חדשות תל אביב

מחאת בעלי הרכבים

חדשות תל אביב12 בינואר 2020    2 דקות
0

לבעלי כלי רכב פרטיים בעיר נמאס ממדיניות האכיפה של העירייה, המפקיעה חניות וצירי תנועה ומעודדת נסיעה בכלים שיתופיים • "מה רוצים, שאמא עם תינוק תיסע על קורקינט?", שואלת תושבת יד אליהו

מחאת בעלי הרכבים
רחוב הגיבור האלמוני ביד אליהו. "איפה נחנה עכשיו?" ׀ צילום: משה כהן

 

על רקע כשלי התחבורה הציבורית, עבודות התשתית של הרכבת הקלה, סגירת צירי תנועה ראשיים, הפקעת נתיבי נסיעה לטובת נת"צים, גריעת מקומות חניה, אכיפה מוגברת ועידוד הנסיעה באופניים וקורקינטים – מי שנותר ללא פתרון הם בעלי כלי הרכב בעיר.
"דוחקים אותנו ולא מוצאים פתרונות חלופיים לבעלי משפחות ומבוגרים, שאינם יכולים לרכוב על קורקינט חשמלי, ושהתחבורה הציבורית הכושלת אינה יכולה להוות עבורם פתרון", טוענת תושבת יד אליהו. "מה רוצים, שאמא עם תינוק תיסע על קורקינט? מצדי, כשתהיה תחבורה ציבורית יעילה וקווי הרכבת הקלה יפעלו – שיפקיעו מקומות חניה ונתיבי נסיעה.
"אבל בינתיים, להורים לילדים ולתושבים ותיקים אין פתרון. איך רוצים שאקח את הילד לגן? איך נגיע לעבודה, על קורקינט? זה אולי פתרון לצעירים, אבל לא למרבית התושבים. יש תחושה שלא חושבים עלינו. הנסיעה בעיר עם רכב פרטי הופכת למשימה בלתי אפשרית".
אכן, מצבם של בעלי כלי רכב בעיר החמיר בחודשים האחרונים. במקביל להסדרת הנסיעה בקורקינטים, החלו פקחי העירייה לבצע אכיפה נגד חניה על מדרכות גם בשעות הלילה, ובקרוב יופקעו נתיבי נסיעה נוספים בצירים מרכזיים לטובת תחבורה ציבורית, בהם שדרות שאול המלך ורחוב קפלן.
"בגלל עבודות תשתית, הפקיעו את מקומות החניה ברחוב הגיבור האלמוני, ואין לנו היכן לחנות", מתלוננים דיירים המתגוררים ברחוב. "עוד לפני האיסור על החניה ברחוב היה קשה מאוד למצוא מקום חניה פנוי באזור. איפה נחנה עכשיו?", מתלוננת דיירת ברחוב.
לדבריה, על העירייה לאפשר לתושבים לחנות ברחובות סמוכים, גם על מדרכות ובאדום לבן בתקופת העבודות. "צריכים ללכת לקראת הדיירים, כדי שיוכלו להמשיך את שגרת החיים כאן", היא הסבירה. "שהפקחים לא ירשמו כאן דוחות במשך זמן העבודות ושנוכל לחנות ללא חשש".
מהעירייה נמסר: בעיר, כמו בערים רבות בעולם, אימצנו מדיניות של תעדוף תחבורה בת-קיימא על חשבון הרכב הפרטי. בשנה הקרובה, לנוכח עבודות הרכבת הקלה, תיאלץ העירייה לצמצם את התנועה בחלק מהצירים המרכזיים בעיר, במטרה ליצור העדפה לתחבורה ציבורית, שבילי אופניים והרחבת המדרכות, שנועדו לאפשר לתושבים ולבאים בשערי העיר לוותר על הרכב הפרטי ולהתנייד בחלופות, שימשיכו להשתפר".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה