חדשות תל אביב

יש אצטדיון – אין חניה

חדשות תל אביב11 באפריל 2019    דקה אחת
0

החניון הצמוד לאצטדיון בלומפילד, שעתיד היה לשרת חלק מ-29,500 הצופים שיגיעו למשחקי הכדורגל, נסגר השבוע • העירייה: "ממליצים למגיעים לוותר על הגעה עם רכבם"

יש אצטדיון – אין חניה
העבודות בחניון, השבוע. יהפוך לחלק מציר שלבים ׀ צילום: משה כהן

אצטדיון בלומפילד החדש ביפו, שאמור להיות מוכן לקראת פתיחת עונת המשחקים הבאה, יהיה מהאצטדיונים המתקדמים בישראל ויכלול 29,500 מקומות ישיבה. אבל מציאת מקום חניה באזור לצופים המגיעים למשחקים – צפויה להיות כמעט בלתי אפשרית.
החניון הציבורי היחיד שהיה פתוח בסמיכות לבלומפילד ושסיפק מאות מקומות חניה – נסגר, ובמתחם נסלל כעת נתיב תנועה נוסף, שיהווה נתיב תחבורה ציבורית כחלק מציר שלבים. החניון שנסגר, הממוקם מזרחית לאצטדיון, שירת משך עשרות שנים את הצופים המגיעים לאצטדיון, אף שהיה צר מלהכיל את כולם. "בונים אצטדיון מודרני, אבל איפה יחנו הצופים? הקו האדום של הרכבת הקלה יהיה מוכן בעוד כשנתיים וחצי. מה נעשה עד אז?", אמר השבוע אחד האוהדים, שמצפה בקוצר רוח לפתיחת האצטדיון החדש.
צופים שירצו להגיע עם רכביהם, ייאלצו לחפש מקומות חניה רחוקים, למשל במתחם התחנה והדולפינריום או בחניון נמל יפו. בעירייה מדברים על תחבורה ציבורית שתיתן את המענה לאלפי הצופים, אבל לנוכח חוסר יעילותה, תהיה להם בעיה קשה.
לא רק באי בלומפילד עלולים להיתקל בקשיים. החניון שנסגר שירת לעתים מבקרים בשוק הפשפשים. כעת הם ייאלצו לחפש חניונים רחוקים יותר. בעיה דומה צפויה גם לתיאטרון בית ליסין. העבודות בתיאטרון בדיזנגוף פינת פרישמן מצויות בשלבים מתקדמים, אבל לבאי האולם המחודש יהיה קשה למצוא מקום חניה באזור. זאת, על רקע ההתעוררות של רחוב דיזנגוף ומצוקת החניה ברחוב.
מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית תל אביב-יפו עובדת על תכנית מקיפה ובוחנת שימוש בחניונים ציבוריים קיימים ברדיוס של מרחק הליכה. כמו כן, קיימת כוונה להפעיל שאטלים מהחניונים המרוחקים. בכל מקרה, אנו ממליצים למגיעים לאצטדיון לוותר על הגעה עם רכבם הפרטי ולהתנייד בתחבורה ציבורית בלבד, ובכך גם לצמצם את העומס בכבישים ואת זיהום האוויר".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מנכ"לית משרד התחבורה: "בעיית הפקקים תהיה חמורה...

  עומסי התנועה הכבדים בתל אביב הם רק הפרומו לקראת הצפוי. עבודות התשתית של הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת...

חדשות תל אביב13 ביולי 2020    3 דקות
0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה