חדשות תל אביב

זה לא כל כך נעים לראות בית ספר סגור

חדשות תל אביב28 במאי 2019    דקה אחת
1

הורי ותלמידי ביה״ס הדמוקרטי הפתוח ביפו השביתו היום (28.5) את הלימודים והכריזו על שביתה ללא הגבלת זמן

זה לא כל כך נעים לראות בית ספר סגור
צילום: פרטי

הורי ותלמידי ביה״ס הדמוקרטי הפתוח ביפו השביתו היום את הלימודים והכריזו על שביתה ללא הגבלת זמן. ביה״ס כולל כ 500 תלמידים בגילאי 5-18. שביתת ההורים והתלמידים נעשית כמחאה על דרישת משרד החינוך ועיריית תל אביב לפטר מורים המועסקים בביה״ס על ידי עמותת מ.ח.ר, כמורי תל״ן ולימודי ליבה, ולהעבירם לעבוד במסגרת ״יובל חינוך״ – כלומר מעובדים תחת הסכם קיבוצי מסודר לעובדי פרויקט, מה שמהווה הרעה מהותית בתנאים. הורי ביה״ס וועד העמותה דרשו בתמורה לקבל מאגף החינוך של עיריית תל אביב הבטחה כי תנאי המורים לא ייפגעו אך עד עתה לא קיבלו תשובות ברורות אלא רק מענה מעורפל.

מתוך תחושת ייאוש, קהילת ביה"ס קיבלה החלטה להשבית את הלימודים וזאת לאחר שבשבועות האחרונים נתנה שהות לגורמים הרלוונטיים לבחון את בקשתה ולתת מענה להעסקה שוויונית של המורים.

בר טל, יו״ר נציגות ההורים של ביה״ס: ״ביה"ס הדמוקרטי הפתוח ביפו כשמו כן הוא – מושתת על ערכי הדמוקרטיה והשוויון ולכן לא נוכל להסכים למצב בו תהיה העסקה לא הוגנת, במסגרתה יהיו הבדלי תנאים לחלק מהמורים הנוכחיים או בעתיד לדור הבא של מורי התל"ן.
על אף אמירות כלליות של פלורליזם חינוכי, העירייה אינה מכבדת הסכמים משנים קודמות ועושה כל שאל ידה על מנת לנרמל את ביה״ס ואת הצביון הייחודי שלו וזאת במקום להפוך את ביה"ס הדמוקרטי בת"א למגדלור חינוכי ארצי, כמו שהעייריה יודעת לעשות גם בתחומים אחרים״.

״החל מהבוקר קיימו ההורים והתלמידים הפגנה מול עיריית תל אביב וכן מעגלי שיח של הורים, תלמידים בכיכר רבין מול משרדי העירייה והזמנו את הנציגים של אגף החינוך להגיע ולפגוש את הקהילה בכדי לשוחח ולהכיר באופיו הייחודי של ביה"ס, המושתת על דמוקרטיה ושוויון – ערכים עליהם ילדינו מתחנכים ביום יום ולכן חשוב כל כך להוות דוגמא עבורם גם בנושא חשוב זה״, הוסיף טל.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת
0

המדוזות חזרו לחופי ישראל

המדוזות החלו להגיע לחופי הרחצה. בחוף ירושלים בתל אביב נראו אתמול עשרות מדוזות, שעוררו עניין רב בקרב המבקרים. הנחיל המשמעותי...

חדשות תל אביב8 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • דניאל
    חזרו ללמוד

    חזרו ללמוד