חדשות תל אביב

מחו וזכו

חדשות תל אביב18 בפברואר 2020    דקה אחת
0

על פי ההערכות, יפונו כ-80 בתים בכפר שלם המצויים בתוואי הקו הסגול של הרכבת הקלה • בפיצוי מוגדל יזכו רק בני הדור הראשון והשני בשכונה, שעל פי ההערכות, יקבלו דיור חלופי בשווי של עד כ-1.7 מיליון שקל

מחו וזכו
הפגנת תושבי כפר דרום. המחאה השתלמה ׀ צילום: מטה המאבק

 

לאחר מאבק שכלל הפגנות, הליכים משפטיים ולחץ ציבורי, זכו תושבי כפר שלם, שייאלצו להתפנות מביתם בשל תוואי הקו הסגול של הרכבת הקלה, בפיצויים מוגדלים. בהנחיית שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ושר האוצר משה כחלון, צפויה מועצת מקרקעי ישראל לאשר את המתווה לפיצוי בעלי הנכסים שיפונו.
על פי הקריטריונים, בפיצוי מוגדל יזכו בני הדור הראשון והשני המתגוררים בשכונה מאז שנות ה-50. על פי ההערכות, הם יקבלו דיור חלופי בשווי של עד כ-1.7 מיליון שקל. משפחות צעירות יותר בשכונה יקבלו, ככל הנראה, מאות אלפי שקלים לסיוע ברכישת דירה. עם זאת, בהחלטה הובהר שמדובר רק בבעלי נכסים שאמורים להתפנות בשל תוואי הרכבת הקלה, ולא בכלל תושבי השכונה. ועדה מיוחדת תקבע מי זכאי לפיצוי ובאיזה גובה.
עבור התוואי הקו הסגול, העובר בכפר שלם, זקוקה נת”ע לרצועת קרקע פנויה באורך של כ-350 מטר וברוחב של כ-40 מטר. התוואי עובר בחלקו בתוך בתים קיימים, או שבחצרות, מדרכות וכבישים ברחובות הצרים של השכונה. על פי ההערכות, יהיה צורך בפינוי של כ-80 בתים, שבחלקם כמה יחידות דיור.
הקו הסגול, שיחל לפעול על פי התכנית ב-2026, יתחיל בתחנת רכבת סבידור, ומשם ימשיך דרך רחוב ארלוזורוב לרחובות בן יהודה ואלנבי, אזור התחנה המרכזית ודרום העיר. משם יעבור בדרך אלוף שדה, ובהמשך בגבעתיים, רמת גן, יישובי בקעת אונו, תל השומר ובית החולים שיבא. אורכו יהיה כ-29 קילומטרים, ועלות הקמתו מוערכת בכ-9 מיליארד שקל.
בחלק מהתוואי כבר החלו עבודות הכנה ותשתית, בעיקר ברחוב ארלוזורוב. במהלך השנה אמורות העבודות להתרחב לאזורים נוספים ולהכביד עוד יותר על עומסי התנועה בעיר. במקביל, נמשכות עבודות הקמת הקו האדום של הרכבת הקלה, ובמהלך השנה צפויות להתחיל גם עבודות הקו הירוק.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מפיגים את השעמום: פעילויות תרבות מקוונות בספריות...

גם עם תום הסגר השני, ילדים ובני נוער רבים נמצאים עדיין בבית. לכן, כפי שעשו בשבועות האחרונים בהצלחה רבה, גם...

חדשות תל אביב19 באוקטובר 2020    3 דקות
0

למען הקהילה: פרויקט התנדבותי לסיוע במצבי משבר...

עמותת לב זהב המעניקה שירותי סיעוד ורווחה לגיל השלישי ברחבי הארץ יזמה פרויקט לסיוע לקשישים בקהילה ליציאה ממשבר והפגת בדידות....

חדשות תל אביב19 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה