חדשות תל אביב

חדר מורים

חדשות תל אביב23 בינואר 2020    2 דקות
0

במאמץ לטפל במצוקת הגיוס של אנשי הוראה למערכת החינוך בעיר, הכריזה העירייה בשבוע שעבר על הגרלת 70 דירות בשכירות מוזלת למורים בלבד בבית המורה, במתחם שוק העלייה • גם בעירייה מבינים שזו טיפה בים

חדר מורים
הדמייה: קבוצת תדהר

על רקע השתוללות מחירי הדיור בתל אביב, מנסה העירייה להשאיר מורים במוסדות חינוך בעיר באמצעות דיור במחירי שכירות מוזלים. בשבוע שעבר הכריזה העירייה על הגרלת 70 דירות בשכירות מוזלת למורים בלבד בבית המורה, במתחם שוק העלייה בשכונת פלורנטין, שאמור להתאכלס בעוד כשנה.
בית המורים יהיה בניין חדש המיועד לאנשי הוראה וחינוך, שמלמדים או שמתכוונים ללמד בתל אביב, ציינו בעירייה. שם טוענים שהפרויקט יסייע לעירייה לטפל במצוקת הגיוס של אנשי הוראה למערכת החינוך בעיר ושימורם בה לאורך זמן. ההרשמה תימשך עד 1 במרץ. שכר הדירה יעמוד על 3,800 שקל בחודש, בנוסף ל-450 שקל דמי ניהול חודשיים.
במסגרת הפרויקט, יוצעו לזוכים בהגרלה דירות בנות שלושה חדרים לפרק זמן של חמש שנים. 35 מהן מיועדות לזוגות נשואים או ידועים בציבור, עם או בלי ילדים, וכן למשפחות חד-הוריות. 35 הדירות הנוספות בבית המורה מיועדות ליחידים ולמגורים בשותפות.
שוק העלייה עובר בימים אלה תהליך של התחדשות עירונית, באמצעות חברת עזרה ובצרון, המנהלת את הפרויקט. לדברי מנכ"ל החברה אלי גינזברג, בפרויקט ייבנו 164 דירות, ש-70 מתוכן מיועדות לדיור בר השגה בשכירות. המתחם יכלול גינה ציבורית וקאנטרי קהילתי, עם בריכות ומכון כושר. כ-600 מ"ר יוקדשו למסחר בקומת הקרקע בשניים משלושת הבניינים בפרויקט. התכנית כוללת גם חניון ציבורי, עם כ-260 מקומות חניה, שייבנה בחלקו המערבי של המתחם, ברחוב העלייה.
בעירייה מתכוונים להגיע לכ-3,000 יחידות דיור בר השגה שישולבו בתב"עות המובאות לאישור הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. אומנם מדובר בטיפה בים, לנוכח הביקוש, אבל בעירייה מציינים שהדבר מהווה סמן לממשלת ישראל, ומודל שהמדינה ורשויות נוספות יכולות לאמץ, כדי לייצר מלאי מספק של דירות שישפיע על שוק הדיור בארץ.
על פי התקנון, בהגרלה לקבלת דיור בר השגה ב"בית המורה" זכאים להשתתף מי שיעמדו בשורת קריטריונים. התנאי הראשון הוא שהמורה יהיה בעל תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר ותעודת הוראה. התנאי השני הוא שלמורה יהיה ניסיון של שנתיים לפחות בהוראה בבית ספר, בהיקף משרה של 80% לפחות, בחמש השנים שקדמו למועד הקובע.
התנאי השלישי הוא שלמורה יהיה הסכם עבודה להוראה בבית ספר בעיר בשנת הלימודים הבאה, בהיקף משרה של 80% לפחות. בעירייה הבהירו שמורה שיתגורר בפרויקט אך עבודתו כמורה בעיר תיפסק, יידרש לפנות את הדירה בתוך 60 יום ממועד ההודעה על הפסקת העבודה.
תנאי רביעי הוא מיצוי כושר ההשתכרות, כלומר שבשלוש השנים האחרונות עבד המורה לפחות 24 חודשים ב-80% משרה, ומתוכם 12 חודשים באופן רציף. התנאי החמישי הוא, שלמורה או לבגירים בביתו אין דירה בבעלותם, ושהם אינם זכאי משרד השיכון או משתתפים בתכנית "מחיר למשתכן".
דרישות נוספות שנקבעו: סך ההכנסה החודשית של כל הבגירים במשק הבית ב-36 החודשים שקדמו למועד הקובע לא עלתה על ההכנסה הממוצעת החודשית של העשירון השביעי, וסך ההון העצמי שלהם לא יעלה על 300 אלף שקל.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

אמרים לנו שיש חינוך אחר

בספטמבר האחרון, בעוד מערכת החינוך מנסה להבין איך הולכת להיראות שנת הלימודים בתקופת הקורונה המבלבלת, נפתח במרכז תל אביב בית...

חדשות תל אביב20 בינואר 2021    2 דקות
0

בשורה קשה לנהגים: דרך בגין והמסגר ייסגרו...

שניים מצירי התנועה המרכזיים בתל אביב – דרך בגין ורחוב המסגר ייסגרו בחלקם לתנועת כלי רכב פרטיים, כחלק מפרויקט "שידרת...

חדשות תל אביב19 בינואר 2021    3 דקות

כתיבת תגובה