חדשות תל אביב

“להחליף את חולדאי, להחזיר את השפיות”

חדשות תל אביב12 בספטמבר 2019    3 דקות
0

תושבים המוחים על המדיניות לאכיפת החניה בלילות מאיימים לחסום את חניון העירייה וקוראים להחלפת ראש העירייה "המכיר תודה לתושבים בדוחות ובהעלאת המחירים בחניונים"

“להחליף את חולדאי, להחזיר את השפיות”
חולדאי. אין לו אופוזיציה | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עליית מדרגה במאבק הציבורי של בעלי רכבים המוחים על מדיניות האכיפה של העירייה נגד חניה על מדרכות ובאדום-לבן בשעות הלילה, במרכז ובצפון ההיסטורי של תל אביב. ביום חמישי (12.9) מתכננים המוחים לחסום את הכניסה לחניית העירייה. בנוסף, "לראשונה פורסמה קריאה ברשתות החברתיות לחתום על עצומה תחת הכותרת “הקדמת בחירות בעיריית תל אביב – בואו נחליף את חולדאי”.
בעצומה נכתב: “ראש העירייה מכהן כבר 20 שנה. ואיך הוא מכיר תודה לתושבים שמצביעים לו? בדוחות, ביטול מקומות חניה, העלאת מחירי חניונים והשקעה במיזם 'אוטותל’ על חשבונם. הגיע הזמן של ראש העירייה לפנות מקום למנהיג חברתי, שדואג לרווחת התושבים. בואו נדרוש בחירות בהקדם, בואו נחזיר את השפיות בהקדם”.
לעצומה יש אולי משמעות ציבורית, אבל חולדאי נהנה מקואליציה המונה 28 מ-31 חברי מועצת העיר, ומתמיכה של 30 מחברי המועצה. שבעה חברי מועצה מכהנים כסגני ראש עירייה בשכר, וחברי מועצה נוספים כיושבי ראש וחברי דירקטריונים של תאגידים וחברות עירוניות. "בפועל, אין לחולדאי אופוזיציה שצריכה להדאיג אותו. רואים את זה בישיבות המועצה הקצרות”, אומר בכיר במערכת הפוליטית בעיר. בכיר נוסף הוסיף: “זה נראה לא רציני. מדובר בחלק מהתושבים באזור מסוים בעיר”.
“אני לא מבין מדוע לא חוזרים למצב הקודם. לתושבים אין פתרון חלופי עד שתהיה תחבורה ציבורית סבירה. אומנם הקנסות הגבוהים מכניסים כסף לקופת העירייה, אבל העירייה מספיק עשירה, וההיגיון הוא למצוא פתרונות. אני מאמין שזה עוד יקרה. אולי בעירייה לא רוצים להצטייר כנכנעים למחאות. חולדאי הטביע את חותמו על העיר, וחבל שהדימוי שלו ייפגע בגלל עימות שניתן למנוע אותו”, העריך בכיר אחר בעירייה.
בעירייה טוענים, כי השינוי במדיניות האכיפה נובע מההחלטה האסטרטגית לפנות את המדרכות להולכי רגל ולעודד מעבר לשימוש בתחבורה ציבורית והורדת השימוש בכלי רכב פרטיים. אבל בפועל, התחבורה הציבורית בעיר אינה יעילה. השינוי יקרה אולי בעוד כשנתיים, אם הקו האדום של הרכבת הקלה יחל לפעול כמתוכנן באוקטובר 2021. עם זאת, יש תושבים התומכים במדיניות העירייה. “המדרכות חשובות להולכי הרגל. קשישים ואמהות עם עגלות לא צריכים לרדת לכביש”, אומרת תושבת ותיקה בעיר. “הרוב הדומם תומך במדיניות העירייה”.
למחאה על מצוקת החניה בעיר מצטרפת מחאתם של תושבים המתגוררים באזור שדרות ח”ן. לדבריהם, בשל עבודות תשתית הפכה מציאת חניה באזור במהלך היום למשימה בלתי אפשרית. “גם ככה בלתי אפשרי למצוא מקום חניה פנוי באזור. היכן רוצים שנחנה? צריכים לשפץ, אבל שידאגו לחניה חלופית לתושבים”, אומרת תושבת האזור. “אחרי גזירת הדוחות בלילות והעלאת המחירים בחניוני העירייה, עכשיו סוגרים את השדרה לחניית כלי רכב. יהיה קשה מאוד למצוא פה חניה”.
העירייה: “העבודות בשדרות ח”ן נועדו לשיפור התשתיות עבור תושבי הרחוב והעוברים בו. לצורך ביצוען, ובאישור ותיאום עם המשטרה ואגף התנועה, נדרש לחסום את המדרכה ולבטל את החניות בקטעי העבודה בימים ראשון-חמישי בשעות 9:00 עד 17:00. החניה מתאפשרת ברחוב כרגיל החל מהשעה 17:00 ועד הבוקר”.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה