חדשות תל אביב

חנוכת הבית – לסין

חדשות תל אביב3 בספטמבר 2019    3 דקות
0

סוף כל סוף הסתיימו השיפוצים ותאטרון בית ליסין נחנך היום במשכנו המחודש

חנוכת הבית – לסין
צילום גיא יחיאלי

תיאטרון בית ליסין, עיריית תל אביב-יפו והמשכן לאמנויות הבמה חנכו הבוקר (ג') את משכנו החדש והקבוע של התיאטרון בליבה הפועם של תל אביב-יפו, ברחוב דיזינגוף פינת רחוב פרישמן. אחרי פעולות שידרוג ושיפוץ נרחבות המבנה החדש משתרע על שטח של כ-7000 מ"ר הכולל 2 אולמות חדשים: אולם עליון עם 830 מושבים ואולם תחתון עם 380 מושבים. במשכן 9 מעליות ומעלונים חדשים, כך שכל חלקי המבנה נגישים והותקנו מערכות סאונד, תאורה ומתקני במה חדשניים העומדים בסטנדרט התיאטרון המתקדם ביותר. 

את אירוע הההשקה היום (3.9) בשעות הצהריים, הנחתה השחקנית רבקה מיכאלי שהזמינה את רון חולדאי ראש עיריית תל אביב-יפו ואת ציפי פינס מנכ"לית תיאטרון בית ליסין לנאום ולברך. לאחר מכן עלתה השחקנית יונה אליאן מותיקות שחקניות תיאטרון בית ליסין. בין השחקנים והיוצרים שנכחו: אבי קושניר, יניב ביטון, טלי אורן, יורם טולדנו, נעמי לבוב, גילת אנקורי, גדי יגיל, תיקי דיין, ענת וקסמן, מרב פלדמן, אילן דר, אגם רודברג, אפרת בוימוולד, לימור גולדשטיין, מגי אזרזר, משי קליינשטיין, רמי הויברגר וגם הבמאים: אילן רונן, הלל מיטלפונקט, חנן שניר, עידו רוזנברג ועוד.

המבנה החדש מבטיח חווית צפייה יוצאת מן הכלל בזכות מתקני הבמה החדשניים העומדים בסטנדרט התיאטרון המתקדם ביותר ומערכות הסאונד והתאורה המעולות שהותקנו בהם. כמו כן, בשני האולמות שורות מושבים נוחים ומרווחים המדורגים כך, שהנראות מכל פינה תהיה אופטימלית.

כניסתו של בית ליסין לביתו הישן- חדש מהווה נדבך נוסף של עיריית תל אביב-יפו במימוש חזונו של ראש העירייה רון חולדאי בתחום התרבות והאמנות, ומצטרף למהלך שיפוץ מוסדות התרבות בעיר בביצוע המשכן לאמנויות הבמה ברשותו של עו"ד יוחנן דן. עיריית תל-אביב-יפו מתייחסת לתרבות על כל סוגיה באופן רציני, עקבי ותוך השקעה משמעותית של 6% מהתקציב העירוני מידי שנה. העירייה שואפת לביסוס "תרבות דמוקרטית" מגוונת בתוכן ונגישה לכולם, בכל מקום; ליצירת תשתית איכותית ומתקדמת של מוסדות להצגת ויצירת תרבות; להפניית משאבים למגוון רחב של יוצרים ואמנים עצמאיים לצד תמיכה בפסטיבלי אמנות; לשמירה על חופש ביטוי אמנותי גמור המבטיח תמיכה בעשייה התרבותית מבלי להתערב בתוכנה; לחינוך לתרבות והשקעה בדור העתיד של צרכני התרבות; וכמובן – לשימור מעמדה של העיר בתור מרכז תרבות ויצירה ישראלי ובין- לאומי מוביל, פלורליסטי וחדשני.

במקביל, שופץ פסאז' הוד המיתולוגי, שבמרכזו שוכן התיאטרון. כמו כן, הרחובות המקיפים את המבנה (דיזינגוף, פרישמן, פרוג) נחפרו. הוצאו והוחלפו תשתיות המים, הביוב, החשמל, התיעול, התאורה, הרמזורים וכיוצא באלו. כמו כן, חודשו המדרכות והכבישים. בניין התיאטרון בבעלות עיריית תל אביב- יפו ומנוהל באמצעות התאגיד העירוני המשכן לאמנויות הבמה באופן המאפשר לתאטרון לעסוק ביצירה. עלות השיפוץ כ-150 מילון שקל. במימון העירייה ובסיוע ממשלתי. אדריכלי התיאטרון הם "פרטים אדריכלים – טלי טרון ורובי שבת".

חנוכת משכן התיאטרון החדש מהווה "תעודת בגרות" לתיאטרון בשל שהוכיח את עצמו, אך נשאר צעיר ברוחו ומהפכני בתפיסותיו. הריסת האולם הישן והקמת קומפלקס תרבות חדשני במרכז העיר מהווים הוכחה ברורה לאמון שעיריית תל אביב-יפו מביעה לחזונה של מנהלת התיאטרון, ציפי פינס. המשכן החדש יחל את פעילותו באופן רשמי ב-10 בספטמבר ובין המחזות שיוצגו בו ומהם יוכל הקהל ליהנות ניתן למצוא את: "שבעה", "משפחה חמה", "השקר", "אוסלו", "היורשת", "עבדאללה שוורץ", "משרתם של שני אדונים", "דברים שאני יודעת" ועוד.

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מנכ"לית משרד התחבורה: "בעיית הפקקים תהיה חמורה...

  עומסי התנועה הכבדים בתל אביב הם רק הפרומו לקראת הצפוי. עבודות התשתית של הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת...

חדשות תל אביב13 ביולי 2020    3 דקות
0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה