חדשות תל אביב

הקיר הירוק תמיד

חדשות תל אביב12 בפברואר 2020    דקה אחת
0

בית ספר המשתלה מצא דרך ידידותית לסביבה לחגוג את טו בשבט

הקיר הירוק תמיד
אדיבות בית הספר

לכבוד טו בשבט התקיים בבית הספר המשתלה פרויקט הקמת קיר ירוק.

התהליך החל באיסוף בקבוקים לו היו שותפים כלל התלמידים, הכנתם לקראת שתילה בעזרתם האדירה של תלמידי המובילות הירוקה ותלמידי מועצת התלמידים והסתיים ביום שיא של הקמת הקיר.

במהלך היום כל תלמיד ותלמידה מתלמידי בית הספר יצאו לחצר ובהדרכתם של תלמידי מועצת התלמידים ותלמידי מובילות ירוקה, בחרו כל ילד וילדה שתיל, קיבלו כוס עם אדמה ושתלו שתיל במקום פנוי על הקיר.

הקיר התמלא בצמחים (פרחים, עשבי תיבול, חסה, סלק…), והחל להתגבש. הילדים חשו תחושת שייכות וגאווה, בהפסקות יצאו למצוא את השתיל שהם שתלו.

הרעיון שעומד מאחורי הפרויקט הוא בראש ובראשונה שיתוף פעולה. במהלך כל הפרויקט היה שיתוף פעולה יוצא מגדר הרגיל, בין תלמידי מועצת התלמידים, המובילות הירוקה, צוות בית הספר, הורים מהגינה הקהילתית ונציגות וועדת תזונה וקיימות וועדת מעורבות חברתית. חלק בלתי נפרד מהפרויקט היה כמובן חשיבה על הסביבה, לכן נעשה שימוש חוזר בבקבוקים שיועדו למחזור.

הקמת הקיר מחזקת את המסר הכל-כך חשוב שלכל אחד יש מקום, כל אחד הוא משמעותי וכל דבר קטן שעושים בשיתוף פעולה מוביל לדבר גדול.

 

כתבות נוספות בחדשות תל אביב

0

מלון דן חוזר "לארח" תיירים

מלון דן פנורמה תל אביב פונה מחולי הקורונה, עבר תהליך חיטוי אינטנסיבי ויהפוך החל ממחר למלונות עבור מבודדים שחזרו מחו"ל....

חדשות תל אביב6 במאי 2020    דקה אחת
0

ויראלי גם לכלבים

  ההגבלות הקשות על יציאה מהבתים והאיסור הגורף להגיע לפארקים, לחופי הרחצה ולמקומות ציבוריים, יוצרים "רעידת אדמה" בקרב בעלי החיים,...

חדשות תל אביב30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה