חדשות תל אביב

מחום הלב לחום בקרב

חדשות תל אביב19 בדצמבר 2021    דקה אחת
0
מחום הלב לחום בקרב
צילום: מועדון "עמך" תל אביב

החורף כבר כאן, ואיתו, כמו בכל שנה, חוזרים ועולים אצל ניצולי השואה הזיכרונות מהחורפים הקשים של אירופה בזמן המלחמה. זיכרונות מזמנים בהם סבלו ממחסור בביגוד חם ומהגנה מפני הקור העז. לכן, כאשר שמעו חברי מועדון "עמך" בתל אביב את הסיפורים של חיילי צה"ל על הלילות הקרים והקשים במוצבים, הם לא יכלו להישאר אדישים, ולמרות הקושי הפיסי, התגייסו לפעולה שתסייע לחמם את החיילים.

הכל החל כאשר בנה של אחת ממנהלות המועדון, המשרת בסיירת מובחרת, סיפר על הקור בלילות החורף במוצבים ובמארבים: "הקסדה לא בדיוק מחממת, וגם לא ממש נוחה. אבל זה מה יש". ניצולי השואה לא יכלו להישאר אדישים לסיפור, והחליטו מיד שהם מתגייסים למען החיילים, למבצע סריגת כובעי צמר.

"זה היה רעיון שלהם", מספרת נעה, מנהלת מועדון "עמך" בתל אביב ואימו של החייל. "הסיפור נגע לליבם של הניצולים והם החליטו לסרוג כובעי צמר חמים, כאלו שניתן יהיה לחבוש מתחת לקסדה, וכמובן בצבעים העומדים בתקנות הלבוש של הצבא".

מלאכת הסריגה דורשת יכולות מוטוריות עדינות, בהן חלק מהניצולים כבר מתקשים, וגם ראייתם כיום, שאינה כפי שהייתה בעבר, מקשה אף היא. ובכל זאת, ניצולי השואה לא מוותרים. "לאף חייל שלנו לא צריך להיות קר בחורף. אנחנו זוכרים ויודעים מה זה קור. הסריגה היא הדרך הצנועה שלנו להגיד תודה לחיילים שהיום שומרים עלינו בימים ובלילות, בכל תנאי מזג האויר".

החיילים ששמעו על היוזמה התרגשו. "לא תיארנו לעצמנו שזאת תהיה התוצאה של התלונה הקטנה שלנו. ניצולי השואה שרדו ונלחמו כדי שתהיה לנו מדינה, וזו זכות גדולה שלנו לשרת את המדינה ואותם".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מה יעלה בגורלה של התחנה המרכזית החדשה?

ח"כ יוראי להב הרצנו (יש עתיד) קיים דיון בוועדת הפנים והגנת הסביבה על העיכוב בפינוי התחנה המרכזית החדשה בת״א-יפו, בהשתתפותם...

חדשות תל אביב22 בדצמבר 2021    דקה אחת
0

בהשקעה של 55 מיליון: נפתח בית דיור...

השבוע החל לפעול לראשונה בישראל בית דיור יוקרתי עבור תשושי נפש (חולי דמנציה ואלצהיימר): מרכז נורית,  ביפו (סמוך למרכז פרס...

חדשות תל אביב6 בדצמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה