חדשות תל אביב

מופע מנצח

חדשות תל אביב11 ביולי 2019    דקה אחת
0

רבבות צפויים להשתתף באירוע "פילהרמונית בפארק" במוצאי שבת, שיהיה גם אירוע הפרידה מהמנצח זובין מהטה, אחרי כ-40 שנה כמנהל התזמורת הפילהרמונית הישראלית

מופע מנצח
מהטה. מככב בשדרת הכוכבים המיתולוגית בהוליווד ׀ צילום: רענן כהן

רבבות צפויים להגיע במוצאי שבת לפארק הירקון, להפקת ענק לציון סיום פועלו של המאסטרו זובין מהטה כמנהלה המוזיקלי של התזמורת הפילהרמונית הישראלית. הכניסה למופע, שיחל בשעה 21:00, תהיה ללא תשלום, והשערים ייפתחו כבר בשעה 19:30.
מהטה (83), שמסיים באוקטובר 50 שנות ניצוח, שמתוכן כ-40 שנה בתפקיד מנהל התזמורת הפילהרמונית הישראלית, הוא אחד היהודים המוכרים בעולם. הוא יליד הודו, ניצח על התזמורות הסימפוניות של מונטריאול, לוס אנג'לס וניו יורק, וזכה לכבוד מיוחד גם בהוליווד, כשכוכב שלו הוטבע בשדרת הכוכבים המיתולוגית.
לציון סיום פועלו, החליטה העירייה להקדיש לכבודו את המופע "פילהרמונית בפארק", שהפך למסורת בעיר.
קונצרט הענק תחת כיפת השמיים, בניצוחו של מהטה, יכלול אריות מפורסמות מהאופרות "טוסקה", "הספר מסביליה", "כרמן", "טורנדוט", "דון קרלו", "פאוסט" ו"פורגי ובס". הקונצרט ייחתם ביצירתו של צ'ייקובסקי "1812", בליווי מופע עשיר של זיקוקי דינור. בקונצרט יתארחו זמרים בינלאומיים שהופיעו עם מהטה במהלך השנים: מארי אליזבת' ווילאמס – סופרן; אולסיה פטרובה – מצו סופרן; גרגורי קונדה – טנור ואולג טסיבולקו – בס.
התזמורת הפילהרמונית הישראלית מינתה את מהטה כיועץ מוזיקלי כבר בשנת 69', וכמנהל מוזיקלי ב-77'. בשנת 81' הוחלט על הארכת כהונתו בתפקיד לכל ימי חייו. הוא ניצח על התזמורת באלפי קונצרטים, הקלטות וסיורים בחמש יבשות. בתחילת העונה הבאה של התזמורת, הוא ינצח על סדרת קונצרטים חגיגית, ולאחריה יסיים את תפקידו. למהטה הוענק תואר אזרח כבוד של העיר בשנת 1986, על הישגיו המרשימים ותרומתו המיוחדת לעיר ולמדינה.
"העיר התברכה בשפע של אירועים מרגשים שנחרתו בדפי ההיסטוריה שלנו בזכות התזמורת הפילהרמונית, ובראשה ידידי המאסטרו זובין מהטה", ציין ראש העירייה רון חולדאי. "הפעם נקיים את קונצרט 'פילהרמונית בפארק' בסימן הפרידה מהמאסטרו, וכתודה על תרומתו יוצאת הדופן לחיי התרבות והאמנות של ישראל ושל תל אביב-יפו".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה