חדשות תל אביב

לכל רחוב יש שם פרטי

חדשות תל אביב4 במרץ 2020    דקה אחת
0

נוהל חדש לקביעת שמות לרחובות בעיר יחליף את הנוהל הישן, שלדברי חולדאי איפשר להעניק לרחובות גם שמות לא ראויים • מהיום, יוכל כל תושב להציע שמות לכל הרחובות החדשים בעיר

לכל רחוב יש שם פרטי
רחובות בעיר. “מסובך ובעייתי” ׀ צילום: אבשלום ששוני

 

מועצת העירייה אישרה נוהל חדש לקריאת שמות של מקומות ציבוריים ורחובות בעיר. זאת, לאחר שבעבר לווה הנושא לא אחת במאבקים חריפים, טענות לשיקולים פוליטיים ועוד. על פי הנוהל החדש, יוכלו תושבי העיר להציע שמות לכל הרחובות החדשים בעיר.
ההערכות הן שרבים מתושבי העיר יבקשו להנציח את שם יקיריהם, ולפיכך, לכל רחוב יוגשו עשרות בקשות להנצחה, שייבחרו על ידי ועדת השמות העירונית. הנוהל החדש יחול גם אתרים, מוסדות ומבנים ציבוריים בעיר. על פי הנוהל החדש, ועדה מקצועית תמליץ למועצת העירייה גם על אפשרות לקריאת מקומות ציבוריים גם בשמות שאינם של אנשים.
בשונה מאופן פעילותה של ועדת השמות וההנצחה בעבר, הוחלט כי ההליך ייעשה רק לפי צורך. הוועדה תהיה מורכבת מאנשי מקצוע, בהם היסטוריון או גיאוגרף, נציג ציבור בעל ניסיון רלוונטי וחבר מועצה, שייבחר לתפקיד, והיא תרוכז על ידי מנהלת מחלקת הטקס והאירועים בעירייה.
המלצות הוועדה יובאו לאישור הנהלת ומועצת העירייה. ראש העירייה רון חולדאי אמר בדיון על אישור הנוהל החדש כי בעבר הרחוק ניתנו לרחובות בעיר גם שמות לא ראויים. עם זאת, ההערכות הן שיהיה קשה היום לשנות שמות של רחובות, אבל בעיר צפויים להיסלל עשרות רחובות חדשים, בעיקר במתחמי שדה דב והגוש הגדול.
“בתקופת גידולה המהיר, הנציחה עירנו החדשה את תושביה על ידי קריאת רחובות על שמם. עם השנים, הפך הנושא למסובך ובעייתי”, הודה חולדאי. “העירייה משנה כעת את דרך פעולתה. מהיום, כשיהיה רחוב, נחפש עבורו שם מתאים – ולא להפך”.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה