חדשות תל אביב

חולדאי: “אי אפשר לעמוד מנגד מול דברי הבלע של שר החינוך"

חדשות תל אביב16 בינואר 2020    3 דקות
0

בעקבות דברי הרב רפי פרץ, על כך שילדיו קיבלו חינוך טבעי ונורמטיבי ולכן אינם משתייכים לקהילה הגאה, יזמה מערכת החינוך בעיר פעילות חינוכית בנושא זכויות אדם וסובלנות • ביום רביעי מחו כאלף תלמידים ומורים בכיכר רבין, בהפגנה שארגנה מועצת התלמידים

חולדאי: “אי אפשר לעמוד מנגד מול דברי הבלע של שר החינוך"
מחאת תלמידי תל נורדאו. “במקום שבו אין אנשים, היה אתה אדם” | צילום: דוברות העירייה

עמית המאירי

זעם רב בעקבות דבריו של הרב רפי פרץ בסוף השבוע. בתגובה לדבריו, יזמה מִנהלת החינוך בעיריית תל אביב ביום ראשון, עם תחילת יום הלימודים, פעילות בת רבע שעה בנושא זכויות אדם וסובלנות.
ראש העירייה רון חולדאי: “אי אפשר לעמוד מנגד מול דברי הבלע של שר החינוך של ילדי ישראל, החושב שיש לו הכשר מדאורייתא לגבי מה טבעי ומה נורמטיבי. אין ברירה, אלא לנהל מאבק על הערכים והעקרונות שלנו כחברה דמוקרטית, שבה האדם הוא הריבון ללמוד, לדעת ולהחליט מה נורמטיבי ומה טבעי”.
גם מנהלים ומנהלות גינו את דברי השר, במכתבים ששלחו להורים וברשתות החברתיות, ובהם מנהל תיכון עירוני א' לאמנויות יואב פרידמן, מנהל תיכון גאולה סני כרמלי, מנהל תיכונט רם כהן ומנהלת בית הספר הממלכתי כפיר אור מקובר. לצדם עמדו מורים ואנשי חינוך נוספים, שהדגישו כי נטייה מינית אינה תוצר של סביבה לא תקינה או לא בריאה.
העירייה, בשיתוף המרכז הגאה, ארגון חוש"ן וארגון מגמ"ה (מורים ומורות גאים במערכת החינוך), יזמו את הפעילות בתחילת השבוע כדי להעביר מסר של סובלנות וחיים משותפים, תוך הצגת הגיוון בעיר בכל הקשור למוסד המשפחה. במהלך הפעילות הוקרן קטע מסדרת הטלוויזיה "סליחה על השאלה", שהציגה ילדים להורים מקהילת הלהט"ב, הגאים בתא המשפחתי המיוחד שלהם. בהמשך קיימו התלמידים דיון בסוגיה, שבו נשאלו על מבנים משפחתיים שונים מאלה שהם מכירים.
ראש מִנהל החינוך בעירייה שירלי רימון: “במקום שבו אין אנשים, היה אתה אדם. אני מעריכה את אנשי החינוך בעיר, הבוחרים לחנך מתוך אהבת אדם לפני הכל”.
כאלף תלמידים ומורים השתתפו ביום רביעי בבוקר בהפגנת תמיכה בקהילה הגאה בכיכר רבין, בעקבות דברי שר החינוך.
בתוך כך, חנכה העירייה את המרכז החדש למשפחה, שייתן מענה ייעודי להיבטים רחבים של חיי משפחות גאות בעיר. בין היתר, בליווי משפטי, בהקמת קבוצות נוער והורים, שידוך להורות משותפת ומגוון פעילויות נוספות.
בשנים האחרונות שמה העירייה דגש מרכזי על הכרה בשונות ומענה לסוגיות חינוכיות של הורים גאים והורים לילדים גאים. בין השאר, תומכת העירייה ב”צוציגן” ברחוב טשרניחובסקי 8 – גן לילדים למשפחות גאות עד גיל 3, שבמסגרתו מתקיימים שיעורי מוזיקה ושעות סיפור לילדים. במרכז החדש למשפחה, יכולים התלמידים למצוא מענה לשאלות, לאתגרים ולתחושות העולות מהתא המשפחתי שלהם ומקשיי גיל ההתבגרות שהם חווים ולקבל מענה, ברוח ערכי הפלורליזם והסובלנות.
בנוסף, מסייע המרכז להורים לעתיד לבחון את האופציות העומדות לרשותם, מקיים מפגשים לצורך הורות משותפת ונותן ייעוץ משפטי בתחומים מורכבים, כמו הסכמים לחיים משותפים, נישואים בחו”ל, צוואות וכדומה. המרכז מאגד קבוצות שונות של הורים מסוגים שונים, במטרה לאפשר להם מרחב נוח לשתף רגשות ומחשבות בנוגע לתא המשפחתי.
מנהל המרכז הגאה, אביהו מיזן: “המרכז למשפחה הוא נדבך משמעותי בתמיכה חסרת התקדים של העירייה בקהילה הגאה, ויאפשר, לראשונה, לאלפי משפחות מרחב שבו הן, ילדיהן ובני משפחתם יוכלו להרגיש הכי בבית. המרכז מציע מאגר גדול של שירותים חדשים, סדנאות, אירועים ופעילויות שוטפות, שיתרחבו במהלך החודשים והשנים הקרובות. אנחנו מזמינים את משפחות הקהילה לקחת חלק בפעילות”.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

בשורה קשה לנהגים: דרך בגין והמסגר ייסגרו...

שניים מצירי התנועה המרכזיים בתל אביב – דרך בגין ורחוב המסגר ייסגרו בחלקם לתנועת כלי רכב פרטיים, כחלק מפרויקט "שידרת...

חדשות תל אביב19 בינואר 2021    3 דקות
0

מה מסתתר בקופסה: הטרנד שכבש את העיר

עיריית תל אביב-יפו מצטרפת לטרנד קופסאות ההפתעה אשר ממשיך לתפוס תאוצה בחודשים האחרונים. היום (שני), ייצא לדרך קמפיין הקופסה למחזיקי...

חדשות תל אביב18 בינואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה