חדשות תל אביב

זיקוקים זה שמחה? לא לכלבים

חדשות תל אביב29 באפריל 2019    דקה אחת
0
זיקוקים זה שמחה? לא לכלבים

בזמן שכולנו יוצאים לבלות בחגיגות העצמאות המלוות במפגני זיקוקים מרהיבים ומרעישים, נותרים הכלבים מאחור, כאשר רעש הזיקוקים גורם להם לבהלה רבה ועלול אף לסכן אותם. חלקם אף בורחים מבתיהם, ובעליהם נאלצים לבלות את ימי החג בחיפושים קדחתניים אחריהם.

אז מה עושים?

  1. בדקו באיזו שעה צפוי מפגן הזיקוקים.
  2. במידה ואתם מוצאים עצמכם עם הכלב בסביבת זיקוקים או רעשים קיצוניים – שבו לידו, הרגיעו אותו בליטופים ובדיבור רך ופנקו אותו במשהו טעים לאכול – זאת במטרה לקשר את החוויה הלא נעימה שכלבכם עובר, עם דברים חיוביים.
  3. במידה וכלבכם בכל זאת ברח, צרו קשר עם הכלבייה העירונית, למקרה שכלבכם יימצא ויועבר אליה.
  4. על מנת לחסוך את הצער והתסכול מהכלב האובד ומהבעלים המחפש אחריו, הפתרון פשוט – לא מוציאים את הכלב מהבית. אם הכלב נמצא בחצר – דאגו ששער החצר סגור ושהכלב קשור היטב ושאין לו אפשרות בריחה.
  5. נסו לתזמן את הטיולים עם כלבכם לפני תחילת החגיגות ואחריהן. כלבים שנמצאים בחצר יש להכניס הביתה כדי שיהיו חשופים לפחות רעש.
  6. כאשר אתם יוצאים לאירוע שיהיה בו מפגן זיקוקים, השאירו את הכלב סגור בבית.
  7. בבית, סגרו היטב פתחי יציאה אפשריים, כגון דלתות וחלונות, זאת על מנת למנוע הימלטות הכלב וגם לבודד את הסביבה וליצור ככל הניתן הגנה מהרעש. רצוי אף לסגור את הכלב בחדר אחד בבית על מנת להקנות לו ביטחון מרבי.
  8. השאירו את הטלוויזיה או הרדיו פתוחים כדי שיגברו על רעש הזיקוקים.
  9. ודאו כי כלבכם נושא שבב אלקטרוני וכי פרטיכם מעודכנים במרכז השבבים הארצי.
  10. במקרים קיצוניים ולפי המלצת וטרינר מטפל, ייתכן ויהיה צורך בשימוש בכדורי הרגעה.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות
0

טסט היבדק וסע

במהלך סוף השבוע: פראמדיקים של מד"א וסטודנטים לרפואה שהצטרפו למגן דוד אדום דגמו 3,700 בני אדם הפעילות ללקיחת דגימות לבדיקת הקורונה...

חדשות תל אביב21 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה