאי, יתמנה הראל לסגן ראש העירייה בשכר ויהיה ממונה על תחום הבינוי והתשתיות. חבר סיעתו, עו"ד אמיר בדראן, צפוי להתמנות ליו"ר משותף בוועדה לענייני יפו.
בנוסף, קיבלה סיעתו של הראל גם את ראשות הוועדה למעמד האישה ומגדר במחצית השנייה של הקדנציה, ראשות הפורום לענייני מהגרי עבודה, ראשות הוועדה לזכויות אדם, מ"מ יו"ר ועדת המכרזים, ובנוסף – סגן או מ"מ בכל ועדה שתוקם לקידום שכונות דרום העיר. עוד נקבע בהסכם כי לסיעה יהיה ייצוג בכל ועדה, על פי המפתח הסיעתי. בין היתר, יהיו לה נציגים בוועדות ההנהלה, כספים, מכרזים, חינוך, נכסים, שמות והנצחה ורישוי עסקים.
בנוסף, נציג מטעם הסיעה ישולב בכל ועדה או פורום העוסק בענייני יפו, ונציג מטעמה יכהן בוועדה המקומית לתכנון ובנייה ויהיה חבר בצוות שיתוף הציבור מטעמה וכן בוועדת השימוש, שבה הוא ישמש כמ"מ. לסיעה יהיה ייצוג גם במועצות המנהלים של החברות העירוניות באופן יחסי לגודלה.
על פי ההסכם, העירייה תמשיך לקדם תכנית לפינוי התחנה המרכזית החדשה.על תכנית הבנייה בכיכר אתרים לא הושגו הסכמות, וההכרעה תיפול ככל הנראה במועצה הארצית לתכנון ובנייה.
הראל דחה את הביקורת על החלטתו להצטרף לקואליציה ואמר כי "במערכת הבחירות היה ברור לי שפנינו לאופוזיציה, אבל משהו השתנה בעת המו"מ. נפגשנו עם חולדאי ואנשי מקצוע בעירייה, וראינו שנוצרה הזדמנות אמיתית להשפיע בנושאים חשובים. נראה אם אפשר לשנות מבפנים".
הראל כבר הודיע כי בכוונתו לכהן חמש שנים כסגן ראש עירייה, ובבחירות הבאות להתמודד על ראשות העירייה תחת הסלוגן: "הפעם באמת הגיע הזמן", תוך שהוא רומז על ססמת הבחירות של זמיר בבחירות האחרונות.
קשת, שהתנגדה בנחרצות לכניסה לקואליציה, אמרה: "לאחר התלבטות כנה, הבנתי שלא אוכל להרים את ידי במועצה ולהצביע נגד המצפון שלי, או להיכנס לקואליציה על בסיס הבטחות, אך ללא סמכויות ביצוע וללא התחייבות העירייה לשינוי אמיתי, ולו באחד מהסעיפים של מסמך הדרישות שלנו.
"אני דבקה בהתחייבותי להיאבק למען עיר צודקת יותר. לכן הגעתי למסקנה שבמצב הנוכחי אוכל לעשות זאת טוב יותר מספסלי האופוזיציה. בניגוד לאלה הטוענים שאפשר להשפיע רק מתוך הקואליציה, אני מאמינה שמבחוץ אפשר בהחלט לקדם דברים".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה