חדשות תל אביב

יש לו כנפיים

חדשות תל אביב23 בינואר 2019    2 דקות
1
יש לו כנפיים

"ידעתי שאני רוצה להיות זה שמעורב בחילוצים – זה שירים את האלונקה, זה שבעזרתו עוד אדם ניצל", כך אומר רס"ל מ', תושב יפו שמסיים השבוע את קורס המכונאים המוטסים של חיל האוויר.

מ', בן 25, אוהב ספורט ובעיקר משחק כדורגל. הוא למד בבית הספר הרב תחומי "הולץ" של חיל האוויר והרחיב את מגמת מכונות תעופה.

הוא התגייס במאי 2013 לקורס ממ"ס יסעור בבית הספר למקצועות הטכניים בחיפה. לאחר מכן הגיע לטייסת 118 "דורסי הלילה" בתל נוף המטיסה את מסוק היסעור, בה שירת כטכנאי. לאחר כשנה וחצי קודם לתפקיד ראש צוות ופיקד על טכנאים בליין.

תקופת השירות בצוק איתן, היא תקופה שחרוטה לו כנקודת מפנה. "באווירת המלחמה שהייתה בטייסת כולנו ידענו שחייבים להיות ביחד ולהיות מגובשים", הוא אומר. "כשהטילים עברו מעל הראש שלנו, מיד אחרי שסיימנו להתגונן יצאנו להכין את המסוקים לפינוי הבא. בכל פעם שהמכונאים המוטסים היו חוזרים מגיחות הייתי יושב איתם ושומע את כל הסיפורים על החילוצים והפעולות המבצעיות.

מ' מספר שדוד שלו הוא איש תעשייה אווירית בטייסת תובלה כבדה, ודרכו הכיר את בית הספר הולץ (גם הוא למד שם) ואת כל עולם התעופה. בבית הספר שלהם למד רס"ם רון משיח ז"ל, שהיה מכונאי מוטס בטייסת 114 ונהרג במלחמת לבנון השנייה יחד עם המכונאית המוטסת רס"ל במיל' קרן טנדלר. בבית הספר הם גדלו על הסיפורים על רון משיח ז"ל ודרכו הכיר את מערך היסעור ותפקיד המכונאי המוטס ביסעור.

מ' יצא לקורס מכונאים מוטסים בשנת 2015 ונכשל בגיבוש. נאמר לו כי עליו להמתין תקופה של 3 שנים בשביל לצאת למיונים הבאים. מ' לא ויתר על החלום, המתין 3 שנים והתחיל את כל התהליך מחדש.

למה דווקא קורס מכונאים מוטסים?

"זה היה חלום ילדות מאז ומתמיד. המכונאי המוטס הוא נקודת הקצה בסוף כל משימה. להרים פצוע במנוף או לנחות לידו, להרים אותו ולעזור לצוותים הרפואיים באוויר בטיפול הרפואי – זה בסוף הערך העליון שתמיד בער בי".

למי מתאים תפקיד המכונאי המוטס?

"התפקיד מתאים למי שהערך העליון שלו הוא אהבת הארץ והצלת חיי אדם. אנשים טכניים שאוהבים את המקצוע הטכני, לעבוד בידיים ולוחמים – כאלה שלא מוותרים על היעדים שהציבו לעצמם ותמיד מחפשים אתגרים חדשים".

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

בשורה קשה לנהגים: דרך בגין והמסגר ייסגרו...

שניים מצירי התנועה המרכזיים בתל אביב – דרך בגין ורחוב המסגר ייסגרו בחלקם לתנועת כלי רכב פרטיים, כחלק מפרויקט "שידרת...

חדשות תל אביב19 בינואר 2021    3 דקות
0

מה מסתתר בקופסה: הטרנד שכבש את העיר

עיריית תל אביב-יפו מצטרפת לטרנד קופסאות ההפתעה אשר ממשיך לתפוס תאוצה בחודשים האחרונים. היום (שני), ייצא לדרך קמפיין הקופסה למחזיקי...

חדשות תל אביב18 בינואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)
    רון משיח

    כל הכבוד אהבתי לשמוע על המורשת של רון משיח ז"ל היה חבר יקר