חדשות תל אביב

יורדים מהמדרכה

חדשות תל אביב15 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

העירייה החלה בחלוקת דוחות אזהרה לתושבים החונים בלילה על המדרכות • במקביל, החל פינוי תאי טלפון חסרי שימוש, דוכני פיס ומתקני מִחזור בקבוקים מהמדרכות • הולכי הרגל מרוצים, בעלי הרכבים זועמים

יורדים מהמדרכה
חניה על המדרכה. קנס בגובה 500 שקל ׀ צילום: אלוני מור

החלטת העירייה להחזיר את המדרכות להולכי הרגל ולקנוס בעלי רכב החונים על המדרכות בשעות הלילה, מעוררת תרעומת. השבוע החלה העירייה בפינוי תאי טלפון חסרי שימוש, דוכני פיס ומתקני מִחזור בקבוקים מהמדרכות. בנוסף, מוחרמים קורקינטים שהושארו על מדרכות.
אבל הוצאת כלי הרכב בעייתית יותר. "לא נותנים לנו אפשרות לחנות במקום אחר וגם לא הוסיפו מקומות חניה, אז איפה נחנה בלילה?", שואלת תושבת לב העיר, המתגוררת ברחוב קטן סמוך לרחוב קינג ג'ורג'. "קורה שבלילה אני מסתובבת יותר מחצי שעה עד שמתפנה מקום חניה. עכשיו גם זה לא יהיה. לא יהיה היכן להחנות, גם אם אעשה עשרים סיבובים. זו גזירה שאי אפשר לעמוד בה".
לדבריה, חלק מהמדרכות מספיק רחבות, וניתן להחנות בהן רכבים בשעות הלילה. "איסור גורף יגביר את מצוקת החניה ויניב הכנסות לעירייה. לקחו עשרות חניות בשביל הקורקינטים, הפקיעו מאות חניות בשביל ה'אוטותל', ועכשיו גם לא מאפשרים לחנות בלילות על המדרכות. אני מקווה שמישהו יתעורר ויבין את המצוקה הקשה שלנו", הוסיפה.
יצוין כי הקנס על חניה במדרכה עומד על 500 שקל. השבוע החלו הפקחים לרשום דוחות אזהרה, ובקרוב יחלו בחלוקת דוחות קנס. אבל יש גם מי שמרוצים מהאכיפה החדשה – הולכי הרגל. "אני צריכה לרדת לפעמים לכביש, כי המדרכה חסומה, וזה מפחיד. עכשיו לפחות אפשר יהיה ללכת על המדרכה", אומרת תושבת ותיקה. "הגיע הזמן שיעשו סדר, המדרכות הן של הולכי הרגל. מה תגיד אמא עם עגלת תינוק שצריכה לרדת לכביש? אני מבינה את בעלי הרכבים, אבל צריכים למצוא פתרונות אחרים".
מהעירייה נמסר: "העירייה אינה מתירה חניה המנוגדת לחוק ברחובות העיר. פינוי המדרכות והמרחב הציבורי ממכשולים, לטובת הולכי הרגל, היא מטרה עירונית, שלטובתה הוחלט לשנות סדרי עדיפויות ולהתמקד באכיפת דיני התעבורה לפי צורכי השעה המשתנים וחומרת העבירות. העירייה פועלת למתן אזהרות והתראות טרם אכיפה במקרים שבהם נאכפים הסדרי חניה חדשים".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מנכ"לית משרד התחבורה: "בעיית הפקקים תהיה חמורה...

  עומסי התנועה הכבדים בתל אביב הם רק הפרומו לקראת הצפוי. עבודות התשתית של הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת...

חדשות תל אביב13 ביולי 2020    3 דקות
0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה