חדשות תל אביב

מוזיאון תל אביב לאמנות: בין 100 המוזיאונים עם מספר המבקרים הגבוה בעולם

חדשות תל אביב6 באפריל 2022    דקה אחת
0

מוזיאון תל אביב דורג במקום ה-56 ברשימת המוזיאונים הפופולריים ביותר בעולם לשנת 2021

מוזיאון תל אביב לאמנות: בין 100 המוזיאונים עם מספר המבקרים הגבוה בעולם
מוזיאון תל אביב לאמנות | צילום: עמית גרון

מוזיאון תל אביב לאמנות במקום ה-56 ברשימת 100 המוזיאונים המובילים בעולם בדירוג השנתי שהתפרסם במגזין האמנות הבינלאומיThe Art Newspaper  וכולל את כמות המבקרים במוזיאונים בכל רחבי העולם. מוזיאון תל אביב התברג במקום המכובד ברשימה בזכות מספר מרשים של 478,169 מבקרים במהלך שנת 2021.

בין התערוכות שזכו למספר המבקרים הגבוה ביותר במוזיאון תל אביב בשנת 2021, ניתן למנות את מיצב הקיץ "אנשים שראיתי ומעולם לא פגשתי" של האמן צדוק בן דוד שמשך הכי הרבה קהל במהלך שנת 2021 עם נתונים של למעלה מ 150,000 מבקרים בשלושה חודשים, התערוכה ״שמש גדולה צהובה״ של אלכסנדר קאלדר עם כמות של כ-100,000 מבקרים וגם התערוכה המפורסמת של האמנית היפנית יאיוי קוסאמה שאמנם נפתחה ממש לקראת סוף השנה, בנובמבר 2021, אבל כמובן תרמה אף היא מיד עם פתיחתה לעלייה חדה בכמות המבקרים במוזיאון בשנת 2021 .

טניה כהן עוזיאלי מנכ"לית המוזיאון: "זהו כבוד אדיר שמוזיאון תל אביב מופיע זו השנה הרביעית ברציפות ברשימת המוזיאונים הפופולריים ביותר בעולם. מבחינת המוזיאון זהו גם הישג מיוחד בהתחשב בשנה הכל כך מורכבת ומאתגרת שעברה עלינו, ממשבר הקורונה והעובדה שהיינו סגורים במשך חודשים ועד המצב הביטחוני ששיתק אותנו במשך שבועות. בהמשך, נוספו גם הרחבות של מגבלות התו הירוק שגרמו לירידה משמעותית בכמות המבקרים בתקופת החופש הגדול והחגים והנה למרות כל הנתונים הלא פשוטים הללו, כל כך משמח ומרחיב לב כל פעם מחדש, לראות עד כמה הקהל הישראלי אוהב תרבות ואמנות ומצביע ברגליים. אני מבקשת להודות לצוות המוזיאון שעובד ללא הפסקה כדי להציג לקהל אמנות רלוונטית מצוינת. מוזיאון תל אביב חוגג השנה 90 שנה של עבר תרבותי מפואר ונראה כי העתיד עוד לפנינו ואנו ללא כל ספק מחויבים להמשיך להציג את מיטב האמנות המקומית והבינלאומית ולספק לציבור בישראל חוויה תרבותית נפלאה ומגוונת".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

ל"ג בעומר 2022 בתל אביב-יפו: איפה מותר...

הבערת המדורות בל"ג בעומר היא מסורת ארוכת שנים. עם זאת, מדורות אלו מסוכנות מבחינה בטיחותית, מכיוון שהן פולטות זיהום אוויר,...

חדשות תל אביב17 במאי 2022    דקה אחת
0

חוגגים אחרת: ל"ג בעומר 2022 ללא מדורות

עיריית תל אביב-יפו נערכת לקראת ל"ג בעומר 2022, וקוראת לתושבות ולתושבים לחגוג אחרת את החג. ל"ג בעומר מתקיים השנה באופן...

חדשות תל אביב17 במאי 2022    2 דקות

כתיבת תגובה