חדשות תל אביב

לקראת הסיוט הגדול: העירייה השיקה מערך הסברה לעבודות בעיר

חדשות תל אביב28 בפברואר 2020    דקה אחת
0

בתכנית: צמצום מקומות חניה, הגברת האכיפה ושינויים בהסדרי התנועה • חולדאי: “בשנים הקרובות צפויות להתבצע עבודות תשתית רחבות היקף, שישפיעו על שגרת החיים בעיר"

לקראת הסיוט הגדול: העירייה  השיקה מערך הסברה לעבודות בעיר
פקקים באיילון. רחובות ייסגרו ונתיבי תחבורה יצומצמו ׀ צילום: אבשלום ששוני

 

העירייה הוציאה השבוע הודעה על השקת מערך הסברה חדש לעבודות בעיר, שכן עומסי התנועה הכבדים הקיימים כיום הם רק הקדימון לצפוי בחודשים הקרובים. בשל עבודות התשתית להקמת הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת הקלה, רחובות ראשיים ייסגרו ונתיבי תחבורה יצומצמו. זאת, בנוסף להקמת נת”צים ולמדיניות העדפת הולכי הרגל, אופניים וקורקינטים על פני רכבים פרטיים.
כבר היום הוגברה האכיפה נגד חניה על מדרכות באזורים במרכז ובצפון העיר, שבמשך שנים ארוכות לא בוצעה בהם אכיפה בשעות הלילה ובסופי שבוע. בהודעת העירייה נמסר: “בשנים הקרובות צפויות להתבצע עבודות תשתית ופיתוח רחבות היקף, הצפויות להשפיע על שגרת החיים של תושבי העיר, על ההתניידות בתוכה ואליה, ועל הרגלים רבים נוספים”. ראש העירייה רון חולדאי התריע: “במקביל, ובקשר הדוק עם אותן מהפכות, עומדת העיר בפני עשרות מיזמים בתחום התחבורה, שתכליתם העדפת הולכי הרגל, רוכבי האופניים והקורקינטים, ומשתמשי התחבורה הציבורית והשיתופית, על פני הרכב הפרטי”.
חולדאי הדגיש כי המיזמים יכללו צמצום תקני חניה, הגברת אכיפה, שינויים בהסדרי התנועה, עיבוי רשת שבילי האופניים וסימון נתיבי תחבורה ציבורית. לאחרונה אף נצבעו אזורים נרחבים בכחול-לבן, כדי למנוע חניות ארוכות טווח.
“היקף העבודות והשפעתן הדרמטית דחפו אותנו לקחת על עצמנו את משימת תיווך המידע לתושבים ולתושבות, ולייצר מערך הסברתי, שיידע את הציבור ככל האפשר בשינויים הצפויים”, ציין חולדאי. “לקראת סוף חודש מרץ, נשיק מהלך תקשורתי, שיכלול בין השאר אתר אינטרנט ייעודי, הכשרת נציגי שירות ותכניות בתחום החינוך והקהילה”.
בתוך כך, מהירות הקורקינטים החשמליים ברחובות שבהם יש תנועה ערה של הולכי רגל – תואט באופן אוטומטי ל-15 קמ”ש בלבד. בעירייה ציינו כי ההאטה האוטומטית נהוגה בערים נוספות בעולם והוכחה כיעילה. “למרות זאת, אין אף אמצעי טכנולוגי שיחליף את האחריות האישית של כל אחד ואחת מאיתנו”, הדגיש חולדאי.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה