חדשות תל אביב

מופע מחול לזכרם של נרצחי הבר נוער לפני עשור

חדשות תל אביב31 ביולי 2019    דקה אחת
0

להקת המחול ''פרסקו'' הקדישה אתמול (30.7) את מופעה החדש ''ג'נדרוסיטי'' לזכר הנרצחים בבר נוער לפני עשר שנים.

מופע מחול לזכרם של נרצחי הבר נוער לפני עשור
צילום: יח"צ

אתמול, יום ג', 30.7, ערכה להקת המחול "פרסקו יורם כרמי", אירוע לציון עשור לרצח בברנוער בסוזן דלל. כזכור, לפני עשור ב- 1/8/2009, התרחש פיגוע ירי המוני בבית הקהילה לההט"בית ברחוב נחמני בתל אביב בעת קיום אירוע נוער. שני בני נוער נהרגו ו 11 נוספים נפצעו.

בין הנואמים איילה כץ, אמו של ניר שנרצח: "המאבק הוא מזמן לא רק של הקהילה הגאה, אלא של כל מי שרוצה לחיות בצורה חופשית עם האמת שלו בארץ ישראל". לאירוע אמש הגיעו יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, ראשי הקהילה הגאה ביניהם, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב אוהד חזקי, מנכ"ל איגי עופר נוימן, מנכ"לית חושן המסייעת בהסברה למען ומחוץ לקהילת הלהט"ב, תמר יהל, איילה כץ כאמור ונכבדים נוספים. "יש המון אנשים במדינה שרוצים חופש ושוויון זכויות, המון אנשים שלאו דווקא משתייכים לקהילה הגאה, הרבה אנשים שגם נמצאים עמנו כאן הערב, על אף שזהו מאבק לא פשוט, אני מאמין שיש לנו סיכוי ענק להצליח, כי יש לנו מטרה צודקת ונכונה", אמר הורוביץ.

גם חזקי נשא דברים: "נוהגים לומר על אדם שנפטר 'זכרו לברכה', אז זכרם של ניר, ליז ושירה (בנקי, אשר נהרגה במצעד הגאווה בירושלים) יהיה למהפכה בקהילה הלהט"בית, הרמנו את ראשנו בגאווה ומכאן רק נמשיך ונפרח". "אני חלק מהקהילה ויש בי צורך אמיתי להעלות את המודעות לנושאים חשובים מסוג זה,", אמר כרמי על נושא יצירתו החדשה, מנהלה האמנותי של הלהקה רגע לפני שרקדני המופע העוסק במגדר, נדיבות והצורך להיות מי שאתה ללא ביקורת ושיפוט תפסו את מקומם על הבמה. את רווחי ששת מופעי הבכורה בחר כרמי לתרום לעמותת מעברים המסייעת לקהילת הטרנסג'נדרים בישראל.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

נווה עופר מתחדשת בבית ספר ע"ש שמעון...

משה כהן, עמית המאירי בית הספר התיכון להייטק ואמנויות ע"ש שמעון פרס נחנך בטקס חגיגי בשכונת נווה עופר בדרום תל...

חדשות תל אביב26 בינואר 2020    דקה אחת
0

מעטפה עם אלפי שקלים הושבה לקשיש בן...

שוטרי משטרת ישראל סייעו לקשיש בן 91 למצוא מעטפה ובה אלפי שקלים אותה שכח במונית היום התקבל דיווח במשטרה של...

חדשות תל אביב23 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה