חדשות תל אביב

"לבכירי העירייה אין מצוקת חניה, שירגישו מה אנחנו עוברים"

חדשות תל אביב19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

כ-200 מפגינים חסמו את הכניסה לחניון העירייה במחאה על מצוקת החניה במרכז ובצפון ההיסטורי של העיר • "רוצים לאלץ אותנו למכור את המכוניות", אמרה אחת המפגינות • לאחר שפוזרו על ידי המשטרה, הבטיחו המוחים: "לא נפסיק עד שנראה שינוי"

"לבכירי העירייה אין מצוקת חניה, שירגישו מה אנחנו עוברים"
חסימת החניון ביום חמישי. "חנה ותן לחנות" | צילומים: אבשלום ששוני

המחאה על מצוקת החניה במרכז ובצפון ההיסטורי של העיר, האכיפה בשעות הלילה והתייקרות מחירי החניונים העירוניים – הגיעה לחניוני בניין העירייה. כ-200 מפגינים חסמו ביום חמישי לסירוגין את הכניסה והיציאה לחניון שמתחת למרפסת בניין העירייה ובחניון גג העיר, שם, לטענתם, לבכירים בעירייה יש מקומות חניה קבועים.
המשטרה, שהוזעקה למקום, דרשה מהמפגינים לפנות את החניונים, ולעתים פרצו עימותים בינה לבין המוחים. בין השלטים שהונפו בפתח החניונים: "לקחו לך את החניה?", "חנה ותן לחנות", "תנו לחנות בשקט", "סעו ברכבת תקלה", "סעו בתחבורה ציבורית בשבת" ו"תושבי ת"א דורשים חניה שפויה ותשתיות תחבורה".
"הפקיעו מאות מקומות חניה בשביל ה'אוטותל', הקורקינטים ומכלי המחזור, אנחנו חוטפים דוחות חניה בלילות, כשאין לנו היכן לחנות, ואפילו מחירי החניונים התייקרו", התלוננה אחת המפגינות. "רוצים לאלץ אותנו למכור את המכוניות, אבל קודם שתהיה תחבורה ציבורית יעילה". מפגין נוסף אמר: "אני עובד מחוץ לתל אביב. איך רוצים שאגיע לעבודה? אני חייב את המכונית. זה לא פינוק, אלא אילוץ כדי להגיע כל בוקר לעבודה".
אחד ממארגני ההפגנה הסביר כי מיקום המחאה נבחר כדי להעביר לבכירי העירייה מסר: "הרי לבכירים בעירייה אין מצוקת חניה. הם מחנים בחניונים, אז שירגישו את מה שאנחנו עוברים". מפגין נוסף טען כי למרות הדיבורים על הקלת האכיפה, בשטח ממשיכים פקחים לרשום דוחות בשעות הלילה. "אין מדיניות ברורה, ואנחנו חסרי אונים. בסך הכל אנחנו רוצים לחנות בלילה. לא מדובר על חסימת המדרכה להולכי רגל, אלא באדום-לבן, או על חלק מהמדרכה".
בתום ההפגנה התפזרו המוחים, לא לפני שהחליטו להמשיך במאבק. "לא נפסיק עד שנראה שינוי. במקום לקחת מקומות חניה, שיוסיפו. העירייה מספיק עשירה כדי לקנות מבנים ולהפוך אותם לחניונים. אין לנו ברירה". אחד המשתתפים סיפר על מקרים שבהם דיירים העבירו את כלובי המִחזור מהכביש למדרכה, כדי לפנות מקומות חניה. "אנשים עושים כל דבר כדי שיוכלו לחנות", הוא הסביר.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות
0

טסט היבדק וסע

במהלך סוף השבוע: פראמדיקים של מד"א וסטודנטים לרפואה שהצטרפו למגן דוד אדום דגמו 3,700 בני אדם הפעילות ללקיחת דגימות לבדיקת הקורונה...

חדשות תל אביב21 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה