חדשות תל אביב

מאות אלפי שקלים לא מדווחים נתפסו בפשיטת מס הכנסה

חדשות תל אביב4 באפריל 2019    דקה אחת
0

בבית כנסת בעיר מצאו החוקרים כספי תרומות בסך 121 אלף שקל • ב-18% מהעסקים שנבדקו לא נרשמו הכנסות כנדרש בחוק

מאות אלפי שקלים לא מדווחים נתפסו בפשיטת מס הכנסה
פשיטה של מס הכנסה. "כשמתאפשר רושמים קבלות" ׀ צילום ארכיון פלאש 90

חוקרי מס הכנסה, שערכו ביקורת בעמותת בית כנסת בתל אביב, הופתעו למצוא בתוך ארון במקום מאות מעטפות ובתוכן תרומות במזומן, בצ'קים ובכסף זר, בסכום כולל של 121 אלף שקל. הכספים לא נרשמו בספרי העמותה, והקבלה האחרונה שיצאה נרשמה באוקטובר 2018. בתשובתו של מנהל העמותה לחוקרים, הוא ניסה להסביר: "אנחנו יושבים כשמתאפשר ורושמים קבלות".
הפשיטה על בית הכנסת הייתה חלק מ-40 ביקורות בעסקים שערך משרד פקיד שומה תל אביב 5 בעיר. מתוצאות המבצע עולה כי ב-18% מהעסקים שנבדקו לא נרשמו הכנסות כנדרש בחוק. בבדיקת חשבון עסקי של ירקן נמצא כי העברה בנקאית מלקוח בסך 800 שקל לא נרשמה בספרי העסק. הירקן הבטיח למבקרים: "אקפיד להיות מסודר יותר".
מסעדן שהשמיט ספרה מהסכום שקיבל בקופה טען: "היה לחץ, ולכן טעיתי". מסעדן נוסף שנתפס לאחר שלא רשם הכנסות ולא הדפיס בקופה הכנסות מכרטיסי אשראי אמר לחוקרים: "אבדוק עם העובדת, ואם צריך אפטר אותה". בחנות תכשיטים בעיר נמצא שובר אשראי בסך 400 שקל שלא נרשם. בעל החנות ניסה להסביר למבקרי מס הכנסה: "הייתי חולה והתכוונתי לרשום". בנוסף, איתרו החוקרים ירקן שבקופת העסק שלו נמצאו שני צ'קים, אחד בסכום של 6,000 שקל והשני בסכום של 2,000 שקל, שלא תועדו בספרי העסק. הירקן טען: "אלה צ'קים לביטחון".
פעילות הביקורת נערכה כחלק ממבצעי אכיפה של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור. ברשות הזהירו כי הפעילות מתקיימת במסגרת המדיניות של הגברת האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין ועריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת, ובכך להגביר את השוויון בקרב האזרחים.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה