חדשות תל אביב

יוצאים להפסקה

חדשות תל אביב17 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

משבר בתיאטרון הבימה: גם עובדי המינהלה והמחלקות הטכניות הכריזו סכסוך עבודה

יוצאים להפסקה
תיאטרון הבימה. העירייה פעלה כדין ׀ צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לצד השחקנים בתיאטרון הלאומי, כ-200 עובדי הבמה, הסדרנים והמכירות הכריזו סכסוך עבודה על רקע הלנות שכר מתמשכות, פיגורים בהפרשות לפנסיה ועוד. זהו סכסוך עבודה המקיף את כל העובדים בתחומים השונים האחראים לפעילותו השוטפת של התיאטרון: עובדי במה, אביזרים, מאפרות, סדרנים, עובדי תוארה וסאונד, עובדי מכירות ועוד. מאבק זה מתקיים במקביל לסכסוך העבודה שהכריזו בסוף השבוע שחקני התיאטרון הלאומי "הבימה", ההסתדרות אישרה הכרזת סכסוך עבודה גם לעובדי התיאטרון המשתייכים לסקטור הטכני והמינהלה, והמאוגדים בהסתדרות.

הרקע לסכסוך הלנת שכר מתמשכת לעובדים מדי חודש בחודשו מזה תקופה ארוכה. בנוסף, לעובדים לא שולמו דמי הבראה, קצובת ביגוד ו"מענק יובל" בשנים 2017-2018-2019 וכן לא הופרשו כראוי התשלומים לקרנות הפנסיה וקרנות ההשתלמות שלהם. לצד זאת הנהלת התיאטרון לא מעבירה כספים כנדרש לתקציב ועד העובדים ואנשיה גוררים רגליים ומעכבים את המו"מ להסכם קיבוצי חדש.

יו"ר ההסתדרות במרחב תל-אביב-יפו, גרשון גלמן, מסר לפני זמן קצר: "לצערי המצב בתיאטרון הבימה הגיע לכדי אבסורד – כדור שלג אחד גדול שאף אחד מבין הגורמים האחראיים לא לוקח עליו אחריות. העובדים המסורים המשיכו לעבוד בשנים האחרונות בצורה סדירה תוך כדי שזכויותיהם נרמסות. אנחנו עוד מנסים לאמוד את הסכומים, אך כבר עכשיו ברור שמדובר במיליוני שקלים שלא הגיעו לעובדים".

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

נווה עופר מתחדשת בבית ספר ע"ש שמעון...

משה כהן, עמית המאירי בית הספר התיכון להייטק ואמנויות ע"ש שמעון פרס נחנך בטקס חגיגי בשכונת נווה עופר בדרום תל...

חדשות תל אביב26 בינואר 2020    דקה אחת
0

מעטפה עם אלפי שקלים הושבה לקשיש בן...

שוטרי משטרת ישראל סייעו לקשיש בן 91 למצוא מעטפה ובה אלפי שקלים אותה שכח במונית היום התקבל דיווח במשטרה של...

חדשות תל אביב23 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה