חדשות תל אביב

ישן זה הבוטיק החדש

חדשות תל אביב4 ביולי 2019    3 דקות
0

טרנד מלונות הבוטיק מגיע לשינקין • השבוע נחנך ברחוב מלון Sam&Blondi, באווירת שנות ה-20, בבניין לשימור משנת 1919 • סמוך לכיכר דיזנגוף יוקם מלון בוטיק נוסף בבניין לשימור

ישן זה הבוטיק החדש
מלון Sam&Blondi. חמש קומות חדשות, 45 חדרים ׀ צילום: ליאור אביטן

ברחוב שינקין, אחד מרחובותיה המיתולוגיים של העיר, הוקם לראשונה מלון בוטיק באווירת שנות ה-20. מלון Sam&Blondi, מול הגינה המפורסמת של הרחוב, הוקם בבניין לשימור משנת 1919. מלון הבוטיק כולל 45 חדרים בשש קומות, כשחלק מהחדרים עם מרפסות וג'קוזי. על הגג פינות ישיבה, שמהן ניתן לתצפת על העיר ועל הים.
המלון החדש ממשיך מגמה של בניית מלונות בוטיק בבניינים לשימור, וניתן בו דגש רב לרוח התקופה שבה נבנה. על המלאכה הופקדו האדריכלים עומר לייכטר ואורן פסקל, שהעניקו למקום את האווירה הרומנטית שאפיינה את שנות ה-20, בשונה מהסגנון המודרני המאפיין את מרבית המלונות החדשים.
במקור היה הבניין ברחוב שינקין 20 בן שתי קומות. כדי להפוך אותו למלון, תכנן משרד האדריכלים אודו הוספת חמש קומות, תוך שמירה על חזית הבניין, כך שגם שאר הקומות ייראו זהות למקור ויעבירו את התחושה של התקופה שבה הוא נבנה.
"במהלך הבנייה היה לי חשוב להיכנס לראש של האדריכל שבנה את הבניין, ולחשוב – אם אני הייתי בונה את הבניין כמלון, איך הייתי מעצב אותו מבפנים. לבסוף הוחלט על קו אקלקטי, שמשקף אמנות של שנות ה-20 ויתאים לרוח התקופה", ציין ליכטר.
כחלק משמירה על הייחודיות של המלון, הוחלט על שיתוף פעולה יוצא דופן וראשון מסוגו עם איש רוח – הסופר אודי שרבני. שם המלון Sam&Blondi מציין שתי דמויות מעורפלות שיצר שרבני. בכל חדר יש ספר קצר לאורחים, המספר על צמד הדמויות שמבלות וחוות את תל אביב, תוך שמירה על האווירה הרומנטית והתקופה שעל בסיסה עוצב המלון.
גם בספר נותרות הדמויות חסרות זהות, כך שכל אחד יכול לפתח להן זהות כיד הדמיון הטובה עליו. הסיפור נכתב בעברית ובאנגלית, ובסוף השהות יכולים האורחים לקחת איתם את הספר. לדברי היזמים, "הרעיון הגיע מתוך רצון להחזיר את הספר למרכז. היום הספרים נדחקו הצדה, וכפי שהמלון הוא בניין לשימור, כך יש לשמר גם את תרבות הספרים.
"החלטנו לשמור על האווירה של הבניין הייחודי שנבנה בשנת 1919, עם עיצוב ברוח התקופה ברחוב שינקין בתל אביב", ציין אורל פסקל, מהיזמים ובעלי המלון. "כך יש לאורחים חוויה קסומה של תקופה היסטורית, יחד עם קצב החיים המהיר מחוץ למלון. המיקום מספק את כל האפשרויות לבלות בעיר – שדרות רוטשילד, נחלת בנימין, שוק הכרמל הססגוני, חוף הים ורחוב דיזנגוף".

עבר חווה עתיד
לא הרחק משינקין, סמוך לכיכר דיזנגוף, ייבנה מלון נוסף במבנה היסטורי, מבנה ששימש בעבר את קופת חולים כללית, ובהמשך הפך למרכז ללימודי קבלה. רשת פתאל החליטה להקים במקום את המלון השמיני שלה בתל אביב, בהשקעה של כ-50 מיליון שקל. בבניין ההיסטורי, שנבנה בשנת 1938 ומיועד לשימור, יוקם מלון בוטיק, שיכלול 90 חדרים וישתרע על שטח של 3,900 מ"ר. גם המלון הזה עתיד לשמר את ההיסטוריה הייחודית של המבנה.
איש העסקים חיים כצמן, מבעלי השליטה בגזית גלוב, רכש לא מכבר מחברת תיאטראות ישראל את בית הקולנוע רב חן, גם הוא נושק לכיכר דיזנגוף, בעסקה המוערכת בכ-80 מיליון שקל. בשלב ראשון, ימשיך הקולנוע לפעול במקום, אך ייתכן כי בעתיד גם המבנה הזה יוסב לשימושים נוספים, בהם מלונאות.
בשנה האחרונה נרשם גידול ניכר בהיקף עסקאות הנדל"ן להקמת מלונות בוטיק בעיר. חלק מהמלונות נפתחים במבנים היסטוריים לשימור, כמו בבניין שבו פעל במשך שנים ארוכות השירות הבולאי ברחוב הדואר ביפו, שגם הוא יהפוך למלון בוטיק המשלב את ההווה עם העבר.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה