חדשות תל אביב

יש הסכם עם לדיאנסקי

חדשות תל אביב13 בדצמבר 2018    3 דקות
0

לאחר שנחתמו ההסכמים הראשונים עם סיעות היחיד יש עתיד ויאפא, נחתמו השבוע הסכמים קואליציוניים עם חי - חילונים ירוקים ועם הליכוד • עו"ד ראובן לדיאנסקי יתמנה לסגן ראש עירייה בשכר או ליו"ר תאגיד בשכר

יש הסכם עם לדיאנסקי
חולדאי חותם על ההסכם. "לדיאנסקי ופורז הם אנשים ותיקים ובעלי ניסיון" ׀ צילום: באדיבות העירייה

הפאזל של הרכבת הקואליציה בעיריית תל אביב מורכב באיטיות. לאחר שנחתמו ההסכמים הראשונים עם סיעות היחיד יש עתיד ויאפא, נחתמו השבוע הסכמים קואליציוניים עם חי – חילונים ירוקים ועם הליכוד.
על פי ההסכם עם חי – חילונים ירוקים, ראש הסיעה, עו"ד ראובן לדיאנסקי, יתמנה בתוך כשלושה חודשים לסגן ראש עירייה בשכר או ליו"ר תאגיד בשכר, ככל הנראה איגוד ערים דן לביוב או איגוד ערים דן לתברואה.
לדיאנסקי ועמיתו לסיעה, עו"ד אברהם פורז, יקבלו את תיקי איכות הסביבה, שיפור פני העיר, קיימות, בעלי חיים וטבע עירוני. לדיאנסקי גם יהיה ממונה על הקשר עם הכנסת ומשרדי הממשלה.
"לדיאנסקי ופורז הם אנשים ותיקים ובעלי ניסיון, ואני בטוח שיתרמו רבות לעשייה העירונית", ציין ראש העירייה רון חולדאי.
"הגענו להבנות בתחומים רבים וחשובים, אשר בבסיס האג'נדה שלנו – עיר חילונית, ירוקה ואוהבת בעלי חיים", ציין עו"ד לדיאנסקי.

מסתמן: גלעדי לא ימשיך כיו"ר

על פי ההסכם עם סיעת הליכוד, שנכנסה עם מנדט אחד למועצה, ארנון גלעדי יכהן כממונה על פיתוח עסקים, ונציגים מטעם הסיעה גם יכהנו בראשות הוועדה למאבק בנגע הסמים המסוכנים והעמותה לשיקום האסיר ויהיו אחראים על תחום נוער בסיכון.
גלעדי לא ימשיך, לפחות בינתיים, לכהן כיו"ר איגוד ערים דן לביוב. על פי ההסכם, הוא ימשיך לכהן כחבר מועצת המנהלים באיגודן.
"בתל אביב-יפו אנו מצליחים לשתף פעולה עם סיעות מכל הקשת הפוליטית", אמר חולדאי. "אני שמח על השותפות ארוכת השנים עם סיעת הליכוד, שנמשכת גם בקדנציה הנוכחית".
גלעדי ציין כי סיעת הליכוד תמשיך לפעול להעצמה וחיזוק של שכונות דרום העיר באמצעות תוספת עוגנים של מוסדות אקדמיים, והדגיש את חשיבות הטיפול המקיף בנושא העובדים הזרים והמסתננים לצד הנגשת הספורט לכלל תושבי העיר ופיתוח העסקים הקטנים.
בסביבתו של חולדאי מעריכים שבקרוב גם ייחתם הסכם קואליציוני עם סיעת הגמלאים, בראשותו של נתן וולוך וסיעת מאמינים בראשותו של חיים גורן.
ההערכות הן שחולדאי מנסה ליצור בשלב הראשון רוב קואליציוני של לפחות 16 מקרב 31 חברי המועצה.
אבל שלוש סיעות גדולות נוספות עדיין רחוקות מהקואליציה: מרצ בראשותה של מיטל להבי (שלושה מנדטים), אנחנו העיר בראשותו של אסף הראל (ארבעה מנדטים) ורוב העיר בראשותו של אסף זמיר (שישה מנדטים).
במערכת הפוליטית מעריכים שלאחר ייצוב קואליציה צרה, יואצו המגעים עם מרצ ובהמשך עם אנחנו העיר. בינתיים, סיעת רוב העיר נראית מחוץ לפאזל שאותו מנסים בסביבתו של חולדאי להרכיב.
בתוך כך, לאחר שההצעה למינויו של עו"ד דורון ספיר מסיעתו של רון חולדאי (תל אביב 1) לממלא מקום ראש העיר בשכר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה נפלה בישיבת המועצה הראשונה, מאחר שלא היה לה רוב – התקיימה ביום חמישי שעבר ישיבה מיוחדת בניסיון לאשר את המינוי.
שלוש הסיעות הגדולות שמחוץ לקואליציה – רוב העיר בראשותו של אסף זמיר, אנחנו העיר בראשותו של אסף הראל ומרצ בראשותה של מיטל להבי – לא השתתפו בישיבה.
לעומת זאת, לישיבה הגיעו סיעות שהצטרפו לקואליציה, או שמנהלות משא ומתן מתקדם עם חולדאי והן תמכו במינויו של ספיר.
במינוי תמכו סיעות תל אביב 1, חי – חילונים ירוקים בראשות עו"ד ראובן לדיאנסקי, הגמלאים בראשות נתן וולוך, מאמינים בראשות חיים גורן, ש"ס בראשות נתן אלנתן, הליכוד (ארנון גלעדי), יש עתיד ויאפא.
הישיבה נמשכה דקות ספורות ומינויו של ספיר אושר ברוב של 18 חברי המועצה שהגיעו לדיון.
בסביבתו של חולדאי ינסו לסיים את המשא ומתן הקואליציוני הראשוני עוד לפני הגשת הצעת תקציב העירייה לאישור המועצה, עד סוף החודש.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה