חדשות תל אביב

מדרום תיפתח היוזמה

חדשות תל אביב11 ביולי 2019    דקה אחת
0
מדרום תיפתח היוזמה
חולדאי וצוות המיזם. "כר פורה ליזמים" ׀ צילום: דוברות העירייה

"התכנית ליזמות מקומית נועדה לחבר בין יוזמות חדשניות של אנשי המקום, המכירים היטב את צורכי האוכלוסייה, לבין מנטורים ובעלי ידע, שיאפשרו להם לממש את שאיפותיהם ולהפוך אותן למיזמים", אמר ראש עיריית תל אביב רון חולדאי במפגש עם יזמים משכונות הדרום, שסיימו פיילוט, שכלל הכשרה של כארבעה חודשים בפרויקט לעידוד יזמים משכונות שפירא, קריית שלום והתקווה.
פרויקט "Made in Tel Aviv" הוא מיזם משותף למִנהלת עיר עולם ותיירות בעירייה, בראשות איתן שוורץ, קרן סיטיבנק ועמותת פרזנטנס, העוסקת בעידוד יזמות אישית, קהילתית וכלכלית, כמנוע צמיחה לצמצום פערים חברתיים. המיזם נערך בארבעת החודשים האחרונים ב"רציף", מרכז היזמות של העירייה בנווה שאנן, בהנהלת אנה קרקובסקי, והגיע לסיומו באירוע חגיגי.
לקראת התכנית עברו היזמים מיונים, שבחנו היתכנות עסקית, נחישות, מנהיגות ופוטנציאל להשלכה חיובית על העיר. היזמים קיבלו הכשרה מקצועית, שסייעה להם לפתח מיומנויות של שיווק ובידול, ובניית תכנית עסקית. בין המיזמים שנבחרו: MAMA – מיזם הקושר בין בשלניות ביתיות לסועדים רעבים באזור מגוריהם, שזכה לכינוי ה"אובר" של המזון הביתי; "מת"ת (מודעות, תזונה, תנועה) – מיזם לפיתוח אורח חיים בריא לפי שיטת הרמב"ם; קרקס "ספינטו" – מיזם חינוכי המסייע לילדים עם צרכים מיוחדים לפתח כישורי חיים בעזרת שיטות הלקוחות מעולם הקרקס; הוסטל נווה שאנן – אכסנייה למטיילים, העתידה לקום בבניין משרדים ישן סמוך לתחנה המרכזית. העירייה תמשיך ללוות את היזמים, במטרה להוציא לפועל את המיזמים.
"תל אביב-יפו היא כר פורה ליזמים מכל התחומים", ציין חולדאי. לדבריו, מלבד הסיוע ליזמים, הערך העיקרי בתכנית הוא משמעותם לקהילה ולתושבים. "אין די בכך שיש לאדם רעיון טוב, החוכמה האמיתית היא להוציאו אל הפועל, וכדי להגשים מטרה זו הוקמה התכנית, שתמשיך ללוות אותם גם בעתיד".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות
0

טסט היבדק וסע

במהלך סוף השבוע: פראמדיקים של מד"א וסטודנטים לרפואה שהצטרפו למגן דוד אדום דגמו 3,700 בני אדם הפעילות ללקיחת דגימות לבדיקת הקורונה...

חדשות תל אביב21 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה