חדשות תל אביב

יום האישה

חדשות תל אביב15 באוגוסט 2019    6 דקות
0

במסיבת עיתונאים רבת משתתפים ובקול תרועה רמה יצא לדרך האיחוד הראשון ברמת גן: לא עוד מכבי רמת חן, אלא מכבי רמת גן • ראש העירייה, שאמה הכהן: "אנחנו שואפים, וגם נגיע למקומות הגבוהים ביותר"

יום האישה
צילום: דוברות העירייה

הכדורסל הנשי תחילה. היעד של עיריית רמת גן להביא לאיחוד הקבוצות בענפי הכדורגל, הכדורסל והכדוריד וליצור קבוצות עירוניות שיגיעו לצמרת, יצא לדרך השבוע רשמית, באיחוד בין קבוצת הנשים של מכבי רמת חן-בליך לעירוני רמת גן. איחוד ראשון, ועדיין רחוקה מאוד הדרך לאיחודים נוספים.
לאחר יותר מ-50 שנה, שבמהלכן רמת חן זכתה בשלל תארים והטביעה את חותמה על הכדורסל הנשי, היא נפרדה מהשם שהלך לפניה ותיקרא מעתה מכבי עירוני רמת גן.
"עד היום לא היה לנו תקציב לשחק באירופה. אני מאמינה שהתקצוב המוגדל לקבוצה העירונית יאפשר לנו להסתער על כל התארים ולשחק גם באירופה", אמרה אורה גלזר, שתמשיך כיו"ר מחלקת הנשים בעירוני רמת גן, "אנחנו משקיעים הרבה משאבים לקראת העונה".
במסיבת עיתונאים רבת משתתפים שכינס ראש העירייה כרמל שאמה הכהן בלשכתו, השתתפו שני מחזיקי תיק הספורט – ממלא מקומו ליעד אילני והמשנה לראש העיר משה רווח, ולצדם בכירים בקבוצה המאוחדת, ראשי מרכז מכבי ואיגוד הכדורסל, ובמהלכה הוכרז רשמית על המהלך ההיסטורי של השקת הקבוצה המאוחדת, כאשר מבחינת העירייה זוהי רק ההתחלה.
ליעד אילני: "כשהגענו לעירייה, הצבנו יעד – שהספורט ברמת גן יחזור להוביל, כמו בתחומים אחרים. אני מאמין במושג 'לוקאל פטריוטיזם' ובטוח שהמותג רמת גן יתנוסס על החולצות של הקבוצות שעוד יביאו הרבה כבוד וגאווה לעיר".
אילני הדגיש כי קבוצות עירוניות יקבלו העדפה בתקצוב העירוני. "קבוצה עירונית תקבל אקסטרה בתמיכה הכספית שלנו. בעידן המודרני, כשהכסף הגדול משחק תפקיד בספורט, אנחנו ניצור קבוצות עירוניות חזקות עם משאבים כספיים ראויים".
אילני ציין והדגיש כי נעשה ניסיון לאחד גם את קבוצות כדורסל הגברים של הפועל ועירוני רמת גן, אבל לדבריו, בשל התנגדות של גבעתיים, המהלך לא יצא אל הפועל: "הסכמנו שהפועל רמת גן תהיה הקבוצה הבוגרת העירונית, אבל הם סירבו להיפרד מהמותג גבעתיים. רמת גן לעולם לא תהיה החצר האחורית של גבעתיים. כנראה שבגבעתיים היו כאלה שחששו שהאיחוד בכדורסל יביא לאיחודים נוספים עד למעלה".
אילני העריך שבעקבות הסירוב, התמיכה העירונית בהפועל רמת גן תמשיך להיות כ-600 אלף שקל בלבד, ולא מעבר לכך.
משה רווח ציין במסיבת העיתונאים: "הזהות הרמת גנית חשובה לנו מאוד. כשהגעתי בעונה שעברה למשחק גמר של מכבי רמת חן, אנשים שישבו לידי לא זיהו את השם רמת חן ולא ידעו שזו שכונה ברמת גן".
רווח הוסיף שהאיחוד בין מכבי רמת חן לעירוני רמת גן הוא רק ההתחלה: "הזהות הרמת גנית חייבת לחלחל יותר לקבוצות. האיחודים יביאו להצלחות, לאיכות גבוהה, הרבה גביעים והרבה גאווה לרמת גן ולתושביה".
רווח הודיע, שבמקביל למאמצים לאחד קבוצות, העירייה תקים רשות ספורט ותשקיע משאבים רבים גם בתשתיות הספורט ברמת גן.
ראש העירייה, כרמל שאמה הכהן, הדגיש, כי מבחינתו הספורט מהווה זרוע חשובה של מערכת החינוך בעיר: "רמת גן היא מהמובילות בישראל בחינוך, ולא רק בבתי ספר אלא גם בתנועות הנוער, שהן במקום הראשון בארץ. אנחנו רוצים שגם הספורט ברמת גן יהיה מהמובילים. הספורט מתחיל בחינוך בבתי הספר ונמשך עד לקבוצות בליגת העל. לא ייתכן שנהיה מובילים בחינוך ובתנועות נוער, ואילו בספורט נהיה ליגה נמוכה". ראש העירייה הכריז שהמדיניות היא להמשיך במסע לאיחוד בין קבוצות: "נעודד איחודים. אומנם יש הרבה אמוציות והרבה אגו, אבל כאשר יהיה ויתור על אגו נכניס את היד עמוק יותר לכיס ונשקיע, לא רק במילים יפות, אלא בהרבה כסף ומשאבים. הקרקע תהיה יותר כדאית למי שיתאחד. אם המגמה תימשך, לא ירחק היום שבו נראה קבוצות רמת גניות מטפסות לליגת העל ומייצרות הרבה יותר השראה ומודלים לחיקוי לדור הצעיר, ואז היציעים גם יהיו מלאים".
הוא התריע שבמציאות הקיימת היום, רוב הילדים לוטשים עיניים לקבוצות אחרות. "אנו רואים בספורט חלק מהותי מחינוך. החזון הוא שהילדים יפגשו בעתיד מורשת של הספורט בעירם".
שאמה הכהן הבהיר כי עיריית רמת גן פועלת בכל הכוח לייצר מיזוגים ולעודדם: "זה יעשה רק טוב", הוא ציין וטרח להוסיף כי בגבעתיים סירבו לאיחוד של קבוצות הגברים, מסיבות אחרות, לנוכח החשש מיצירת תקדים לאיחודים בתחומים אחרים בעתיד.
יורם אייל, מוותיקי ראשי מרכז מכבי, אמר במסיבת העיתונאים שרמת גן היא הבירה של מכבי, לנוכח מיקום כפר המכביה בעיר. "אנחנו גם נקים בתוך שנתיים בעיר את המוזיאון לתולדות הספורט היהודי. אנחנו זקוקים לעוד מתקני ספורט גדולים במתחם המכביה ובקרוב נציג תכניות". אייל הוסיף כי אולם הכדורסל הצמוד לכפר המכביה שופץ ויוכל לארח משחקים.
גם מנכ"ל מכבי ישראל נאור גלילי, מכוכבי העבר של אשדוד, שהגיע לאירוע השקת הקבוצה המאוחדת ברמת גן, בירך על המהלך של האיחוד והבטיח לסייע.
יו"ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי, שהשתתף גם הוא במסיבת העתונאים בירך על האיחוד: "במדינתנו, שלא סובלת מעודף שיתופי פעולה, אני מברך על כל איחוד ומייחל שמהאיחוד של אחד ועוד אחד ייצא שלוש", הוא אמר, והוסיף שהוא דוגל במיזוג גם כאיש הפועל. "אני קודם כל איש חינוך וספורט", אמר.
הלוי המליץ שהקבוצות הייצוגיות לא יסתמכו רק על רכש של שחקנים מבחוץ, אלא יטפחו שחקנים תוצרת בית. "עיר שרוצה לבנות פירמידה צריכה לשמור על הזהות וההזדהות של התושבים. אל תקנו רק שחקנים מבחוץ". לדעתו, הצלחת האיחוד תהיה במבחן התוצאה ובמספר הילדים ובני הנוער שיהיו פעילים ויגיעו לצפות במשחקים.
ליעד אילני סיפר גם כי על מנת ליצור דור חדש של אוהדים, העירייה תסיע באוטובוסים ילדים ובני נוער מבתי הספר לכל משחק של מכבי עירוני רמת גן נשים. יו"ר עירוני רמת גן, עופר ארליך, שהיה מיוזמי האיחוד וימשיך להיות ממונה על קבוצת הגברים ומחלקת הנוער והילדים ובית הספר לכדורסל לבנים, אמר כי כולם ירוויחו מהאיחוד: "ניתן את השירות הטוב ביותר ונפעל בכל בתי הספר. הכל מתחיל בבתי הספר ומשם נתפתח. עירוני רמת גן תחזור להיות מובילה והתקציב יעלה משמעותית". ארליך סיפר שהוא פעל רבות למען איחוד בין עירוני רמת גן להפועל רמת גן גברים, אבל ההצעות נדחו. "חבל שדחו את ההצעות שלנו. הפועל רמת גן תפסיד מהסירוב".
אורה גלזר התריעה שכיום אין מספיק בנות בבתי הספר הפונות לכדורסל הנשי: "מאוד קשה להביא כדורסלניות ילדות, ואני מאמינה שהאיחוד ושיתוף הפעולה עם בתי הספר יביא למפנה. מכבי רמת גן היא הקבוצה המיתולוגית של העיר והאיחוד יסייע להנגשת החינוך לספורט".
גלזר הביעה משאלה שבנוסף לסיוע העירוני המוגדל לקבוצה המאוחדת, העירייה תגבה פחות כסף עבור השימוש באולם, שעמד בעונה שעברה על 1,100 שקל, ושהיא תעניק לקבוצתה יותר זמן אימון באולמות העירוניים, גם באמצעות הפחתת משבצות האימון להפועל רמת גן. "העדיפות צריכה להינתן לקבוצה העירונית גם בזמני האימון. אנחנו צועדים לעידן חדש, וזה חלק בלתי נפרד ממנו", אמרה.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה