חדשות תל אביב

הרופא נעץ סיכות בראשו של המטופל ללא הסכמתו

חדשות תל אביב21 בינואר 2019    2 דקות
0
הרופא נעץ סיכות בראשו של המטופל ללא הסכמתו

רופא באיכילוב נעץ סיכות בראשו של אדם צעיר ללא הסכמתו – בכדי לסגור פצע בראשו. כך, עולה מכתב תביעה שהוגשה אתמול לבית משפט השלום בכפר סבא נגד בית החולים, בדרישה לפיצוי בגובה עד שניים וחצי מיליון שקל.

לפי כתב התביעה, שהוגשה באמצעות משרד עו"ד ד"ר אבי רובינשטיין ושמואל יקירביץ, צעיר בשנות העשרים לחייו, רועי גרוס לבית החולים בשל פצע פתוח בראשו שדרש סגירה. אולם כשהגיע אליו הרופא במיון ובחן את הפצע בראשו, הוא ציין כי ישנן מספר דרכים לסגירת הפצע, אך גרוס אמר כי הוא סומך עליו וביקש שהדבר יתבצע במהירות.

לאחר מספר דקות, שב הרופא כשהוא מחזיק ביד שדכן. גרוס מאוד נלחץ וביקש כי ירדים את המקום או לפחות יטשטש אותו, בשל הכאב. הרופא – כך לפי כתב התביעה – צחקק וענה כי ההרדמה תכאב יותר ואין אפוא צורך. הוא שידך סיכה אחת באוויר והראה את הגודל שלה לתובע, דבר אשר עוד יותר הלחיץ את התובע וציין "לא נורא יש רק ארבע כאלה". לפני שהספיק גרוס להגיב הרופא אחז בראשו והחל לשדך את החתך המדמם.

באותו רגע מציין התובע כי הוא הרגיש כאב איום והוא לא הצליח אפילו לומר לו לעצור. כל גופו רעד והוא התפתל מכאבים. לדבריו "בחיים לא הרגיש כאב כל כך חד. זה הרגיש שכל העצבים חשופים והברזל פשוט חודר לתוכם." לאחר סיום הפרוצדורה, נותר התובע כשהוא קפוא, רועד מכאבים.

"קשה להאמין שעדין במאה ה 21, כמעט 25 שנים לחקיקת חוק זכויות החולה ועדין יש רופאים שלא הטמיעו את הצורך להיות קשובים לחולים ולהקטין מסבלם מתוך מתן יחס אנושי", אומר עו"ד שמואל יקירביץ. "העובדה שהדבר נעשה בכותלי בית חולים ציבורי היא חמורה שבעתיים. ברור שיחס כזה לא ניתן לתרץ בעומס או בתירוץ מערכתי אחר אלא בחוסר הטמעת סטנדרטים מינימליים בבתי החולים הציבוריים".

מבית החולים נמסר: "טרם התקבל כתב תביעה. עם קבלתו, בית החולים יגיב כמקובל בבית המשפט".

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

״אוהבים אמנות. עושים אמנות״

אירועי "אוהבים אמנות. עושים אמנות." הם אירועי דגל שנערכים מזה 19 שנים על ידי עיריית תל אביב-יפו, המחלקה לאמנויות והם...

חדשות תל אביב10 באוקטובר 2021    11 דקות
0

אות ההצטיינות: עיריית תל אביב-יפו מעודדת עלייה

ברקע ההתמודדות עם השפעות גלובליות על העלייה ארצה והצפי לעלייה בשנים הקרובות, קיימה ההסתדרות הציונית העולמית, זו השנה השנייה, אירוע...

חדשות תל אביב3 באוגוסט 2021    2 דקות

כתיבת תגובה