חדשות תל אביב

למרות חוסר הוודאות: מוסדות התרבות של תל אביב-יפו נערכים לפתיחה

חדשות תל אביב25 בינואר 2021    2 דקות
0

עיריית תל אביב-יפו הציגה את המתווה לפתיחת מוסדות תרבות עם סיום הסגר ובהתאם לאישור הממשלה. בהתאם למתווה, כל השוהים במוסד התרבות יהיו מחוסנים, המופעים והאירועים יתקיימו באולמות קטנים, בהגבלת תפוסה ועל פי כללי התו הסגול

למרות חוסר הוודאות: מוסדות התרבות של תל אביב-יפו נערכים לפתיחה
תליית תערוכה במוזיאון תל אביב | צילום: גיא יחיאלי

בשבוע שעבר גיבשה העירייה מתווה להחזרה מידית של מוסדות תרבות בעיר והציגה אותו לממשלת ישראל. המתווה מבוסס על העקרונות הבאים: כל השוהים במוסד התרבות יהיו מחוסנים, המופעים והאירועים יתקיימו באולמות קטנים ובהגבלת תפוסה, בכל המופעים והאירועים תישמר ההקפדה על כללי התו הסגול.

המתווה ויישומו הוצגו בשני מוסדות תרבות תל אביביים. כמו כן הוצגה היערכות מוזיאון תל אביב לאמנות וחשיפה לתליית התערוכה החדשה "שמש גדולה צהובה" של האמן אלכסנדר קאלדר. בנוסף בתאטרון הקאמרי הוצגה קריאה מתוך חזרות של דרמה קומית ישראלית חדשה שנכתבה במהלך הקורונה, ועוסקת בחייהם של השוהים במלונית קורונה. שחקנים: קרן מור ונדב אסולין.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו, אמר במסיבת העיתונאים שהתקיימה ביום ראשון: "התכנסנו כאן כדי להציג מתווה לפתיחת מוסדות התרבות, לאחר כמעט שנה ללא מוסדות תרבות פתוחים. בשבוע שעבר הגשנו את המתווה לממשלה ואנו שמחים שגם הממשלה הצהירה כי בכוונתה לפתוח את מוסדות התרבות בעוד שבועיים. זהו מהלך מבורך שיאפשר לקהלים רחבים לצרוך תרבות ואנחנו כמו כל דבר מתכננים ונערכים. אין סיבה עקרונית לא לפתוח כבר עכשיו באופן חלקי את מוסדות התרבות לאזרחים ואמנים שכבר חוסנו פעמיים, כבר היום יש בישראל כמיליון אזרחים מחוסנים לחלוטין, הם כמהים לתרבות ואין להם סכנת הדבקה או הידבקות.  בנוסף אליהם, יש עוד מיליון וחצי אזרחים נוספים שעומדים לפני החיסון השני. בקרב המחוסנים גם יש אלפי אומנים, יוצרים וצוותים שמחכים כבר לחזור לעבוד. אנחנו מוכנים לפתוח מופעים ואירועים שאפשר לקיים מיד – הצגות יחיד בתיאטרון הקאמרי ובתאטרון הסמטה, תערוכות במוזיאונים, סרטים בסינמטק, מוסיקה קלאסית ועכשווית במרכז עינב ופתיחת הספריות. במקביל מוסדות התרבות בעיר נערכים לפתיחה מלאה ברגע שהדבר יאושר.  את המודל של העירייה אפשר ליישם גם בתחום הספורט, עסקי הרחוב ותחומים נוספים רחבים רבים. אין טעם להמתין. מאות אלפי אוהדי תרבות ועשרות אלפי עובדים בתעשיית התרבות ממתינים כבר שנה לפתיחת האולמות והקהל צמא לכך.

טניה כהן עוזיאלי, מנכ"לית מוזיאון תל אביב לאמנות: "במוזיאון תל אביב לאמנות, אנחנו ערוכים לפתוח מחדש את שערינו לקהל הרחב, מיד עם תום הסגר. המוזיאון הוא אחד המרחבים הבטוחים ביותר לביקור ואנו מקפידים לשמור על כל ההנחיות של משרד הבריאות. המוזיאון שהיה פתוח לקהל בין הסגרים ע"פ תקנות התו הסגול (הזמנת כרטיסים מקוונת, בדיקת חום, שמירת מרחק וויסות כמות אנשים בחלי התצוגה ובאולמות) משך עשרות אלפי מבקרים בני כל הגילאים והוסיפה "הקהל הישראלי משתוקק לחוויות תרבותיות בלתי אמצעיות, למפגש אמיתי עם אמנות משובחת ואני מזמינה את כולם להגיע ולבקר בביטחון מלא, בתערוכות הנפלאות ובאוספים הישראלים והבינלאומיים, בגלריות השונות ובגן הפסלים של מוזיאון תל אביב".

בימים אלה נערכים מוסדות התרבות העירוניים להפעלה מיידית של המוסדות עם מופעים ואירועים המותאמים למתווה זה, וכן לחשיפה של תכנים חדשים מיד עם שובו של עולם התרבות לפעילות מלאה.

 

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

אות ההצטיינות: עיריית תל אביב-יפו מעודדת עלייה

ברקע ההתמודדות עם השפעות גלובליות על העלייה ארצה והצפי לעלייה בשנים הקרובות, קיימה ההסתדרות הציונית העולמית, זו השנה השנייה, אירוע...

חדשות תל אביב3 באוגוסט 2021    2 דקות
0

20 מיליון שקל לפרויקט שיקום בית הכנסת...

אחד המבנים היפים בתל אביב זוכה לעדנה מחודשת: קרן תל אביב מודיעה  כי קרן פטריק ולינה דרהי תרמה תרומה בסך 20 מיליון שקל...

חדשות תל אביב23 בפברואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה