חדשות תל אביב

כאן בונים

חדשות תל אביב14 במרץ 2019    דקה אחת
0

במבני ציבור רבים בעיר, בהם תיאטרון בית ליסין, תיאטרון הבימה ובית המהנדס, מתקיימים בימים אלה עבודות • גג עיריית תל אביב יהפוך למתחם אירועים חדש

כאן בונים
העירייה. מוקד למפגשים ותצפיות | צילום ארכיון: אלוני מור

עלות פרויקט שיקום ושדרוג תיאטרון בית ליסין בדיזנגוף-פרישמן בתל אביב צפויה להגיע לכ-135 מיליון שקל, לא כולל ההצטיידות הנדרשת לאולמות וללובי. ההערכות הן שעד לחנוכת התיאטרון, תהיה העלות הכוללת של הפרויקט גבוהה בהרבה.
השבוע אישרה העירייה תוספת תקציבית של כ-18 מיליון שקל לעבודות השיפוץ בתיאטרון, נוסף על כ-102 מיליון שקל שכבר אושרו. התוספת היא במימון התיאטרון, כנגד הרשאה תקציבית של משרד התרבות שהועמדה לטובת הפרויקט המורכב. העבודות כוללות שיפוץ נרחב, הכשרת לובי כניסה חדש, שיפוץ חזית המבנה והכשרת חלל המפלס התחתון, שנרכש על ידי העירייה לשם הקמת אולם נוסף ובו כ-450 מקומות ישיבה.
בתוך כך בוצעו עבודות שיפוץ ושדרוג גם בפסאז' הוד הוותיק, המוביל לכניסה לתיאטרון. על פי התוכנית, עם השלמת העבודות, יוכשר גם אולם בית החייל ברחוב ויצמן, שצפוי להפוך לאולם תיאטרון תל אביב, שיפעל במקום.
בינתיים, מזרקת "האש והמים" בכיכר דיזנגוף, שהוקמה בגובה מפלס הקרקע, עדיין אינה פועלת. הבריכה שמתחת למזרקה אומנם מלאה במים, אך היא אינה פועלת בשל חילוקי דעות עם יוצרה, האומן יעקב אגם.
בתוך כך, העירייה אישרה תקצוב מיוחד בגובה 1.25 מיליון שקל להחלפת מערכת התאורה באולם רובינא בתיאטרון הבימה. העבודות יכללו התקנת קונסטרוקציה ומתקני תאורה חדשים.
כמו כן צפויה העירייה לשדרג את גג עיריית תל אביב, שהפך למוקד של מפגשים ותצפיות. השבוע אישרה העירייה תקציב של 490 אלף שקל להרחבת דק העץ שעל גג הבניין. לאחר הרחבת הדק, אפשר יהיה לקיים במקום אירועים ופעילויות עירוניות.
גם בניין "בית המהנדס" הוותיק ברחוב דיזנגוף צפוי לעבור מתיחת פנים, לאחר שאושר תקציב מיוחד בסך כמיליון שקל להקמת מעלית במקום בהתאם לחוק הנגישות. הפרויקט יבוצע באמצעות החברה העירונית אחוזות החוף.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

כדאי להצביע בתל אביב

עיריית תל-אביב-יפו ממשיכה בקמפיין לטובת העלאת אחוזי ההצבעה בתל-אביב-יפו ומפרסמת הטבות ליום הבחירות, עבור האזרחים היוצאים להצביע: תושבים בעלי דיגיתל...

חדשות תל אביב15 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

לא עוזבים את (החנייה) בעיר!

משעה 16:00, היום (12.9)  ולאורך שעות אחה"צ הפגינו מול הכניסה לחניון העירייה, עשרות מפגינים נושאי שלטים.  

חדשות תל אביב12 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה