חדשות תל אביב

יותר גדול, יותר צפוף, יותר יקר

חדשות תל אביב13 בדצמבר 2018    3 דקות
0

הוועדה המקומית אישרה את התב"ע לתוספת בנייה של 100 אלף מ"ר בפרויקט המגדלים בצומת החרש ומחלף לה גארדיה • פרויקט בנייה ענק ברחוב תוצרת הארץ ועליית מחירים בשכונת יד אליהו

יותר גדול, יותר  צפוף, יותר יקר
הדמיית פרויקט נוגה של חברת יוסי אברהמי ׀ צילום: 3ddesign

תל אביב לא מפסיקה להתחדש ולצמוח, לגובה. לא פחות מ-100 אלף מ"ר ייבנו בקרוב בפרויקט המגדלים בצומת החרש ומחלף לה גארדיה בכניסה הדרומית לעיר מנתיבי איילון – כך על פי תכנית שאושרה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה. בעקבות התוספת, השטח הכולל של מגדלי ויתניה תל אביב יעמוד על כ-100 אלף מ"ר, כאשר מחצית מהבנייה מסתיימת כעת.
האישור נותן תוקף לאחד הפרויקטים הגדולים בכניסה הדרומית לתל אביב, שאותו מובילה חברת ויתניה, הנסחרת בבורסה בתל אביב.
הפרויקט כולל שלושה מגדלים בגובה של כ-40 קומות, הכוללים כ-110 מ"ר משרדים, כ-10,000 מ"ר שטחי מסחר, כ-15,000 מ"ר מלונאות ואולמות קונגרסים וכ-15,000 מ"ר נוספים למגורים, שיכללו כ-130 יחידות דיור. בנוסף, ייבנו כ-5,000 מ"ר שטחים ציבוריים שיימסרו לעיריית תל אביב.
הפרויקט צפוי להביא בקרוב לשינוי נוסף בקו הרקיע של תל אביב, עבור כל הנכנסים מהכניסה הדרומית לעיר ומבעד לחלונות המטוסים המנמיכים לקראת נחיתה בנמל התעופה בן גוריון.
לדברי עופר זיו, מנכ"ל ויתניה, "פרויקט מגדלי ויתניה ת"א מהווה את שער הכניסה הדרומי לעיר תל אביב והוא העוגן המרכזי למע"ר הדרומי של תל אביב הנבנה בימים אלה". זיו ציין עוד: "תמהיל הזכויות בפרויקט מאפשר עירוב שימושי וחיים שוקקים במקום בכל שעות היום והלילה".

70 קומות בתוצרת הארץ

בסט בנייה סיימה את עבודות השלד במתחם ToHA ברחוב תוצרת הארץ בתל אביב, בהיקף של כ-170 מיליון שקל.
מתחם ToHA – הבולט בשל עיצובו הייחודי – עוצב על ידי האדריכלים רון ארד ואבנר ישר עבור אמות השקעות מקבוצת אלוני חץ וגב ים מקבוצת נכסים ובניין. המתחם מוקם בשטח של כ-17 דונם, והוא כולל שני שלבים. בסט בנייה סיימה את עבודות השלד של השלב הראשון, הכולל מגדל בן 29 קומות. בשלב השני צפוי להיבנות בסמיכות מגדל בן כ-70 קומות.
בתוך כך, עיריית תל אביב אישרה את פרויקט "נוגה 1" של חברת יוסי אברהמי.
הפרוייקט ייבנה בשדרות ירושלים 1, במבנה שהוקם בשנת 1903 ושעד קום המדינה שימש את בנק אנגלו-פלסטינה. בהמשך הוא שימש במשך שנים ארוכות את סניף בנק לאומי.
התכנית כוללת תוספת של ארבע קומות, והבניין יכלול עשר קומות עם אזור למסחר בקומת הקרקע.

תנופת פיתוח

"מחירי הדיור בשכונת יד אליהו יעלו במהלך שנת 2019", כך מעריכה שמאית המקרקעין נחמה בוגין.
הניתוח השמאי שערכה בוגין התבסס על שורת פרמטרים: הראשון, נקודת מוצא של מחירים נמוכים יותר ביחס לשאר העיר.
הפרמטר השני הוא היותה של השכונה בתנופת פיתוח, שעתידה לשנות את פניה בשנים הקרובות. פרמטר שלישי הוא הנגישות לתחבורה פרטית וציבורית. זאת, לנוכח העלייה המשמעותית בשנים האחרונות במספר כלי הרכב בישראל ועומסי התנועה המתעצמים בעיקר בשעות הלחץ של הבוקר ואחר הצהריים.
לדברי בוגין, "יד אליהו היא שכונה שנמצאת בעלייה, בקרבה למתחמי תעסוקה גדולים, שהבולט ביניהם הוא רחוב יגאל אלון".
היא הוסיפה, כי כיום מקודמות בשכונה כמה תכניות פינוי-בינוי, שבמסגרתן ייהרסו בתי רכבת ישנים וייבנו מגדלי מגורים שישלבו גם מסחר. תכניות שונות אושרו גם ברחוב לה גארדיה, שאמור להפוך על פי תכנית המתאר לשדרה שוקקת – מעין "אבן גבירול" של מזרח העיר – שתכלול מגורים, חנויות, בתי קפה, מסעדות וברים, מתחמי בילוי ופנאי.
"פרויקט קירוי איילון, שנועד לחבר בין הצד המזרחי של העיר למערבה צפוי להזניק את השכונה באופן משמעותי", טוענת עוד בוגין.
"השכונות המזרחיות בתל אביב היו במשך השנים ברירת מחדל למי שרצה להישאר בתל אביב אבל לא יכול היה להתגורר בחלק המערבי בעקבות המחירים. ואכן המחירים בעבר המזרחי של האיילון עדיין נמוכים משמעותית", מוסיפה שמאית המקרקעין. "סביר מאוד להניח שעם התקדמות תהליכי ההתחדשות העירונית, הרכבת הקלה וקירוי איילון, האזור הזה עשוי להיות אטרקטיבי במיוחד".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה