חדשות תל אביב

כך הולכים הכורתים

חדשות תל אביב18 בפברואר 2020    דקה אחת
0

בט”ו בשבט, שנחגג השבוע, כולם דיברו על נטיעות, אף אחד לא דיבר על 2,456 העצים שנכרתו בעיר בשנה האחרונה, בעיקר בגלל עבודות הפיתוח • בעירייה מבטיחים לטעת במקומם מאות עצים חדשים

כך הולכים הכורתים
עץ המיועד לכריתה בהדר יוסף ׀ צילום: אסנת בנימין

2,456 עצים נכרתו בתל אביב בשנה האחרונה. כך מסרה העירייה בעקבות פניית “המקומון” לרגל ט”ו בשבט, שנחגג השבוע. בעירייה ציינו, כי הסיבות לכריתות העצים היו מטעמי בטיחות, בנייה ופיתוח, נזקי חדקונית הדקל ועבודות הקמת הרכבת הקלה על ידי חברת נת”ע.
בתל אביב נטועים כיום כ-256 אלף עצים, מתוכם 146,356 במרחב הציבורי. השטחים הירוקים בעיר מסתכמים בכ-12,210 דונם – עלייה של 7% בחמש השנים האחרונות. הריאה הירוקה הגדולה ביותר היא מתחם גני יהושע, ששטחו גדול יותר מזה של הסנטרל פארק בניו יורק והוא מתפרש על פני כ-3,800 דונם נוספים.
מנתוני העירייה עולה כי 24% מהשטחים בעיר הם ירוקים (פארקים, גנים וגינות כלבים, חורשות, פסי ירק ושטחי בור). לרגל ט”ו בשבט, התקיימו עשרות טקסי נטיעות בעיר. בין האירועים הבולטים היה טקס הנטיעות בבוסתן ונצואלה, חלוקת כ-40 עצים לתושבי שכונת בבלי ונטיעה של שמונה עצי פרי בחורשת רוזאניס. ב-650 גני הילדים העירוניים התקיים מבצע חלוקת שתיל לכל ילד. חלק מהשתילים שתלו הילדים בגן וחלק הם לקחו לשתילה בבתיהם.
בעירייה מבטיחים שעל פי תכנית העבודה, יינטעו במהלך השנה מאות עצים. במקביל, מבצעת העירייה עבודות גיזום בעצים ותיקים, במטרה למנוע קריסות של ענפים. זאת, כיוון שהעיר משופעת באלפי עצים ותיקים, בעיקר ברחובות הראשיים של תל אביב הקטנה.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מנכ"לית משרד התחבורה: "בעיית הפקקים תהיה חמורה...

  עומסי התנועה הכבדים בתל אביב הם רק הפרומו לקראת הצפוי. עבודות התשתית של הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת...

חדשות תל אביב13 ביולי 2020    3 דקות
0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה