חדשות תל אביב

מהפך דרמטי ברמת גן

חדשות תל אביב18 בנובמבר 2018    3 דקות
0

כרמל שאמה הכהן זכה בניצחון סוחף בסיבוב השני בבחירות לראשות העירייה. שאמה הכהן קיבל כ-55.5% מהקולות והותיר הרחק מאחור את זינגר, שקיבל רק 45.5%

מהפך דרמטי ברמת גן

מערכת הבחירות הטעונה והסוערת הביאה לשיעורי הצבעה גבוהים בסיבוב השני, כאשר כ-34% מתושבי רמת גן הלכו להצביע.
במספרים הצביעו 45,363 מקרב כ-132,200 בעלי זכות הבחירה.
מתוך 45,116 הקולות הכשרים, שאמה הכהן גרף 25,084 קולות, וזינגר – 20,032.
היום (חמישי), תתקיים בבית הצנחן ספירת כ-2,000 קולות החיילים, האסירים והקלפיות הנגישות, אבל זה כבר יקרה למען הפרוטוקול, מאחר שיתרונו של שאמה הכהן משמעותי.
החיבור של שאמה הכהן עם ליעד אילני ורועי ברזילי יצר "באז" בעיר, שנראה במלוא עוצמתו בשעות הערב, כאשר נוצרו תורים של מצביעים בסמיכות לרבים ממוקדי הקלפיות. זאת לאחר שעות ארוכות של שיעורי הצבעה נמוכים מאוד, שיצרו אופטימיות במטהו של זינגר.
יום הבחירות הסוער החל בשעה 13:00, כאשר הקלפיות נפתחו. בשעות הצהריים מוקדי ההצבעה נראו כמעט שוממים והיו בהם יותר פעילים מאשר מצביעים.
יום הבחירות הרדום התעורר לאחר זמן קצר, כאשר הופץ לכל תושבי רמת גן מסרון ששיגר כביכול שר הפנים אריה דרעי, הקורא להצביע עבור שאמה הכהן.
"שאמה הכהן התחייב וחתם שיסגור בשבת את החנויות בעיר רמת גן וישמור על קדושת השבת", נטען במסרון השקרי.
לשכתו של דרעי מיהרה להוציא הודעת הכחשה: "המסרונים המפוברקים שנשלחו מטעם השר דרעי ברמת גן שקריים לחלוטין ונועדו אך ורק לפגוע בשאמה הכהן. התוכן שקרי, מוציא דיבה, ונבחן משפטית כיצד לפעול נגד השולחים".
במטהו של שאמה הכהן הגישו תלונה במשטרה. במטה זינגר טענו בתגובה שלא ידוע להם מי עומד מאחורי המסרון.
ככל שהשעות חלפו, עלה המתח במטות הבחירות ובסמיכות למוקדי הקלפיות. לעומת זאת, בחוצות העיר כמעט שלא הורגשו הבחירות, ובניגוד לסיבוב הראשון שהיה בו יום שבתון, בתי הקפה לא היו מלאים הפעם. לעתים נוצרו פרלמנטים של תושבים שדיברו על הבחירות הסוערות. "יש תנועה רגילה של קליינטים כמו בכל יום", סיפרו ב"קפה אקלייר" ברחוב נגבה וב"קפה של דבורה" בשכונת רמת חן.
בשעות אחר הצהריים החלו במטה הבחירות המשותף של שאמה הכהן, אילני וברזילי להיכנס ללחץ, לנוכח שיעורי ההצבעה הנמוכים. בשעה 18:00 עמדו שיעורי ההצבעה על כ-15% בלבד ומקורבים לזינגר החלו לשדר אופטימיות. "הבאנו את האנשים שלנו והלוואי שזה יישאר ככה", אמר אחד הפעילים.

אחר הצהריים החלו להרגיש את המהפך הגדול

בשכונת רמת השקמה נראו פעילים של זינגר כבר בטוחים בניצחונו. "יש לו רוב בשכונה", העריך הפעיל הוותיק שלומי שלמה בכניסה ל"בית מרתה".
לעומתו, ריקי בבו, פעילה ותיקה למען שאמה הכהן, הגיבה בביטחון: "הוא גדל כאן, ורמת השקמה תלך עם שאמה הכהן עד שיהיה ראש העיר", היא הסבירה את האופטימיות. "אנשים בשכונה ובעיר רוצים שינוי".
גם ברמת חן ריחף ריח של מהפך. "אני פוגש תושבים רבים שרוצים מהפך", סיפר תושב ותיק.
שאמה הכהן, אילני וברזילי נרתמו למבצע טלפונים, מסרונים וסרטונים ברשתות החברתיות, בקריאות נרגשות לצאת ולהצביע. "אם לא תצאו להצביע – זינגר ייבחר", הזהירו במטה המשותף.
בשעות הערב החלה הדרמה הגדולה, כאשר נוצרו תורים בקלפיות. "יש כאן דרמה", העריכו בהתרגשות ישראל ויפה נחום, מהפעילים המסורים של שאמה הכהן, שהיו בכניסה לבית הספר "אורה מודיעים" במרכז העיר, על רקע התומכים – רבים מהם צעירים – שהגיעו להצביע.
גם ברזילי שהגיע לבית הספר גילה אופטימיות: "שיעורי ההצבעה מתחילים לעלות. כבר מרגיש את המהפך הגדול".
כאשר ננעלו הקלפיות והתברר ששיעורי ההצבעה זינקו כמעט פי שניים תוך שלוש שעות, כבר הבינו במטות שהסיפור גמור ושיש מהפך ברמת גן.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מנכ"לית משרד התחבורה: "בעיית הפקקים תהיה חמורה...

  עומסי התנועה הכבדים בתל אביב הם רק הפרומו לקראת הצפוי. עבודות התשתית של הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת...

חדשות תל אביב13 ביולי 2020    3 דקות
0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה