חדשות תל אביב

חריגות שכר בעיריית תל אביב

חדשות תל אביב11 ביולי 2019    2 דקות
0

על פי דוח הממונה על השכר באוצר, תל אביב מדורגת במקום הראשון מבין כלל הגופים בחריגות שכר • תשלומי יתר התגלו במשכורותיהם של 26 עובדים בעירייה, ששכרם עמד על עשרות אלפי שקלים בחודש

חריגות שכר בעיריית תל אביב
עיריית תל אביב. מובילה בחריגות חמש שנים ברציפות ׀ צילום: מאט הכטר, פלאש 90

עיריית תל אביב מככבת בדוח חריגות השכר, שפרסם ביום שלישי הממונה על השכר והסכמי העבודה במשרד האוצר קובי בר נתן.
על פי הדוח, המתייחס לשנת 2017, העירייה מדורגת במקום הראשון מבין כלל הגופים הציבוריים בחריגות שכר רצופות שנה אחר שנה. מהביקורת עולה, כי בעירייה התגלו חריגות שכר לכאורה במשך חמש שנים ברציפות – 2017-2013. במקום השני מדורגת רשות שדות התעופה, עם חריגות שכר לכאורה במשך ארבע שנים ברציפות.
מהדוח עולה, כי חריגות שכר לכאורה התגלו במשכורותיהם של 26 עובדים בעיריית תל אביב, ששכרם עמד על עשרות אלפי שקלים בחודש. העובדים הם רובם בתפקידים בכירים ומוערכים, כמו מנהלי מחלקות ומדורים בייעוץ המשפטי, במחלקת החופים ובשירותי הכבאות.
בדוח גם נטען, בין היתר, על שכר חריג ששולם לווטרינר המועסק על ידי העירייה, ששכרו עמד על 34,080 שקל בחודש – חריגה של 6% מהשכר המותר. עוד עולה מהדוח הנוקב כי היו חריגות שכר גם בחברה העירונית של תל אביב – מרכז הירידים. על פי הנטען, חריגות השכר התגלו אצל סמנכ"לית הכספים וסמנכ"לית השיווק, אשר פרשו מתפקידיהן במהלך 2018. בעת העסקתן התבצעו החריגות לכאורה.
בדוח הממונה על השכר נתגלו בסך הכל חריגות שכר ב-93 גופים מתוקצבים ונתמכים. בדוח צוין כי 54 מהחריגות היו בשלטון המקומי – זינוק לעומת שנת 2016, שבמהלכה התגלו 40 חריגות בלבד. כמו כן, התגלו בדוח חריגות שכר ב-13 חברות ממשלתיות, ב-11 מכללות ואוניברסיטאות, בשבעה תאגידים, בשש חברות עירוניות ובשתי מועצות דתיות.
בחלק מהמקרים, מתקיים הליך נגד עובדים שהתגלו בתלושי השכר שלהם חריגות, הכולל לעתים גם דרישה להשבת הכספים. היו מקרים שבהם התקיים הליך של הסדרה, כמו בחברת החשמל ובמועצת הלול, שם הושגו הסכמים שהביאו לחיסכון של עשרות מיליוני שקלים למדינה.
מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית תל אביב מעסיקה יותר מ-10,000 עובדים, ופועלת בשיתוף פעולה מלא עם משרד האוצר והממונה על השכר. העירייה מקפידה על ההנחיות והכללים, וככל שיש בשוליים מספר קטן של חריגי שכר, הם מטופלים באופן שוטף".

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה