חדשות תל אביב

יום בריאות באורט סינגאלובסקי

חדשות תל אביב3 באפריל 2019    דקה אחת
0
יום בריאות באורט סינגאלובסקי
תמי פלד חיון, חלי ממן ותלמידי אורט - סינגאלובסקי - צלם - ליאור נתנוב

"כל זמן שאדם מתעמל ויגע הרבה, אין חולי בא עליו וכוחו מתחזק, וכל מי שהוא יושב לבטח ואינו מתעמל… כל ימיו יהיו מכאובים וכוחו תושש" (רמב"ם, ספר המדע, הלכות דעות, ד' יד-טו)

חשיבות עליונה יש לשיעורי החינוך הגופני בבתי הספר והיא לחולל את השינוי שיחזיר את ילדי ישראל להיות פעילים, בריאים, חיוניים ושמחים, לגרום להם לאהוב את החינוך הגופני והספורט, ולהנחיל להם את הבנת חשיבות הפעילות הגופנית למען הבריאות כחלק מאורח חייהם.
מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "בין יתר מקצועות הלימוד, בוודאי מקצועות הליבה שהחינוך הגופני כמובן נמנה עליהם. אני רואה בחינוך הגופני את אחד המקצועות היותר חשובים במערכת משלושה טעמים. הטעם הראשון, מפני שבעוד יתר המקצועות עוסקים בהעשרת החיים, החינוך הגופני עוסק בחיים עצמם. בעיני מומחים רבים, נחשבת תת-פעילות גופנית לבעיה החמורה ביותר מבחינת בריאות הציבור בעולם המערבי של המאה הנוכחית.הטעם השני, הוא הנטל הרגשי הכבד עד כדי סיכון, שהוא מנת חלקם של הילדים הסובלים ממשקל עודף, והשפעת ההזנחה הגופנית על כושרי ההתפתחות והלמידה. הטעם השלישי, הוא טעם הערכים החינוכיים הבסיסיים וחסרי התחליף שמייצג החינוך הגופני – משמעת עצמית, כוח רצון, התמדה, מוטיבציה, שילובים חיוביים של תחרותיות ושיתף פעולה, פעלתנות ועוד. והיבט חינוכי וערכי חשוב נוסף, במציאות שהולכת ונעשית דיגיטלית, מדּומה, לא מוחשית, נוטע החינוך הגופני את התלמידים במציאות הפיזית והאמיתית".
על בסיס דברים אלה ובמטרה לעודד את התלמידים לאורח חיים פעיל ובריא, מקפידים כל שנה, בתיכון אורט סינגאלובסקי לארגן "יום בריאות" לתלמידים. בהובלתה של המורה לחינוך גופני תמי פלד חיון.

השנה לקחו חלק ביום הזה מדריכים מקצועיים ורופאים ממכבי שירותי בריאות שהעבירו הרצאות בנושאי בריאות הגוף והנפש, מדריכים מרשת הולמס פלייס שהפעילו את התלמידים גופנית, חברת תנובה נידבה לתלמידים מעדני חלב בריאותיים ולסיכום התלמידים קיבלו הרצאה מאת חלי ממן מייסדת רשת קבוצות תמיכה להרזיה, שריתקה את התלמידים בתובנות התזונה הבריאה. ואת הכל העבירו על טהרת ההתנדבות.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה