חדשות תל אביב

ויראלי גם לכלבים

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות
0

בעקבות הקורונה, הקושי לצאת מהבית, בעלי כלבים רבים נוטשים את הכלבים שלהם. תופעה נרחבת של כלבים שנזרקו

ויראלי גם לכלבים
כלב | צילום: אגודת צער בעלי חיים

 

ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים, המחייבים היערכות מיוחדת.

"כמה עמותות דיווחו על תופעות של נטישות כלבים באזורים שונים בארץ", מתריע מנהל השירותים הווטרינריים גוש דן, ד"ר משה רפלוביץ.

"ההסתגרות בבתים יוצרת צפיפות גבוהה בכל שעות היממה וכנראה ישנם בעלים שמחליטים לנטוש את כלביהם, כדי שיהיה להם יותר מרחב בבית הקטן וחבל שזה קורה", מעריך ד"ר רפלוביץ – "תגברנו את הסיורים בחוצות הערים, מאחר ואנשים מצויים בתוך הבתים ופחות מדווחים על כלבים משוטטים. הסיורים המתוגברים נועדו לאתר כל כלב משוטט".

הוא גם מתריע ממצוקה גוברת של כלבים נטושים ומשוטטים. "כלביות רבות מלאות והגיעו לקצה הקיבולת. יש גידול חד במספר הכלבים שנאספו מהרחובות ובשבועות האחרונים אין כמעט אימוצים של כלבים", הוא מציין – "דווקא בתקופה הזו אנחנו מפצירים שיגיעו יותר לאמץ את הכלבים הבודדים, אפילו לתקופה מוגבלת".

תופעה נוספת שד"ר רפלוביץ מאבחן היא פריחה בקרב "הדוג ווקר'. (אנשים המטיילים עם כמה כלבים ביחד תמורת תשלום. "בעלי כלבים השוהים בבידוד, מוציאים את כלביהם לטיולים מחוץ לבית באמצעות ה'דוק ווקר', או שמעבירים אותם לפנסיונים לכלבים ולקרובי משפחה עד תום הבידוד", הוא מסביר.

ד"ר רפלוביץ מבהיר, כי בעלים שאינם בהסגר יכולים להמשיך לצאת עם כלביהם במרחק של עד 100 מטרים מבתיהם. "זה חשוב מאוד לכלבים", הוא מדגיש.

לדבריו, על פי התקנות, גם חנויות המוכרות מזון לבעלי חיים, יכולות להמשיך לפעול, דבר המונע תופעות של מחסור באוכל.

אבל הגבלת היציאה מהבית ל-100 מטרים יצרה לעיתים בעיה למאכילי החתולים. "ברמת גן, גבעתיים, קרית אונו ורשויות נוספות הוחלט לחלק אוכל למאכילי חתולים, כדי למנוע מחסור מאחר וחלק מהמאכילים לא יכולים לצאת לאזורים מרוחקים יחסית מבתיהם", הוא מסביר

ד"ר רפלוביץ מתריע עוד, כי בשל האיסור על ביקורים בפארקים, גברה לאחרונה התופעה של תנים המגיעים מאזור הירקון לרחובות סמוכים ברמת גן. "בגלל שאין מבקרים בירקון, גם אין שאריות אוכל והתנים שמחפשים מזון מגיעים יותר לאזורים מאוכלסים. אנחנו רואים את זה  באזורים הסמוכים לפארקים נוספים", הוא מסביר ומרגיע: "התנים לא מסוכנים לבני אדם. בדרך כלל תן שרואה בן אדם בורח".

בתוך כך, ד"ר רפלוביץ יוצא בקריאה לציבור לגלות עירנות שרוכשים ביצים שאינן מוברחות. "בגלל המחסור בביצים עלתה המוטיבאציה להברחות ותגברנו את האכיפה. רק בשבוע שעבר גילינו בחנות בבני ברק 18 ביצים מוברחות. צריכים להיות עירניים"

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מנכ"לית משרד התחבורה: "בעיית הפקקים תהיה חמורה...

  עומסי התנועה הכבדים בתל אביב הם רק הפרומו לקראת הצפוי. עבודות התשתית של הקו הירוק והקו הסגול של הרכבת...

חדשות תל אביב13 ביולי 2020    3 דקות
0

שכונה בחצר: פסטיבל אמנות רב תחומי בחצרות המשותפות...

בפסטיבל "שכונה בחצר", שיתקיים בחצרות משותפות של בניינים בשכונת יד אליהו, יתקיימו מגוון אירועי תרבות: מוזיקה, תאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס,...

חדשות תל אביב10 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה