חדשות תל אביב

זיקוקים זה שמחה? לא לכלבים

חדשות תל אביב29 באפריל 2019    דקה אחת
0
זיקוקים זה שמחה? לא לכלבים

בזמן שכולנו יוצאים לבלות בחגיגות העצמאות המלוות במפגני זיקוקים מרהיבים ומרעישים, נותרים הכלבים מאחור, כאשר רעש הזיקוקים גורם להם לבהלה רבה ועלול אף לסכן אותם. חלקם אף בורחים מבתיהם, ובעליהם נאלצים לבלות את ימי החג בחיפושים קדחתניים אחריהם.

אז מה עושים?

  1. בדקו באיזו שעה צפוי מפגן הזיקוקים.
  2. במידה ואתם מוצאים עצמכם עם הכלב בסביבת זיקוקים או רעשים קיצוניים – שבו לידו, הרגיעו אותו בליטופים ובדיבור רך ופנקו אותו במשהו טעים לאכול – זאת במטרה לקשר את החוויה הלא נעימה שכלבכם עובר, עם דברים חיוביים.
  3. במידה וכלבכם בכל זאת ברח, צרו קשר עם הכלבייה העירונית, למקרה שכלבכם יימצא ויועבר אליה.
  4. על מנת לחסוך את הצער והתסכול מהכלב האובד ומהבעלים המחפש אחריו, הפתרון פשוט – לא מוציאים את הכלב מהבית. אם הכלב נמצא בחצר – דאגו ששער החצר סגור ושהכלב קשור היטב ושאין לו אפשרות בריחה.
  5. נסו לתזמן את הטיולים עם כלבכם לפני תחילת החגיגות ואחריהן. כלבים שנמצאים בחצר יש להכניס הביתה כדי שיהיו חשופים לפחות רעש.
  6. כאשר אתם יוצאים לאירוע שיהיה בו מפגן זיקוקים, השאירו את הכלב סגור בבית.
  7. בבית, סגרו היטב פתחי יציאה אפשריים, כגון דלתות וחלונות, זאת על מנת למנוע הימלטות הכלב וגם לבודד את הסביבה וליצור ככל הניתן הגנה מהרעש. רצוי אף לסגור את הכלב בחדר אחד בבית על מנת להקנות לו ביטחון מרבי.
  8. השאירו את הטלוויזיה או הרדיו פתוחים כדי שיגברו על רעש הזיקוקים.
  9. ודאו כי כלבכם נושא שבב אלקטרוני וכי פרטיכם מעודכנים במרכז השבבים הארצי.
  10. במקרים קיצוניים ולפי המלצת וטרינר מטפל, ייתכן ויהיה צורך בשימוש בכדורי הרגעה.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה