חדשות תל אביב

כאן בונים

חדשות תל אביב1 באוגוסט 2019    3 דקות
0

לידי החברה העירונית אחוזות החוף מתנקזות עוד ועוד עבודות • "בשלבי תכנון וביצוע מצויים פרויקטים בהיקפים של מאות מיליוני שקלים", מסביר מנכ"ל החברה שרלי בן סימון, שמודה: "אנחנו במרוץ נגד הזמן, אבל נעמוד ביעד"

כאן בונים
בן סימון. "הפכנו לזרוע הביצועית של העירייה" ׀ צילום: יח"צ

"אנחנו במרוץ נגד הזמן להספיק לסיים את עבודות הקמת המבנים לבתי ספר וגני הילדים עד לתחילת שנת הלימודים, ונעמוד ביעד", אמר ל"המקומון" מנכ"ל החברה העירונית אחוזות החוף שרלי בן סימון. חברת אחוזות החוף, שמהווה בפועל גם זרוע ביצועית של עיריית תל אביב, מבצעת שורת פרויקטים של בינוי מבנים למערכת החינוך העירונית.
בבית הספר דוד ילין ברחוב מוזיר הוקם מבנה בן ארבע קומות, שיכלול 12 כיתות לימוד, בהשקעה של כ-12 מיליון שקל. לתכנית היו התנגדויות של תושבים, לנוכח כריתת עצים באזור, אבל בעירייה דחו את ההתנגדויות ועל אחוזות החוף הוטל לבצע את הבינוי.
בן סימון ציין עוד כי פרויקט נוסף צפוי להסתיים עד לתחילת שנת הלימודים – הקמת שש כיתות גן במבנה בן שלוש קומות, סמוך לתחנה המרכזית בתל אביב, בהשקעה של כ-17 מיליון שקל. בנוסף, בבית הספר יחדיו – לילדים עם צרכים מיוחדים, שבשכונת רמת אביב, מבוצעות עבודות לבניית שלוש קומות עם חדרי לימוד וחדרים טיפוליים. ברמת אביב מתוכנן גם פרויקט לבניית חמש כיתות גן ושלושה מעונות יום.
בן סימון מסר עוד, כי הסתיימו העבודות לבניית 12 כיתות לימוד בבית הספר בית צורי שבשדרות קק"ל. "אנחנו בשלבי תכנון ולקראת ביצוע של שורת פרויקטים נוספים להקמת מבנים וכיתות למערכת החינוך", הוא ציין. בין הפרויקטים המתוכננים – אשכול של שישה גני ילדים וארבעה מעונות יום ליד רחוב שלומציון והירקון.
בנוסף, בחניון בוגרשוב יוקם מבנה ציבורי שיכלול ארבע כיתות גן, שלושה מעונות יום ותחנת טיפת חלב. "מתחת למבנה הציבורי יוקם חניון תת-קרקעי שיכלול 223 מקומות חניה ויהיה אוטומטי – מכניסת הרכב ודרך מעליות שיורידו ויעלו את הרכב למקום חניה פנוי", ציין בן סימון. עלות הפרויקט מוערכת בכ-75 מיליון שקל, והעבודות צפויות להימשך כשנתיים וחצי.
בבית הספר פסטלוצ'י ביפו ייבנו עוד 18 כיתות לימוד ושמונה גני ילדים. במקביל, אחוזות החוף תנהל את עבודות הקמת המרכז הקהילתי "המגיד" בשדרות נורדאו. המתחם, המצוי בשלבי תכנון, יכלול, בין היתר, חדר כושר וסטודיו למחול, ועלות העבודות מוערכת בכ-28 מיליון שקל.
זרוע נוספת של עבודות המנוהלות על ידי אחוזות החוף תהיה של שיפוצי רחובות. אחד הפרויקטים הדחופים הוא ברחובות הסובבים את תיאטרון בית ליסין שבפרישמן פינת דיזנגוף. עבודות השיפוץ והשדרוג בתיאטרון כבר לקראת סיום, ובספטמבר יתקיים טקס הפתיחה הרשמי.
עד הפתיחה מתוכננות עבודות שיפוץ ב"עוטף בית ליסין", שיתמקדו ברחובות פרוג, פרישמן ודיזנגוף. "היעד הוא לסיים את העבודות עד לפתיחה המחודשת של התיאטרון. יש לנו חודש וחצי של עבודה, ונעמוד במשימה", אומר בן סימון על העבודות, שעלותן מוערכת בכ-12 מיליון שקל.
"מתיחת פנים" צפויה גם לחלק משוק לוינסקי, ברחובות וולפסון, השוק ומטלון. במקביל יבוצעו עבודות שדרוג ברחוב מלצ'ט בלב העיר ובשדרות הר ציון שבאזור התחנה המרכזית. פרויקטים נוספים על "הקנה" יהיו במתחם שמעון הצדיק ושערי ניקנור ביפו. "הפכנו לזרוע הביצועית של העירייה, ובשלבי ביצוע ותכנון מצויים פרויקטים בהיקפים של מאות מיליוני שקלים", מסכם בן סימון.

כבר יש פתרון למחסור במקומות חניה באצטדיון בלומפילד המחודש שייפתח בקרוב?
"הפתרון יהיה רק בהגעה באמצעות שאטלים ותחבורה ציבורית".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

אמרים לנו שיש חינוך אחר

בספטמבר האחרון, בעוד מערכת החינוך מנסה להבין איך הולכת להיראות שנת הלימודים בתקופת הקורונה המבלבלת, נפתח במרכז תל אביב בית...

חדשות תל אביב20 בינואר 2021    2 דקות
0

בשורה קשה לנהגים: דרך בגין והמסגר ייסגרו...

שניים מצירי התנועה המרכזיים בתל אביב – דרך בגין ורחוב המסגר ייסגרו בחלקם לתנועת כלי רכב פרטיים, כחלק מפרויקט "שידרת...

חדשות תל אביב19 בינואר 2021    3 דקות

כתיבת תגובה