חדשות תל אביב

כשבית ספר וקהילה משלבים ידיים

חדשות תל אביב10 במרץ 2019    2 דקות
0
כשבית ספר וקהילה משלבים ידיים
הפרויקט של ארן. צילום באדיבות ההורים

בבית הספר ארן בתל אביב יצאה השבוע לדרך תוכנית ייחודית "אקסלרטור ארן של״י – שבוע למידה ייחודי שמבוסס על הרעיון של בתי ספר סינגולריים.

במסגרת התוכנית שמעו הילדים במשך שלושה ימים מלאים הרצאות של ההורים ובמשך יומיים נוספים קיימו סיורים במקומות העבודה של הורים בבית הספר. אותם הורים שיתפו בעולמות התוכן המקצועיים שלהם וספרו על תהליכי ההצלחה, הכשלון והדרך הארוכה אותה חוו. בין היתר שמעו הילדים סיפורים של יוצרי תוכניות טלוויזיה, יזמים בעולם ההיטק, אנשי אומנות, אנשי משפט, כתבים בתקשורת האלקטורנית, אנשי שיווק, רפואה, אנשי טבע ועוד; והכירו את עולם מאחורי הקלעים של האופרה, אולפן הקלטות, מתקן של בזק, מרכז הקניות והקפה השכונתי.

התכנית שמה לה למטרה לתת לילדי בית הספר השראה ולהקנות להם כלים להיות יזמים, כאשר מי שמשמש כמנטור מקצועי לתהליך היזמות שעוברים הילדים הנו הצוות החינוכי והורי בית הספר. כך האימפקט הוא משולש – על הילדים, בית הספר והקהילה כולה ומבוסס על משאבי הקהילה הזמינים.

התפיסה הייתה בהמשך לפיתוח חזון בית ספר ושינוי סדר היום בו אנו רוצים לייצר שפה משותפת עם הבתים, הקהילה והמשפחות. התחלנו בסדנאות להורים אותם העבירו הורים מהקהילה בנושא חשיבה יצירתית שהפכה לאבן העיקרית בה עסק בית הספר. עם ההתפתחות של בית הספר בנושא החשיבה היצירתית עברנו ליזמות ובאותה תפיסה של חיבור הקהילה לאג'נדה הבית ספרית. גם כאן שילבנו ידיים עם הקהילה והזמנו בשנה שעברה את ההורים לסייע כמנטורים להנהגות התלמידים ביישום החלומות והיעדים שהציבו הילדים סביב צרכים חברתיים ואחרים. השנה עלה הפרויקט מדרגה, הבנו כי כדי לפתוח ולפתח רעיונות יצירתיים ליוזמות חברתיות יש צורך בהרחבת האופקים של התלמידים והיכרות עם החיים האמיתייים בקהילה ובעיר. בחרנו להדק את שילוב הידיים ולהזמין את ההורים לימים שלמים של הרצאות וסדנאות ואחריהם ימים שלמים של סיורים.

ההנאה הגדולה מהיוזמה ועד התכנון נבעה מחשיבה משותפת של ההורים וחברי צוות, כל אחד בתחום ההתמחות שלו ועם רצון ענק לשותפות בשינוי המתחולל בבית הספר.

                                                                            

 

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה