חדשות תל אביב

וולוך לא עוצר: יכהן כיו"ר איגוד ערים דן לתברואה

חדשות תל אביב23 במאי 2019    3 דקות
0

נתן וולוך, המכהן כבר 46 שנה כחבר מועצת העיר, יחליף את מ"מ וסגן ראש העירייה דורון ספיר • בגיל 82 מכהן וולך גם כיו"ר פארק המִחזור חירייה, יו"ר הוועדה העירונית לגמלאים ואזרחים ותיקים ויו"ר הוועדה לקשרי חוץ בעירייה

וולוך לא עוצר:  יכהן כיו"ר איגוד ערים דן לתברואה
וולוך. "תנופת עשייה ירוקה" ׀ צילום: אלוני מור

נתן וולוך (82), המכהן כ-46 שנה כחבר מועצת עיריית תל אביב, מתחיל בקריירה חדשה. אחרי שבקדנציה הקודמת כיהן כיו"ר מועצת העיר, נבחר וולך לתפקיד יו"ר איגוד ערים דן לתברואה.
וולוך, העומד בראש סיעת הגמלאים והאזרחים הוותיקים, הוא ותיק חברי מועצת העיר תל אביב, וכיהן, בין היתר, במשך כ-25 שנים כסגן וכמ״מ ראש העירייה, ראש מִנהל החינוך והתרבות בעיר ומחזיק תיק הגמלאים. על פי ההסכם הקואליציוני, וולוך יכהן גם כיו"ר פארק המחזור חירייה, כיו"ר הוועדה העירונית לגמלאים ואזרחים ותיקים וכיו"ר הוועדה לקשרי חוץ בעירייה.
סיעת כוח לגמלאים קיבלה בבחירות למועצת העירייה, שהתקיימו ב-30 באוקטובר 2018, 2 מנדטים. חבר המועצה השני מטעמה הוא יו"ר ועד שכונת התקווה שלמה מסלאווי, שימשיך להחזיק את תיק העלייה והקליטה.
לאחר הבחירות, זכתה סיעתו של וולוך לכתף קרה מכיוונו של ראש העירייה רון חולדאי, שכעס על חברי הסיעה, שלטענתו תמכו מאחורי הקלעים במועמדותו של אסף זמיר. זו אולי הסיבה שעם סיעת כוח לגמלאים לא התקיים לאחר הבחירות משא ומתן, ובסביבתו של חולדאי התמקדו בסיעות אחרות. אבל כחלק מהמדיניות של יצירת קואליציה רחבה ככל האפשר, כמעט מקיר לקיר, נחתם הסכם קואליציוני גם עם סיעת כוח לגמלאים, שבמערכות בחירות קודמות נחשבה כמי שתומכת בחולדאי.

פארק אריאל שרון. ירוק ואקולוגי ׀ צילום: אלי דסה

וולוך: "אני רוצה להודות לחברי המליאה על המינוי והאמון. איגוד ערים דן לתברואה הפך בעשור האחרון לגוף המתקדם והמוביל בישראל בתחום הסביבתי, ואני מתכוון להמשיך בתנופת העשייה הירוקה על מנת להעניק לתושבי גוש דן את הטיפול האיכותי ביותר אשר לו הם ראויים, ולמען שמירה על איכות הסביבה".
וולוך החליף בתפקיד את מ"מ וסגן ראש העירייה דורון ספיר, המכהן גם כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. ספיר כיהן בתפקיד יו"ר איגוד ערים דן לתברואה החל משנת 1998. במהלך כהונתו, במסגרת פרויקט לאומי הפך אתר ההטמנה חירייה לפארק מִחזור. במקביל, שוקם הר הזבל, שהפך במהלך השנים לפארק אריאל שרון – פארק ירוק ואקולוגי, עם תצפית לקו הרקיע של תל אביב. בפארק הוקם גם המרכז לחינוך סביבתי. בנוסף, נפתחו שערי חירייה ליותר ממיליון וחצי מבקרים, מרביתם תלמידים.
״קשה לסכם 21 שנות עשייה בכמה מילים, אבל כשאני מתבונן על פארק המִחזור, על הדברים שכבר עשינו ועל הדברים שעוד ייעשו, אני לא יכול שלא להעלות חיוך קטן ולהיזכר בימים שבהם הגעתי לחירייה, כשזו עוד הייתה סמל למפגע תברואתי ולהזנחה – פצע אקולוגי בלב גוש דן", ציין ספיר.
"באמצעות מסירות ומחויבות אין קץ לתיקון סביבתי, ותוך מקצועיות חסרת פשרות, הצלחנו ביחד להפוך את הר הזבל לפארק למיון ומִחזור מהמתקדמים בעולם. מיצבנו את חירייה כגוף המוביל בטיפול בפסולת בישראל ובתחום החינוך הסביבתי, והצלחנו להנחיל את הערכים שמנחים אותנו גם לדורות הבאים, שמבקרים באתר ולומדים כבר בגיל צעיר שמשהו טוב קורה בחירייה. אני מאחל לנתן המון הצלחה״.
יצוין כי איגוד ערים דן לתברואה וסילוק אשפה קולט מדי יום פסולת מ-30 רשויות מקומיות, מתוכן שש רשויות החברות במועצת האיגוד: תל אביב-יפו, חולון, רמת גן, בת ים, בני ברק וגבעתיים. רשויות נוספות אשר להן נותן האיגוד שירות הן: שוהם, קריית אונו, גבעת שמואל, אזור, גני תקווה, סביון, רמת השרון, בית דגן, גן רווה, אור יהודה ויהוד. בנוסף, קולט האיגוד פסולת מקבלנים פרטיים.

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה