חדשות תל אביב

יפו: בית המכס יהפוך למלון בוטיק

חדשות תל אביב5 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

חברת מלונות אפריקה ישראל, בבעלות משפחת דיין, רכשה את המבנה המיתולוגי בכ-45 מיליון שקל • המלון צפוי לכלול 69 חדרים, מתחם ספא וחדרי טיפולים, חדר כושר, מסעדת שף וגג עם בריכה ובר

יפו: בית המכס יהפוך למלון בוטיק
נמל יפו. הטרמינל של המאה ה-19 ׀ צילום: דוברות העירייה

נמל יפו ממשיך להתחדש, ועכשיו מגיע תורו של בית המכס המיתולוגי בנמל, שיהפוך למלון בוטיק. זאת, בהמשך למגמה של הפיכת מבנים היסטוריים למלונות בוטיק, לאחר שגם בניין משטרת יפו ובהמשך מבנה השירות הבולאי הפכו למלונות בוטיק.
חברת מלונות אפריקה ישראל, בבעלות משפחת דיין, רכשה את בית המכס הדרומי בנמל יפו בכ-45 מיליון שקל, לצורך בניית מלון הבוטיק, שיהיה חלק מששת המלונות של החברה, וינוהל כמותג בוטיק נפרד תחת רשת מלונות קראון פלזה, המנוהלת על ידי שרון אלון. המלון צפוי לכלול 69 חדרים, מתחם ספא וחדרי טיפולים, חדר כושר, מסעדת שף וגג עם בריכה ובר.
בית המכס בנמל ששימש מעין טרמינל, שוכן בצפון הנמל. המבנה הוקם בשנות ה-60 של המאה ה-19, מול הפרצה בריף הסלעים, שדרכה נכנסו הספינות לנמל, במקום שבו עמד “שער הים” בחומת יפו, אשר החלה להיהרס במחצית השנייה של המאה ה-19. בית המכס חוצץ בין אגן הנמל לבין בתי יפו העתיקה וחלקו הצפוני של הרציף.
בכוונת הבעלים להפוך את האתר ההיסטורי למלון פאר ברמת חמישה כוכבים ולשמר את חזית הבניין המקורי. “רכישת בית המכס ביפו מהווה המשך לאסטרטגיה של החברה להתרחב בתחום המלונאות בישראל, עם דגש על אזור תל אביב, ולהרחיב את ההשקעות בתחום מלונות בוטיק, המעניקים חוויית שירות מיוחדת”, ציין איציק דיין, מבעלי חברת מלונות אפריקה-ישראל.
בעירייה מציינים שלאחר שיפוץ המחסנים הישנים והמעגנה, יהפוך נמל יפו בתוך כשלוש שנים למוקד משיכה למבקרים מהארץ ומהעולם, שימשיכו ליהנות מנמל הדייגים. המבחן הגדול יהיה אם בעקבות עבודות השיפוץ יגיעו מותגי הלייף-סטייל. אם זה יקרה, נמל יפו יהפוך למתחרה הגדול של נמל תל אביב.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

פועל בניין נפל מגובה

לקראת הצהריים התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על פועל שנפל מגובה במהלך עבודה בבניין מגורים ברחוב דבורה...

חדשות תל אביב19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

הארכת מעצר היום לחשוד שנהג ללא רישיון...

אתמול (18.9) כחלק מפעילות מוגברת באכיפה הבחינו השוטרים ברכב שנסע באופן המסכן חיי אדם באזור תל אביב. השוטרים הורו לנהג לעצור...

חדשות תל אביב19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה